Kezdőoldal » Egyéb kérdések » Önismereti kérdések » Miért nem tudom magam elfogadni?

Miért nem tudom magam elfogadni?

Figyelt kérdés
nem tudom magam elfogadni mindíg a hibáimat keresem .azt sem tudom elfogadni hogy vannak szebbek okosabbak gazdagabbak.nem vagyok csúnya de nem vagyok kicsit sem megelégedve magammal .mit csináljak
2011. júl. 13. 19:14
 1/2 anonim ***** válasza:
56%
Fejleszd magad. Kezdetnek jó lesz, ha leírod ezt a kérdést úgy, mintha elvégezted volna a 2. osztályt.
2011. júl. 13. 19:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:
100%

A megfelelési kényszeren kellene túllépned.

Az sem tesz jót egy ember egyéniségének, ha másoknak próbál mindenáron megfelelni úgy, ahogy az sem, ha önmagával szemben támaszt olyan követelményrendszert, amely gyakorlatilag teljesíthetetlen.


Írok Neked egy nagyon is valóságos közelségben tapasztalható jelenséget.

Itt van például a gyéká!

sokan próbálkoznak azzal, hogy "én majd mindenkinek a megelégedésére válaszolok - és én leszek az egyetlen 100 %-os versenyző az egész weboldalon"!

Na!

Hát ezt el kell felejteni, - pont abból az okból, mert különbözőek vagyunk mi, emberek egymástól - és ez így van jól.

- Képzeld el, ha egyformák lennének az emberek, - és mindent ki tudnál előre számítani, mindent le tudnál előre reagálni!...

A dolog másik aspektusa, hogy mindig meg fogod találni az ügyeletes szemétládát, aki attól érzi jól magát, hogy beleszarik mások eredményeibe.

- Érdemi véleménye, érvei nincsenek, de "Nehogy má' jólÉrezze magát! He!"


Tipikusan magyar mentalitás...


Úgyhogy a saját életedben is megteheted, hogy ideákat kergetsz, de - megnyugtatlak, - mindig meg fogod találni azt az embert, aki nem ért egyet a gondolkodásoddal, stílusoddal, fellépéseddel, eredményeiddel, személyiségeddel...


Próbáld meg túltenni Magadat a megfelelés kényszerén és lásd be önmagad előtt, hogy nincs értelme ennek a szélmalom harcnak!


Remélem ébresztettem Benned pozitív gondolatokat és a számodra legmegfelelőbb döntést sikerül meghoznod a jövőben!

2011. júl. 13. 19:31
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!