Kezdőoldal » Egyéb kérdések » Önismereti kérdések » Sorsunk kiszolgáltatottjai...

Sorsunk kiszolgáltatottjai vagy alkotói vagyunk?

Figyelt kérdés
Nem biztos, hogy a legjobb rovatba írtam, de jobb ötletem nem volt. Nekem komoly ambivalenciát okoz filozófiailag egy dolog. Régebben azt hittem, hogy a sorsunkat nem kerülhetjük el, találkoztam a predesztináció tanaival is, aztán a keleti filozófiák karma állásfoglalásával, sorfeladatok fogalmával. Aztán pár éve berobbant egy csomó új, addig ismeretlen dolog. Kimondottan lesajnálni való embernek lett beállítva az, aki a körülmények áldozatakét tekint magára, szinte olyan szintig, mintha egy ilyen emberbe még egy jó nagyot kellene rúgni. Idézeteket, "megosztásokat" olvasok sok híres tudóstól, filozófustól, médiasztár pszichiátertől stb, és ezek az állásfoglalások állandóan az egyén felelősségét hangsúlyozzák ki. Pont, mint fennebb, ahogy írom, hogy nem szabad a körülményeket okolni. Viszont akkor ezek a sorsfeladat dolgok, meg az ilyen "az élet nehézségeket gördít az ember elé", "meg kell tanulni a leckéket" stb. Propagálják a pozitív gondolkodást, a "mindenért legyünk hálásak" dolgot. Viszont nekem tényleg ellentmondás van abban, hogy akkor most magunk alakítjuk a sorsunkat, vagy külső dolgok kiszolgáltatottjai vagyunk? (Mert ugye nehezen fér meg, hogy végezzük el a feladatainkat a földön és az, hogy ne okoljuk a körülményeket. Hiszen, ha kiszabott "feledataink" vannak, amiken akkor is keresztül kell menni, ha nem akarunk, az igenis egy külső és kényszerítő körülmény.)

2013. máj. 7. 17:11
 1/2 anonim ***** válasza:
100%

Ez egy jó kérdés, megpróbálok válaszolni.

Szerintem mind 2 igaz valamennyire.

Azért Mi alakítjuk a sorsunkat, mert pl rosszul tanulsz általánosban, akkor közmunkás lehet belőled.De lehet hogy külső dolgok alakítják a sorsunkat, mert pl. valaki Amerikába születik,annak 60% hogy jó élete lesz. De ha valaki Etiópiába születik, akkor nem lesz jó élete.

Oda kell figyelni minden apró eseményre, mert lehet hogy életünkre hatással lesz.

De lehet olyan változás is, amit nem veszünk észre, ilyen a lassú jellemváltozás. Ezt a külső emberek veszik észre.

Tegyük fel hogy egyszer elfelejtesz valamit. Mindenki megbocsájtja, le van zárva. Még egyszer elfelejted, újra és újra. Ezt a külső "világ" kezdi észrevenni.

Meg persze van a vallás. Az azt mondja, hogy amikor megszületsz, már elvan döntve hogy a pokolra vagy mennyre kerülsz. Hallottam olyanról is, hogy 2070-ben valaki felvilágosítja az emberiséget, hogy miben is élünk. Annak a "valakinek" viszont egy feladata van. Azért jött a földre hogy elmondjon egy üzenetet az emberiségnek.

A kérdésre visszatérve: Elég furcsa kérdés, de jogos.

Az én álláspontom, hogy mindenki higgyen amiben szeretne. Leírtam minden érvet, remélem segítettem =)

2013. máj. 7. 18:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 dani900 ***** válasza:

Ejha...

Nem bonyolítod túl a dolgot kissé?

Az a gond, hogy túl sok dolgot olvastál, és sokféle szemszögből írnak, különböző korokból, és helyekből, helyzetekből.

Nos, általában meg van szabva, hogy hová születünk, milyenek a körülmények, és a lehetőségek. Viszont, az már a mi felelősségünk, hogy mit hozunk ki a körülményekből, és magunkból, merünk-e váltani, változtatni, hagyjuk-e hogy befolyásoljanak külső tényezők, és mit teszünk, hogy ami rossz az életünkben, megváltoztassuk, vagy megszüntessük, és a jóért mennyit küzdünk.


Remélem én is kevertem rajtad még egy kicsit ;)

2013. máj. 7. 18:54
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!