Kezdőoldal » Egyéb kérdések » Önismereti kérdések » Normális ha nem szeretem ha...

Normális ha nem szeretem ha megérintenek?

Figyelt kérdés
16l vagyok. Soha életemben nem szerettem ha érintenek de kb. 3 éve ez sokkal erôsebb lett. Ha hozzám érnek elkezdek hátrálni és a kezemmel védekezni. Egyedül a karomon és a válamon viselem el az érintést. Olyan is elôfordul, hogy egyszerüen ledermedek és nem csinálok semmit csak állok. Elfog ez múlni? Normális ez? Mirôl lehet?
2013. máj. 24. 22:05
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
Én sem szeretem
2013. máj. 24. 22:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim válasza:
Ennek számos oka lehet. Lehet egy gyerekkori rossz érintés emléke, vagy csak simán az, hogy a szüleid nem simogattak és szeretgettek eleget gyerekkorodban és ezért nem vagy hozzászokva. Velem is ugyanez van. A szüleim közül apukám az ölelgetősebb típus, anyukám hidegebb, és ebben én is rá hasonlítok. Ha valaki hozzámér gyakran összerezzenek vagy elhúzódok. Egyébként ez idővel szerintem el fog múlni, ha majd lesz egy barátod akkor mindenképpen :)
2013. máj. 24. 22:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 anonim ***** válasza:
Ez lehet valami súlyos gyerekkori élmny is, de az biztos, hogy nem normális. Orvossal kellene beszélned, de azért óvatosan állj neki... léteznek hipnózisos vizsgálatok, de azok nem feltétlenül megbízhatóak. Hipnózisban olyan "emléket" tesznek bele a fejedbe, amilyet csak akarnak, és onnan kezdve azt hiszed, hogy az igazi.
2013. máj. 24. 23:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 anonim válasza:

majdnem egyetértek a második válaszolóval. egészen biztos hogy a dolog a gyerekkorban kezdődőtt. viszont az korántsem biztos hogy egy baráttal ez máris meg fog oldódni. nekem van párom, tőle soha nem zavart az érintés. másoktól viszont igen. olyan fura nekem, zavaró. egyszer átölelt és megpuszilt az anyósom. borzasztóan kellemetlen volt számomra.


én valahogy úgy magyaráznám hogy az "idegenek" ne érintkezzenek velem így. ez lehet akár barát barátnő, családtag. de mind olyanok számomra mint egy "idegen". számomra túl bensőséges pl. egy ölelés ahhoz hogy csak úgy "akárkivel" megtörténjen.


valóban idegen személynek pedig végképp nem áll jogában hozzám érni.


van az embernek saját személyes tere, mint egy láthatatlan burok, amit a test automatikusan véd a "behatolók" ellen. szerintem aki a kérdező számára "idegen", azzal mindig így fog viselkedni pontosan azért mert behatolnak kéretlenül a személyes terébe. véleményem szerint ez valamilyen szinten normális.

2013. máj. 25. 09:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 A kérdező kommentje:
Köszi a válaszokat. :)
2013. máj. 25. 09:28
 6/13 anonim ***** válasza:
Én sem szeretem.
2013. máj. 25. 10:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 anonim ***** válasza:
Engem anyám sokszor megvert, azóta én sem bírom elviselni ha hozzámérnek. Ha apám meg akar ölelni, ahogy közeledik elkapom a karját és eltolom magamtól(aztán persze megengedem) de valahogy ha valaki hozzám akar érni elkezdek ellenkezni, védekezni.
2013. máj. 25. 11:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 anonim ***** válasza:
Szerintem nem normális... vagyis egy bizonyos szintig az, de ez túl megy azon szerintem! :/
2013. máj. 25. 12:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 anonim ***** válasza:
És hogyha a fiúd érintene meg? : )
2013. máj. 25. 14:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 A kérdező kommentje:
Nem tudom még nem volt fium. :)
2013. máj. 25. 14:26
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!