Kezdőoldal » Egyéb kérdések » Önismereti kérdések » Hogyan lehetne több önbizalmam...

Hogyan lehetne több önbizalmam, jobb kisugárzásom?

Figyelt kérdés

Na szóval...Elég bugyuta, és agyonrágott a kérdésem. Miért van az, hogy sok ember szépnek tart, a suli "szépségkirálynői és menői" is azt mondják szép vagyok, nem értik miért nem látom magam annak. Volt olyan, hogy anyával vásároltunk és megállította egy nő anyát csak azért, hogy elmondja, milyen gyönyörű lánya van. Viszont a fiúk még soha nem néztek meg, ha meg is néztek csak azért, hogy kiröhögjenek. Belém még soha senki nem volt szerelmes. Kivéve az ovit, ott tényleg minden fiúnak tetszettem, de hát azok mindig mindenkibe szerelmesek. Oviban "menő" (de nem olyan kényes kislány, hanem én minden kívülállót befogadtam) utána pedig jött a általános iskola, ahol totál csúnya lettem. Mivel fontos az első benyomás, én örök nyomiságra vagyok ítélve. Első osztály első napján szemüvegesen, fogatlanul érkeztem, persze egyből én lettem az, akit piszkálnak. Utána pedig jött a kamaszkor nevű átkozott kór, ami csak rontott az így is siralmas helyzeten. Persze nyomiságom fő pillére, hogy egyik kedvenc időtöltésem az olvasás, valamint kitűnő tanuló vagyok. Persze nem úgy kell elképzelni, mint egy remetét, mert vannak barátaim akikkel sok időt töltök. (Persze ők is nyomik). Most gimis vagyok, ebben az osztályban nincsenek rangok, mindenki szeret, nem úgy,mint általánosban, ahol utáltak a semmiért.Már festem magam, próbálok normálisan öltözködni, de mégis...... NYOMI vagyok. Általában míg fel nem érek a termünkbe addig összehúzom magam, szinte görnyedten kúszok fel az emeletre, mert annyira kisebbségi érzésem van. A nagymenő sötét fiúk persze folyton röhögnek-már akik tudják, hogy létezem-, a többi pedig a létezésemről sem tud. Na akkor most ez hogy van? Én már belekavarodtam. Mármint abba, hogy egyesek azt mondják, szép vagyok, de egy fiúnak sem tetszettem SOHA....Anya szerint (mi mást is gondolna egy szülő?) az a baj, hogy nulla a kisugárzásom és az önbizalmam. Na de ezen hogyan tudnék változtatni? Nálam tényleg sokkal csúnyább és kövérebb lányok olyan szinten népszerűek, hogy azt már tiltani kéne, én meg... NO COMMENT

Nem, nem felszínes "menő diszkócica" akarok lenni, csak azt szeretném, ha észrevennének, és nem lennék örök szürke egérségre kárhoztatva. :/

Előre is köszi a válaszokat!


2013. máj. 21. 21:29
 1/2 anonim ***** válasza:
Esetleg egy képet tudnál küldeni? Lehet csak te látod magad csúnyának, sok ilyen van. Egyébként attól, hogy egy bizonyos réteg nem vesz észre semmi baj nincs. Te különbözöl tőlük és ez sok esetben jó. Ha nem akarsz "menő diszkócica" lenni, akkor nem is az olyan fiúk társaságát keresd akiknek az ilyenek jönnek be. ;)
2013. máj. 21. 22:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 Antimod ***** válasza:

Olyan nincs, hogy valakit mindenki rondának tartson - pláne, ha nem az.

Értem, mire gondolsz, nálunk is kollektíven meg volt bélyegezve mindenki az osztályban ilyennek és olyannak - aztán mindenki meg volt lepődve, amikor kiderült, hogy az egyik "csúnyácska" lánynak már kb. 10 fiúja volt.

Más környezetben azok a lányok is teljesen másképp festetttek. Ne abból indulj ki, hogy az osztályod milyennek skatulyáz be!


"de egy fiúnak sem tetszettem SOHA"


Ezt pedig nem tudhatod. Gondolod, ha tetszel (titkon) egy fiúnak, másnap az arcképeddel díszített pólóban megy suliba?

Sokan éppen a kollektív megbélyegzés miatt nem merik bevallani, ha az a lány tetszik nekik - esetleg még maguknak sem.

Ha esetleg nem alakul semmi az iskolai évek alatt - amire nem sok esély van - , később akkor is a feje tetejére áll majd minden. Majd meglátod!

2013. máj. 21. 22:22
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!