Kezdőoldal » Egyéb kérdések » Önismereti kérdések » A mai tizenéves korosztály...

A mai tizenéves korosztály miért nem tudja értékelni a szépséget?

Figyelt kérdés

Látom, hogy senki sem értékeli azt, amit a másik ember alkotott, sem azt, mit oly\' régen alkottak a Nagyok (ezalatt értem a festőket, zenészeket, színészeket, írók stb). Sem egy kis művészi megbecsülés, sem egy kis érdeklődés sincs bennük, pedig ez a műveltség része! Nem így van?

Mikor 8.-os voltam, ének órán a tanárnő betette Beethoven, Fur Elise, csodaszép szimfóniáját. Mindenki elkezdett fújongani, s leszólták a tanárt, ha nem kacsolja le, xyz lesz vele... Végül egy derekas fiatalember megmarkolta a mangó zsinórt, majd kirántotta. Ennek mi értelme volt?! Nem fájhat tőle a fejük. Ezt annyira utálom.

Mikor felmutatom azt, amit rajzoltam, egyedül azok ismerik el, akik régebb óta ismernek. Jó érzés, mert valamiben felülkerekedhetek a többieknél -értem ezalatt a rajzolást-, de ők... Nem, egyszerűen nem bírják felfogni, hogy ez a másik félnek mennyit jelent. Viszont, ha neki szólják le azt, amit csinált... bevágja a megsértődött durcás kisgyereket, aztán sajnáltatja magát...

Elég kellemetlennek tartom azt, hogy a legtöbb kamasz nem tud egy normális, kellemes és élménydús beszélgetést létesíteni. Mindenki... csajok, pasik, szex, meg... cigi, pia, mindenfajta élvezeti cikk ill. buli hívő...


Érdekes, én sose láttam így a világot, sőt, imádom a szép dolgokat, gyakran rajzolok, még ha értelmetlen levágott testrészek is, esetleg kifordult testpozíció, vagy akár valami szokatlan tárgy... Miért nincs bennük egy kis tisztelet, mert a másik ezt élvezi... s nevetik ki a háta mögött...? Mire jó ez pontosan?


(Bocsánat, hogyha valamit helytelenül fogalmaztam meg, vagy rosszul gépeltem)


2009. okt. 8. 20:56
1 2
 1/16 A kérdező kommentje:
... 14 éves fejel kérdezem ezt... Lány létemre...
2009. okt. 8. 21:01
 2/16 anonim ***** válasza:
Jó lenne, ha nem általánosítanál. Én is 14 éves lány vagyok, és egyet értek veled.
2009. okt. 8. 21:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/16 anonim ***** válasza:
63%
Hidd el, hogy van nagyon sokmindenki, aki hasonló gondolkodású, mint te. Köztük én is. Imádom a szép rajzokat, verseket, zenéket - lehet az klasszkus is. Mindegy, csak passzoljon a lelkiállapotomhoz:)
2009. okt. 8. 21:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/16 A kérdező kommentje:
Nem általánosításnak szántam, bocsánat. De a legtöbbjüknél ez van...
2009. okt. 9. 06:15
 5/16 anonim ***** válasza:
63%
Én is ezt gondolom, pedig 13 éves lány vagyok.
2009. okt. 9. 11:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/16 anonim ***** válasza:
66%
Igaz én 22vagyok,de nekem is van rálátásom hiszen fiatal vagyok még.Sok oka van a dolognak úgylátom.Egy az,hogy a tv-ben,interneten,magazinokban csak ezeket a dolgokat látják és látjuk mi is:divat,pasik,csajok,szex,buli,cigi,pia,sztárok,pletykák,legújabb telefonok,i-Podok,számítógép,Play Station,meg még 600féle kütyü,trendek,fogyókúra,szépségápolás...Szexen kívül csupa olyan dolog,amihez nem kell agyi kapacitás,nincs bennük eszmei érték,nem növelik a műveltséget/tudást,lelkileg és szellemileg nem építőek!Hát ezért van ez a nagy elbutulás,ezeknek a tini fiataloknak az ég-világon semmi de semmi értelem nincs a fejükben,de megértésük sincs mások iránt,sem elfogadásuk,de egy fikarcnyi hozzáértésük sem semmihez.És ez az újfjta média kreálta világnézet nem csak a tini korosztályra nyomja rá a bélyegét.Persze nem azt mondom hogy valaki ne öltözzön csinosan,ne legyen mobilja vagy számítógépe,ne szeressen bulizni,de ne csak az egyik oldalhoz ragaszkodjon az ember,mert a másik,a szellemi-érzelmi oldala így az embereknek teljesen elsorvad.Ti meg jól teszitek hogy így fogjátok fel a dolgokat,és sose érdekeljen hogy az miatt leszól valaki mert szeretsz rajzolni,szereted a művészetet.Aki ezért lenéz,azt sajnálni kell,mert lelkieg szegény mint a templom egere!!!
2009. okt. 9. 15:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/16 anonim ***** válasza:
75%

a verseket nem szeretem, (az idézeteket nagyon),

a rajzokat viszont nagyon szeretem! Legtöbször el se hiszem hogy lehet olyan szépeket rajzolni.

Komoly zene. Én nagyon szeretem. :D 18/F

2009. okt. 9. 17:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/16 anonim ***** válasza:
63%

Sajnos igazad van, de nem tehetünk ellene


Egyébként vagyunk sokan a világban akik ezt gondolják, de senki sem meri felemelni a hangját.


Egyébként én tom értékelni ezekt és én festeni szoktam


Jah és szeret az olyan szobrokat amik olyanok, mintha megállt volna az idő(egyszer voltam egy gyönyörű kolostorban Szászvárosban(románia). Hihetetlen volt. Minden teljesen élethű, pici emberkék, hiteles tekintetek, élethű színek. imádom az ilyenekt nézni.)

2009. okt. 9. 21:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/16 anonim ***** válasza:
0%
fooos
2009. okt. 10. 15:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/16 anonim ***** válasza:
56%

Mert semmi érzékük nincs a szépséghez.

Nagy részük szerencsére kinövi.

Na, most a sok puruttya le fog pontozni, mint mindenki mást...

2009. okt. 10. 16:41
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!