Kezdőoldal » Egyéb kérdések » Önismereti kérdések » Hogyan ne legyek lúzer önbizal...

Hogyan ne legyek lúzer önbizalomhiányos introvertált senki? 18F

Figyelt kérdés

Elég furcsán hangzik ez a kérdés, de sajnos ez a 'problémám'... Egyetemista srác vagyok, van 1-2 barátom, sportolok, nem vagyok csúnya, de mégis azt érzem, amit a kérdésben kiírtam. Tulajdonképpen az az alapja annak a kijelentésnek, hogy lánytól soha nem kaptam 'semmi' pozitívat, volt, akivel barátok voltunk, amíg 'menőbb' srácokat nem ismert meg az egyetemen, és azóta sose keresi a társaságomat. Egy másik lányba pedig beleszerettem, sokat beszélgettünk, megértettük egymást, és még azt hittem, hogy esélyem is van, mert egyszer véletlenszerűen (nem én kérdeztem rá, ő mondta) közölte, hogy amúgy nincs barátja, persze, egy fél hét-héttel később, amikor már fel mertem vállalni az érzéseimet kiderült, hogy végig volt barátja...

Középsulis táncfellépésünkkor is azt kaptam meg -persze más emberek előtt- a partnernőmtől, hogy előtte fél évvel szalagavatón az akkor táncpartnerével sokkal jobb volt keringőzni (pedig nem táncoltam rosszul egyáltalán).


Tudom, hogy az lenne a megoldás, hogy menjek oda lányokhoz, beszélgessek velük, ismerkedjek, de egyszerűen képtelen lennék rá, egyrészt mert szoronganék, másrészt pedig félnék attól a lánytól... Mit kéne tennem, hogy másképpen gondolkozzak, ne érdekeljen, hogy eddig mi történt velem, hogy ne zavarjon az, ha -esetleg- újra lehúzza az önbizalmamat egy lány?


Másfelől az még az is önbizalom romboló, hogy tudom, hogy nem a külsőm a fő problémaforrás, hanem a belsőm valószínűleg, így még rosszabbul érzem magam :(


2013. jún. 5. 01:17
 1/1 anonim ***** válasza:

Egyetemista létedre feltalálhatnád magad (mint egyetemista mondom ezt). Ez az ötlet jutott eszembe, amint végigolvastam a "történeted":

Gondolom vannak csoporttársaid, és ha csak nem olyan szakra jársz, ahol nincsenek lányok, akkor vannak lány csoporttársaid, akikhez oda tudsz menni, mindenféle kifogás, indok nélkül és tudsz velük beszélgetni általánosabb dolgokról, mint pl. hogy megy a tanulás, csináltak-w házit, vagy kell-e segítség hozzá, ilyesmi. Ebből szerintem tudnál önbizalmat meríteni a lányok terén és később, ha ismerkedni szeretnél, már nem okozna gondot a kezdeményezés. Az is segítene, ha mondjuk új közösségekbe járnál (nálunk az egyetemen vannak ún. körök, pl. vízipipa kör, bogrács kör, zöld kör, színház kör, stb.), ahol lehet szórakozni, lazítani hasonló érdeklődésű emberekkel, ebből adódóan van közös téma, ami könnyebbé teszi az egészet. Az új társaság segítene legyőzni ezt az introvertáltságot.

Remélem tudtam pár hasznos tippet adni ;)

2013. jún. 5. 04:33
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!