Kezdőoldal » Egyéb kérdések » Önismereti kérdések » Van értelme az életemnek? Mi...

Van értelme az életemnek? Mi legyen az életcélom?

Figyelt kérdés

Üdv. Egy 16 éves lány vagyok. Igazából eddig amit akartam, mindig megkaptam, soha nem kellett semmiért küzdenem. Bármilyen hobbit választottam anyuék kifizették..Szóval igazán elvagyok kényeztetve, de egyszerűen mindent megunok. Társasági ember vagyok, szeretek a középpontban lenni. A fiúkkal is szeretek játszadozni, de aki nekem kell, annak soha nem leszek elég jó. Pár éve meghalt apum..és úgy érzem semmi értelme nem maradt az életemnek. Sokkal visszafogodtabb vagyok, mert nagyot csalódtam apumban, mert kiderült, hogy hazudott és egy újabb csalódástól félek...A szerelmeim..mind plátói esélytelen..Már szinte nem érdekel semmi..Most elkezdtem egy szakkört, de már 2 hét után meguntam..mit tehetnék?


Normális válaszokat!! :)


2011. szept. 21. 19:48
 1/10 habibi ***** válasza:
van értelme az életednek, hogy mire vagy elhivatott azt majd a sors eldönti, de egyet kérek csak tőled: soha ne gázolj bele mások lelkivilágába! De te biztosan nem vagy olyan :) sok sikert és boldog életet
2011. szept. 21. 19:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:

Szia!

Apud miatt részvétem és őszintén sajnálom!!!

Még csak 16 vagy...Most még az a dolgod hogy tanulj és a jövődet alapozd,gondolkozz el rajta hogy milyen szakmában helyezkedj el és tégy róla hogy te legyél benne a legjobb és természetes el is juss odáig!

Ami a szerlmet illeti....16 évesen még nem, fogod fel hogy lesz majd még jobb is...Csak ne legyél türelmetlen...Unatkozol?Sportok kímerítve?Szerintem rád férne valami kemény edzés ,hogy ki tudd fárasztani magad...

2011. szept. 21. 20:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 A kérdező kommentje:
Igazából mindenkit oltogatok, mások lelki világába gázolok :/ Sporttra sok időm nincs suli mellett, bár néha eljárok futni, amikor nagyooon ideges vagyok :/
2011. szept. 21. 20:45
 4/10 anonim ***** válasza:
Nem szabad egyből abbahagyni mindent. Csak abban fogod örömödet leni, amit ha van kedved, ha nincs, rendszeresen csinálsz, és így sikeres leszel benne, ami nagyszerű érzés! Saját tapasztalatból mondom.
2011. szept. 21. 21:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
100%
Milyen mókás....az gázol bele mások lelki világaba akinek szinte nincs is lelkivilága?
2011. szept. 21. 21:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
28%

Szia. Ha erdekel a valaszom, lehet valodi ertelme az eletednek. A te korodban en is hasonlo problemakkal kuzdottem mint te. Uresnek ereztem az eletem, nem okozott semmi maradando oromet. De aztan ratalaltam Istenre, es ez megvaltoztatott mindent.

Ertheto, hogy fiatalon elvagy tevedve, de van remeny!

Ha meg szeretnel kerdezni, irj e-mailt.

23f

2011. szept. 22. 19:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
helló:) én is 16 éves lány vagyok. nekem nincs minden elém téve ezért sokkal jobban értékelem a dolgokat mint te. próbáld ki ezt te is!Apud miatt pedig részvétem :S
2011. szept. 25. 22:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:

Az életnek az az értelme, hogy az élet értelmét keresve jól érzed magad - szerintem.

És én nem is tűzök ki magam elé nagyon célokat, tőlem telhető legjobban nyújtom a suliban, járok külön órákra, és sokszor mindent otthagynék a büdös életbe, de egy belső tudásvágy nem engedi, hogy abbahagyjam. (nyelveket tanulok, egyébként, minden mást otthagytam én is, de most ez ellen küzdök)


Nem keresem a szerelmet, ha jön, jön, ha nem, nem; szerintem semmi értelme, hogy kétségbeesetten siránkozzak szerelem után, tökéletesen megvagyok nélküle is.

Így, hogy csak vártam a csodát, már a számba repült egyszer a sült galamb, egy ideig nagyon jó volt, aztán sokat veszekedtünk, és vége lett. Meg is érte, meg nem is, levonom a tanulságot, és továbblépek.


Sosem tudhatom, mit hoz a jövő, ezért most nem szalasztok el lehetőségeket, mert ki tudja, hogy a jövőben ez milyen hasznomra válhat. Nem akarok semmit sem megbánni, szóval gondolkodom a jövőn sokat, mégis van, hogy inkább a mának élek, mert sokszor egyáltalán nem érdekel semmi, szeretek spontán dönteni úgy, hogy nem érdekelnek a következmények (de azért vállalom őket.)

Nem igazán gondolkodom azon, hogy mit akarok csinálni, mikor leérettségizem, (azt tudom, hogy mi biztosan nem leszek), de a többit inkább a szerencsére bízom, és mint mondtam, mivel nem tudhatom, hogy mi lesz, az a legbiztosabb, ha mindenből jó eredményeket szerzek. A tudás hatalom, még akkor is, ha úgy érzed, nincs rá szükséged. Egyszer biztosan lesz (Sosem tudhatod ;D)


Aztán hogy mi lesz velem, már csak a jó isten tudja :D

Sokak nem értik ezt a fajta gondolkodásmódot, és sokan mondják, hogy ilyen „lézengő” vagyok, mégis felnéznek rám a széles skálájú nyelvtudásom miatt. Emellett, máshoz nem értek, szóval én meg irigy vagyok másokra, akik például kitűnők a suliban, hogy ők képesek legyőzni a lustaságukat, én pedig nem mindig.


A kérdésedre reagálva: én is bele szoktam gázolni mások lelki világába, megvan az a bizonyos stílusom, hogy a legjobb barátaimmal is úgy beszélek, amire más azt mondaná, hogy mintha a kutyámhoz beszélnék, de ők már megszokták, és így szeretnek.

Erről szokj le, mert így az emberek csak megutálnak. Ha élvezed, vagy egyéb szadista hajlamaid vannak, akkor vállald fel, és fogadd el magad ilyennek.

Én is megkaptam eddig mindent, amit csak kértem (persze, reális dolgokat), szóval ha úgy nézzük, én is meglehetősen el vagyok kényeztetve.

A sportokat szinte maximális mértékben hanyagolom az életemből, tudom, ez nem jó a testemnek, de egyszerűen utálok mindenféle mozgást, annyira lusta vagyok.

Az utóbbi időben rábeszéltek, hogy csak így barátokkal járjak el úszni, és így mozgok is, és nem is unatkozom, mert marhálkodunk, röhögünk, stb.

Ez pedig, hogy mindent abbahagysz, ez ellen nem nagyon tud senki segíteni, saját magad elhatározása kell ahhoz, hogy meg akard ezt változtatni, mint ahogy azt nekem is kellett.

Ja, és még valami: Ne higgy a hittérítőknek! Isten nem segít semmiben, Isten pont hogy azt várja el, hogy Te küzdj. (nem vagyok keresztény, csak deista)

2011. szept. 25. 23:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:

Végig a fejemben van, és mindig a végén felejtem el odaírni, hogy:

16/F

XD

2011. szept. 25. 23:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:

Drága Kérdező!

Mikor azt hozzátetted hogy belegázolsz mások lelkébe, eszembe jutott az a gondolat, hogy emlékeztetsz néhány ismerősömre, akiket ki nem állhatok. Te ne akarj kiállhatatlan lenni, és szerintem próbáld megtalálni azt az elfoglaltságot ami a legjobban vonz, amivel szeretsz foglalkozni. Persze lehet hogy ez nem könnyű, de próbáld ki magad minden lehetséges dologban, aztán még ha nem is egyből de utólag hátha kiderül. A szerelmet nem szabad görcsösen akarni, meglátszik. Csak érezd jól magad és fogadd el a saját élethelyzetedet. Próbálj minél több dologban szépet látni, és az apró örömök is fontosak. Ezen kívül próbáld meg eldönteni, hogy mire lenne szükséged a későbbiekben, mennyit akarsz tanulni, mennyit kell esetleg és próbálj meg aszerint teljesíteni, amennyit elvársz magadtól. Fontos hogy mindig mindenben tarts egyensúlyt. 16/L

2011. szept. 26. 20:05
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!