Mi az élet értelme?

Figyelt kérdés
( szerinted )
2011. okt. 25. 21:34
1 2
 1/17 anonim ***** válasza:
42
2011. okt. 25. 21:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/17 anonim ***** válasza:
Megtalálni a magad boldogságát, nem akadályozva másokat, és fenntartani az életet.
2011. okt. 25. 21:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/17 A kérdező kommentje:
Szerintem semmi értelme.. Megszületünk ,meghalunk. Bármit csinálok ez fog történni. Egy a célja,hogy szaporodjunk de azt is minek? Úgyis meghalunk nem? Vagy a természet mit akar ezzel elérni?
2011. okt. 25. 21:39
 4/17 anonim ***** válasza:
Ezért mondom, hogy meg kell találnod magadnak az életben a boldogságot, észre kell venni a jót, a szépet. Így kap értelmet az egyéni életed. De globálisan ha fejreállsz, akkor sem lesz értelme. Kár ezen agyalni, csak éld.
2011. okt. 25. 21:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/17 anonim ***** válasza:

Az első vagyok.

Hogy érdemi választ is adjak:


Ha sok cseresznyepaprikát madzagra fűzünk, abból lesz a paprikakoszorú.

Ha viszont nem fűzzük fel őket, nem lesz belőlük koszorú.

Pedig a paprika ugyanannyi, éppoly piros, éppoly erős. De mégse koszorú.

Csak a madzag tenné? Nem a madzag teszi. Az a madzag, mint tudjuk, mellékes, harmadrangú valami.

Hát akkor mi?

Aki ezen elgondolkozik, s ügyel rá, hogy gondolatai ne kalandozzanak összevissza, hanem helyes irányban haladjanak, nagy igazságoknak jöhet a nyomára.


Örkény István

2011. okt. 25. 21:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/17 anonim ***** válasza:

Utolsó: szerintem akkor is csak a madzag teszi. Nem tudom, ki mondta, hogy harmadrangú...


Kérdező: megválaszolom neked, ha előbb meghatározod pontosan, hogy mit értesz "értelem" alatt. S ha már itt tartunk, az "élet"-re is kéne egy jó meghatározás. Még a biológusok is nehezen boldogulnak vele. Függ a válasz attól, hogy hiszel-e a halál utáni életben, mettől meddig nézed, illetve, hogy az emberi életre, a földi életre, az esetleges összes, a világegyetemben előforduló életformára, esetleg a saját életedre gondolsz.

Az értelem meg végképp meghatározhatatlan. Mitől van valaminek számodra "értelme"? A céljára vagy kíváncsi? Az okára? Kinek a szempontjából?


Ez az, amiért senki nem tudja ezt a kérdést megválaszolni. Túl sok a meghatároz(hat?)atlan dolog benne.

2011. okt. 25. 21:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/17 anonim ***** válasza:

"Szerintem semmi értelme.. Megszületünk ,meghalunk. Bármit csinálok ez fog történni."


Mindennap elfekszed az ágyadat, mégis valamiért minden reggel beveted. Minden nap koszos lesz a ruhád, mégis kimosod újra és újra. Úgyis éhes leszel újra, mégis eszel. Úgyis minden válasz után újabb kérdéseket fogsz találni, mégis keresed a válaszokat. Úgyis meghalsz, mégis élsz.


Egy a célja,hogy szaporodjunk de azt is minek? Úgyis meghalunk nem? Vagy a természet mit akar ezzel elérni?

2011. okt. 25. 21:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/17 anonim ***** válasza:
Azt meg, hogy a természet mit akar elérni, talán tőle kéne megkérdezni.
2011. okt. 25. 21:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/17 anonim ***** válasza:

Van értelme az életnek?

Az ember is csak biokémiai reakciók sokasága.

2011. okt. 25. 21:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/17 A kérdező kommentje:
Utolsó: tudom épp ez a durva! Sok kémiai reakció meg biológia dologból vagyok. Sőt mindenki! Felfoghatatlan..
2011. okt. 25. 21:58
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!