Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Túl érzékeny vagyok és ez...

Túl érzékeny vagyok és ez kikészít. Mit tehetnék?

Figyelt kérdés

Ez már nem normális, elég ha beleolvasok egy szomorú történetbe, vagy azt olvastam most hogy elveszett valakinek a cicája és már sírnom kell... mi a fene van velem? Én nem akarok ilyen lenni, utálom ha ilyen vagyok mert utálom az ilyen érzékeny nyafogós embereket. De bármin képes lennék már elsírni magam, elég egy gondolat.

Mit lehet ez ellen tenni, hogy ne legyek ilyen? 25 éves vagyok.


2010. ápr. 28. 17:56
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
100%

szia:)

én is ilyen vagyok...nem igazán tudsz mit tenni ellene, ilyen típusú vagy:)

de hidd el, hogy sokkal jobb, hogy ilyen vagy, mint ha kőszívű lennél:)

így vagy igazán értékes ember:)

ne akarj más lenni...:)

tudom, h sokszor idegesítő, h érzékeny vagy...de olyankor próbáld elterelni a figyelmedet, nem olvasni szomorú dolgokat, vagy csak akkor, amikor nem vagy amúgy is lehangolt:)

kapcsolj zenét, álmodozz:)

nagyon értékes vagy így...csak az életben figyelj oda, h ne használjanak ki, mert az érzékeny embereket a legkönnyebb:)

foglald le magad, csináld azt, amit a legjobban szeretsz, ne gondolj semmire, csak légy vidám:)

majd idővel megtanulod kezelni az érzékenységedet, mert nincs ezzel semmi gond, valaki majd pont ezért fog téged nagyon, de nagyon szeretni:)

sok sikert:)

2010. ápr. 28. 18:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:
100%

Előző, én is ilyen vagyok. Nagyon is szerettek miatta, aztán az illető nőci beletaposott az érzékenységembe. Most próbálom összeszedni magam.

22/F

2010. ápr. 28. 18:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 A kérdező kommentje:
De most gondoljatok bele, jelentkezni akartam egy tanfolyamra azt mondták nincs már hely és elsírtam magam ott helyben, pedig ez nem tragédia, annyira nem is akartam, mégis... tök hülyének érzem magam ilyen helyzetben, elbőgöm magam ekkora baromságok miatt is, ha nem jön össze valami máris sírok. Én tenni akarok ellene... kell hogy legyen megoldás.
2010. ápr. 28. 18:37
 4/13 anonim ***** válasza:
100%

első vagyok...igen...sajnos elég kevés ember van, aki értékeli azt, h vki érzékeny...és aki érzékeny, mint mi sokkal rosszabbul fogadjuk, ha vki megbánt vagy "belénk rúg":(

sajnálom, h az a lány úgy bánt veled...de majd később bánthatja a dolgot, mert nagyon nehéz normális pasit találni...csak majd lehet pár év múlva fogja megtudni, milyen jó is voltál neki...

és elnézést az off-ért:)

2010. ápr. 28. 18:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 anonim ***** válasza:

első vagyok megint...nem lenne jó egy kis magnéziumot szedned?:)

tudod reklámozzák is Magne B6 ha jól tudom a neve:)

hátha jó lenne...egy próbát megérne, még a szervezetednek is jó lenne:)

jó az idegekre meg mindenre:)

régebben szedtem én is B-vitaminos készítményeket és jók voltak:)

és lehet hülyeségnek hangzik, de egyél sok csokit:)

boldogsághormonokat termel és legalább jókedved lesz, és talán nem sírod el magad olyan könnyen:)

2010. ápr. 28. 18:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 anonim ***** válasza:
Köszi szépen, megpróbálom összeszedni magam, bár nem hinném, hogy a csoki önmagában segít. Nagyon kezdek kikészülni. És folytatódnak a megpróbáltatások.
2010. ápr. 28. 19:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 anonim ***** válasza:
100%

"Ilyen típusú ember vagy" - a kedvenc mondatom... ...

Nem. Nem vagy ilyen típusú ember mert nincsenek típusok! Kialakult személyiségek vannak, amik valami oknál fogva olyanná formálódtak amilyenné. Ezt mentális hiperérzékenységnek hívják. A családi kapcsolatok miatt alakul egy ember ilyenné. Ez nem betegség csak egy állapot. Nem lehet és nem is kell kigyógyulni belőle, viszont meg kell tanulnod ezzel együttélni és a lehető legjobb módon kezelni!

2010. ápr. 28. 20:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 anonim ***** válasza:

ne az élet szomorú dolgaira koncentrálj

és a tudatalattid is átfog állni egy idő múlva, azokat fogod észrevenni, ami megmosolyogtat

2010. ápr. 30. 12:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 anonim ***** válasza:

04-28 20:24-es: a teljesen kialakult személyiségek tökéletesen tipologizálhatók. Abban viszont igazad van, hogy nem készen kapjuk "magunkat", hanem fokozatosan alakulunk ki.


Kérdezőnek: én is ilyen vagyok, és úgy kezelem ezt, hogy egyszerűen kikapcsolom az érzelmeimet, ha olyan környezetben vagyok. Amikor úgy, érzéketlen "üzemmódban" nyomulok, lehetetlen megbántani. :)


Egyébként nő vagy?


24/F

2010. máj. 1. 16:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 anonim válasza:

utolsó ezt hogyan éred el?úgy értem hogyan kapcsolod ki? nekem sehogy sem sikerül.tegnap pl. nagyon nagy marhaságom kezdtem el könnyezni.itt kérdeztem valamit és valaki beszólt és nagyon megbántott.és még most is könnyezek,ha visszagondolok.ááá nem bírom,pdig régen nem voltam ilyen :S:(

19/L

2010. nov. 1. 15:27
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!