Kezdőoldal » Egyéb kérdések » Önismereti kérdések » Van értelme alkotni (rajzolni)?

Van értelme alkotni (rajzolni)?

Figyelt kérdés

16 vagyok. A nyár óta elkezdtem komolyabban foglalkozni a rajzolással. Szeretek rajzolni, de nem tudom, hogy van-e értelme. Elég jól rajzolok, de híresebb, elismert művész úgyse leszek. Ez egy hobbi nekem, de egy rajz kb. 3-4 óra, így a tanulásra nem jut annyi időm (nem mindha tanulnék helyette). Elég gyorsan fejlődök bent. 1 hónapja készült rajzaim elkészírése után nagyon büszke voltam, de mostmár nem találom őket jónak, és látom a hibáimat. De attól, hogy jól rajzolok, attól még nem leszek attól több. Mindenki mondja, hogy jók, de mi hasznom van a rajzolásból?

Nem tudom, hogy megéri-e folytatni.

Ezt tegnap csináltam:

[link]


2009. okt. 2. 14:56
1 2 3 4
 1/33 anonim ***** válasza:
85%

Szia!


Szerintem nagyon szépen rajzolsz, gyönyörű. Érdemes foglalkoznod a rajzolással. (Ha szabad egy kis off: a barátnőmet is Evelinnek hívják és iszonyatosan szépen rajzol)

2009. okt. 2. 15:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/33 A kérdező kommentje:

De mihelyen irányba mehetek ezzel továbbtanulni? Akartam lenni építész, mert a műszaki rajz is megy, és a matek, fizika, számtek is, meg ami kell hozzá. A többi tantárgyból 3-as vagyok. De páran mondták, hogy az nem könnyű, és sima gimiből nem tudom, hogy felvennének-e.

És a barátnőd miért rajzol?

2009. okt. 2. 15:05
 3/33 anonim ***** válasza:
100%
Hm, hát hogy milyen iskolába menj vele, azt sajnos nem tudom neked megmondani. Valamilyen művészeti iskola? A barátnőm csak hobbiból rajzol.
2009. okt. 2. 15:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/33 anonim ***** válasza:
100%

basszus bár csak én rajzolnék így :)

szerintem foglalkozz vele, mert ez a kép gyönyörű, szerintem még művész is simán lehetsz!!!

rakj már fel légyszi még többet mert ez nagyon nagyon jó!

2009. okt. 2. 15:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/33 anonim ***** válasza:
100%

tényleg felrakhatnál még párat, én is kíváncsi vagyok:)

Amúgy nem feltétlen muszáj ilyen jellegű suliba menned.Az is jó, ha van kapcsolatod(vagy felkutatsz valakit)aki mesekönyvet,könyvet ad ki, és eladod a rajzaidat illusztrációnak!Tényleg nehéz manapság művészeti suliba bekerülni, meg ki tudja el tudsz-e helyezkedni, de miért nem tanulsz valamit, ami érdekel, vagy elvégzel egy tanfolyamot, amit csinálnál szívesen, mellékesként meg illusztrálsz!egyszer kell felkajtatni jó pár céget, embert, aztán lehet hívnak majd maguktól!

Szerintem semmikép ne hagyd abba, tehetséges vagy:)

2009. okt. 2. 15:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/33 anonim ***** válasza:
100%

a rajzolás jóóó!! igaz én sajnos pont nagyon szar vagyok benne, de azért művészeti suliba mentem... -.-' (nem volt más...)

de én leginkább akkor ülök neki rajzolni, ha vmi bánt és nem akarom elmondani senkinek.... akkor úgy kijön ám az emberből, és olyankor még én is tudok jót alkotni. =)


sztem ha tehetséged is van hozzá, menj egy művészetis/rajzos suliba! =)


16/L

2009. okt. 2. 16:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/33 anonim ***** válasza:
100%
Egerben van egy jó művészeti suli, ahol rajzolást tanítanak. A nevét pontosan nem tudom, de járj utána, am meg van máshol is és ha már profin rajzolsz simán lehetsz pl. grafikus is, amivel lehet keresni!
2009. okt. 2. 16:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/33 A kérdező kommentje:

Mint írtam a régi rajzaimat, már szinte szégyenlem, és 3 óra egy rajz, ezért nincs olyan sok.

Azért itt egy tigris (nem dolgoztam ki túl jól):

[link]

És a kutyám:

[link]

Ezt már javítottam (régebben felraktam ide), de nekem ez a rajzom tetszik a legjobban, de biztos csak a Bigi miatt.

2009. okt. 2. 16:53
 9/33 A kérdező kommentje:

Én Vas megyében lakok. Tőlünk 30 km-re van egy művészeti suli, de nem hiszem, hogy lenne már értelme átiratkozni, és nem mondanak róla sok jót. Egyelőre könyvekből tanulok.

Festeni is szeretnék, de először rajzolni kell tudni.

Valamikor megvagyok elégedve magammal, de egyre többször nem. Ahogy nézegetem a devantarton a képeket elmegy minden kedvem, látva mások gyönyörű rajzait. De 16 évesen még fejlődhetek, nem?

Azért hobbinak megmarad a rajz. Most épp SpongyaBobot rajzolok. :-D

2009. okt. 2. 17:00
 10/33 anonim ***** válasza:
100%

a művészetből tényleg nincs hasznod, jó sokáig nem is lesz, de az nem jelenti azt, hogy ne lenne értelme.

anyagi értelemben most nincs, de ki tudja, mit hoz a jövő.

2009. okt. 2. 17:10
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!