Kezdőoldal » Egyéb kérdések » Önismereti kérdések » Miért nem tudom elfogadni,...

Miért nem tudom elfogadni, hogy nő vagyok?

Figyelt kérdés

A problémám, hogy egyáltalán nem tudom elfogadni a nőiségemet... teljesen értéktelennek érzem magam nőként...Mindig is sokkal többre becsültem a férfiakat... De miért? És hogy tudnám elfogadni azt ami vagyok???


Pár intelligens válaszadót megelőzvén: Nem, nem szeretném átoperáltatni magam.


2009. szept. 29. 18:47
 1/5 anonim ***** válasza:
58%

Azt próbáld kideriteni, hogy mi az, amit nem tudsz elfogadni a "nöségben"?

A nemi szerepet, a társadalmit, a munkaválasztási lehetöségeket stb.

2009. szept. 29. 19:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
58%

Nehéz kérdés, mivel számtalan oka lehet. Nem írtad, hogy hány éves vagy, így még nehezebb. Lehet, hogy már a szüleid között is felborultak a szerepek és nem volt előtted megfelelő minta a nőiségről, pl. anyukád hordta otthon a nadrágot, gyakran láttad férfi munkát végezni, stb. Gyakori, főleg a kevésbé iskolázott, régimódi szülők esetében, hogy az első gyereknek fiúnak kell lennie, s ha lány születik, akkor ha nem is mutatják ki, de a levegőben ott van kezdettől fogva, hogy "csak lány lett". Nálunk mindezek mellett még az is volt, hogy anyám ordenáré egyszerű ruhákban járatott mint egy fiút, mert attól tartott, hogy egy kényeskedő kis majom lesz belőlem (nem is lett, igaz kamaszként úgy káromkodtam, mint egy kocsis és szakadt voltam mint egy punk). Azóta teljesen megváltoztam szerencsére, normális viszont már sose leszek :).

Próbáld megkeresni az okokat, párhuzamosan pedig tudatosítsd magadban, hogy nem vagy kevesebb senkinél, se férfinál, se nőnél. És tartsd szem előtt, ezt a problémádat ha segítséggel is, de végső soron csak te magad tudod megoldani - egy szemléletváltással. Nehéz az első lépés, de ha beindul... :)

Ja, és ne szégyellj akár szakembertől segítséget kérni.

31/N

2009. szept. 29. 19:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
58%

Lehet, hogy a szüleid eredményi közül csak az volt a jó, amit apád ért el, és elnyomta anyádat, ezért értékeled magadat mint nőt alul...

Ha tudsz még, beszélgess a szüleiddel minél többet, anyukádat is megkérdezheted ő hogy éli meg a nőiségét esetleg hozd fel a régi "családi titkokat", amelyekről nem beszéltek... meg fogsz lepődni. Vagy olvasd el a Háttér sorozatból a Mérgező szülők c. kötetet, lehet, hogy segít egy-két dolog megértésében...

2009. szept. 29. 19:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:

én is hasonló vagyok... nagyon nem becsülöm magam, egyszerűen a női szerepekkel és "kötelességekkel" nem tudok kibékülni, amiket a családom a fejembe tömött....

szerintük nekem most kis csini lánykának kéne lennem, bájos mosollyal a fejemen.

helyette kaptak egy telepiercingelt szineshajú valamit, aki kb azt se tudja, mi az a női ruha... :'D szoknyát utoljára 4évesen hordtam meg egyéb szupernőies cuccokat is kb... :'D.

a példaképem is egy srác... ennek ellenére nem vagyok lezbikus. egyik nem se érdekel. :/

és van még pár leány ismerősöm igy ezzel...

16/L

2009. szept. 30. 18:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 A kérdező kommentje:
Köszi a válaszokat!! Kedves utolsó, úgy látszik akkor nem vagyok egyedül.:)
2009. okt. 3. 10:15

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!