Kezdőoldal » Egyéb kérdések » Önismereti kérdések » Szörnyen monoton hangom van....

Szörnyen monoton hangom van. Mit tegyek, hogy jobb legyen?

Figyelt kérdés

Ne szépítsük, monoton, unott, hangsúlytalan és érzelemmentes hangom van, olyan, mintha egy robot beszélne, valaki még meg is jegyezte, hogy úgy beszélek, mint a Microsoft Sam.


Még akkor is ilyen a hangom, amikor valaminek örülök, érdekel valami vagy izgatott vagyok. Ha valamit viccnek szánok, akkor csomóan azt gondolják, hogy komolyan gondoltam, pedig nem.


Ne tudjátok milyen borzalmas így lenni! Van valami otthon végezhető gyakorlat, technika, amivel orvosolható az elcseszett beszédhang?


És igen, kiskoromban Apserger-szindrómával, enyhe autizmussal diagnosztizáltak. Valószínű emiatt köszönhető ez meg a többi elcseszett társalgási készségem (szerencsére azért ki lehet lábalni belőlük, például már nem kerülöm a szemkontaktust, stb.). És nem, nem tudok megtanulni kívülről egy egész telefonkönyvet és nem tudok 300 darab gyufát a földön megszámolni pár másodperc alatt, ellenben minden ilyen társas készséget, amik másoknak ösztönösen megy, azt nekem külön kellett tanulnom és fejlesztenem.


21/F


2013. máj. 27. 01:10
 1/1 anonim ***** válasza:
Vegyél tőlem beszédtechnika órákat!:)
2013. máj. 27. 06:02
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!