Kezdőoldal » Egyéb kérdések » Önismereti kérdések » Komoly, hivatástudó, szorgalma...

Komoly, hivatástudó, szorgalmas fiatalok: titeket nem zavar a lenézés?

Figyelt kérdés

Engem idegesítenek a szólamok, melyek szerint fiatalként felelőtlennek KELL lenni, hibázni KELL, bulizni KELL, de csőstül, akár egész hétvégés kimaradásokkal zh időszak közepén vagy akár minden hétköznap délután, 11-12-ig kimaradva úgy, hogy másnap 8-tól suli.

Lazítani KELL rengeteget, számonkérés előtt maximum két nappal kezdjünk tanulni; ha nem megyünk át, akkor majd szidjuk a tanárt, hogy jól megszívatott...

Szakmai plusz dolgokat ne csináljunk, az nyomulás, karrierizmus, unszimpatikus...


Én, amit vállaltam, azt szeretem normálisan elvégezni.

Szeretnék szakmai pluszokat teljesíteni, hátha így igazán hivatásom lesz, és igen, mert könnyebb elhelyezkedni (ugye tudjuk, hogy nagy a munkanélküliség a pályakezdők körében, és kb. van 20 szak, amit elvégezve garantált a munka, a többin... hát...).


Fájnak fenti szólamok.


Szerintem inkább az a feladatom, hogy megtanuljak tanulni, időt beosztani, hogy társaságra ÉS hobbira is maradjon idő. De nem ezek az elsők. Szükségesek, de nem orrvérzésig. Illetve aki orrvérzésig szeretné, csinálja. Senkinek semmi köze hozzá, hogy kinek mi fontos.

De épp emiatt ne kelljen már fenti szólamokat hallgatni/olvasni...


2013. jún. 5. 20:01
 1/4 A kérdező kommentje:

Sok "lusta", bulizós ismerősöm van, nincs velük bajom, aranyosak.


Azzal ban bajom, mikor valaki közli, hogy csak lazán normális fiatalnak lenni....

2013. jún. 5. 20:31
 2/4 anonim ***** válasza:

Ki mondja hogy KELL?

Megmondanad?


/nem te vagy az aki mar vagy 3 kerdest rakott ki magarol hogy o mennyivel kulonb mint a mostani fiatalok es milyen maximalista?/

2013. jún. 5. 22:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:

Nem, nem zavar. Régen zavart, aztán rájöttem hogy felesleges az ilyenekkel vitába bocsátkozni, mert úgyse tudod őket meggyőzni. Mára megtanultam kezelni őket. Mondja amit mond. Ezek csak szavak. Ő úgy éli az életét ahogy szeretné, én is úgy élem az életemet ahogy szeretném. Lehet egymást kritizálni, de ettől semmi sem fog változni.


El kell fogadni, hogy nem vagyunk egyformák, és mindenkinek más és más a fontossági sorrend, na meg a célja... már ha van.


utoljára ált. iskolás osztálytársam születésnapján voltam "bulizni" annak már 10+ éve. Sokszor megkaptam már hogy lazítanom kellene, meg ki kellene engedni a gőzt. De én nem élek stresszes életet, nem idegeskedem, nincs gőz + én felesleges időpazarlásnak látom ezeket. Inkább alszom egy nagyot egy átbulizott éjszaka helyett.

2013. jún. 6. 10:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:
Megkerdezhetem hogy mit tanulsz hogy ennyire felelossegtudatos vagy?
2013. jún. 10. 15:53
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!