Kezdőoldal » Egyéb kérdések » Önismereti kérdések » Barátnőm sérteget, én pedig...

Barátnőm sérteget, én pedig random elbőgöm és kiborulok talán emiatt otthon. Mit tehetnék? Bővebben lent.

Figyelt kérdés

Évente kb ötször szoktunk átlagosan egymással összeveszni. Általában ő elkezd sértegetni, leszólni, megalázni, gorombán viselkedni velem és nem nagyon figyel rám. Innen tudom, hogy baj van. Ő sosem említi meg, így nekem kell. Mindig azt mondja, hogy ő túl büszke ehhez, és hogy ez a vérében van. Amúgy valószínűbb, hogy csupán el van kényeztetve. Emiatt ugye nekem kell felhívni, meg az egész megbeszélősdit kezdeményezni. Olyankor úgy szokott tenni, mintha semmi hibája nem lenne. Általában mindig azt mondja, hogy az én hibám. Ja és átlagosan érzéketlen, rideg és bunkó vagyok. Pedig ez a személyleírás ra is tökéletesen illik. Ha van a közelben egy pasi, legjobb barátnőből levegővé válok, vagy elkezd megalázni a kiszemeltje előtt, de úgy hogy közben adja a vidámat. Mindezt én csendesen tűröm.

Most is összevesztünk. Tegnap nagyon megalázott a barátaim előtt, szóval dobtam egy üzenetet, hogy figyu, beszélnünk kellene. De.nem üzenetben és most fáradt vagyok, szóval jó éjt. Erre ő felhív. Én elmeséltem neki a kiborultam dolgot, de az ő részét nem, semmi hibáztatót nem mondtam. Csak annyit, hogy szerintem mostanában nagyon goromba vagy és nem is szoktál figyelni rám. Ő pedig erre, nem csak irritáló vagy és már ösztönösen figyelmen kívül hagyom a buta megjegyzéseidet. Ó, szerinte buta vagyok. Mindig ezzel cseszeget. Ő egyenesen rasszista a buta emberekkel szemben, és én szerinte az vagyok.

Mondtam neki, hogy fáradt vagyok, szóval holnap. Ő erre, dehogyis, én nem fogok ezzel szarakodni. Én meg megint, hogy fáradt vagyok, régóta nem alszom jól és hogy most komolyan aludnom kell, mivel már feltűnően kialvatlan vagyok. Ő erre azt reagálta, hogy menj a fenébe... És én leraktam a telefont.

Mit tegyek? Rajta kívül nem igazán van barátom és alapvetően jól megvagyunk együtt, de utálom ezt, és már belefáradtam.



2013. máj. 10. 07:23
 1/1 anonim válasza:

Először azt gondoltam, fiú vagy - de mostmár azt hiszem jól gondolom, hogy ti ketten barátnők vagytok :)


Nos... Természetesen nem tudom, hogy a ti kapcsolatotok milyen egymással, mennyire közeli, mennyire mély, és milyen régóta tart, de abból amit leírtál, egyre inkább az az érzésem, hogy ő nem tekint a barátjának. Az ember bármennyire van is rossz passzban, vagy rosszul nevelt, teljesen hülyére nem veheti a másikat. És ez a hozzáállás, hogy nyílvánvaló hogy padlón vagy "miattatok", őt pedig hidegen hagyja, sőt általánosan zavarod, nem tűnik úgy, hogy annyira szüksége va rád - legalábbis benne ez nem tudatosul. Persze, ezt csak abból érzem, amit elsőre olvastam, nem ismerlek titeket. Minden kapcsolat és barátság más, sajátos, minden ember is sajátos, de ha hosszútávon már úgy látod, hogy a "barátságotok" számára nem jelent többet nyűgnél, és benned sem lát semmi értéket, az én véleményem az, hogy nem vagy köteles alávetni magad a sértegetéseinek, még akkor sem, ha te teljes mértékben tiszteled őt, meg az eddigi barátságotokat. Ha az ő álláspontja semmiképp nem változik, és nem sikerül megbeszélni a dolgot együtt, akkor szerintem nem kell stresszeld magad. Az élet nem áll meg, van egy rakás jó fej ember körülötted, születnek még jó barátságok. És tisztelnünk kell egymást - a barátainkat első sorban, de a kevésbé szimpatikusakat szintén.


Én a legjobbakat kívánom neked, és azt, hogy lélegezz fel egy picit, és igyekezz ne annyira a szíveden hordozni ezt a dolgot, mert nem biztos, hogy megéri.


Vidám napot! ;)

2013. máj. 10. 10:06
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!