Kezdőoldal » Egyéb kérdések » Önismereti kérdések » Hogyan lábalhatnék ki a...

Hogyan lábalhatnék ki a depresszióból? Úgy érzem, csak ez az akadálya annak, hogy végre legyen párkapcsolatom!

Figyelt kérdés

Apukám alkoholista, ebből a fő problémából ágazik ki szinte az összes problémám: önbizalomhiány, csendes, visszahúzódó viselkedés, pénzproblémák, nélkülözés, családi veszekedések, tragédiák.

Gyerekként nagyon erős voltam, mindent kibírtam, sosem sírtam, aztán valami összetört bennem 14 évesen, és azóta folytonos a rosszkedv, a fáradtság, a depresszív hangulat. Mindenen sírok, és képtelen vagyok huzamosabb ideig boldog lenni.

Van 2-3 barátnőm, de úgy érzem, el fogom veszíteni őket, mert képtelen vagyok a normális beszédre. Csak magamra számíthattam, megszoktam az egyedüllétet, a gondolataimban élek, de nem akarom elveszíteni a barátaimat, mert szeretem őket. Társat is szeretnék, de így ez nem megy. Mit tehetnék, hogy jobb legyen?

17L


2013. jún. 7. 21:35
 1/5 Antonius Caepio válasza:

Esetleg elmehetnél egy pszichológushoz, ő tudna neked segíteni.


Én a helyedben minél előbb elköltöznék. Tudom nem egyszerű, de ha apukád alkoholizmusa így kihat rád, akkor nincs más megoldás.

2013. jún. 7. 21:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim válasza:
Szerintem beszélgess el egy pszichológussal, ami már az iskolákban is általában van! Hidd el, az ilyen nem szégyen, szóval, mindenképp keress fel egy szakembert!
2013. jún. 7. 21:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim válasza:
Kezdj el sportolni, járj el a barátnőiddel, szervezzetek programokat, a lényeg, hogy tereld el a gondolataidat és kapcsolj ki egy kicsit.
2013. jún. 7. 21:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim válasza:
Egyetértek előttem szólókkal egy pszichológus is segítene. 3as voltam
2013. jún. 7. 21:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:

Ki kellene adnod magadból rendesen ezeket a dolgokat. Nem feltétlen egy pszichológus a megoldás, de nem árthat, ha felkeresel egyet. Barátok viszont kellenek, akikre lehet támaszkodni, akik meghallgatnak.

Ha gondolod írj nyugodtan privátot, és beszélgethetünk!

2013. jún. 8. 02:36
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!