Kezdőoldal » Egyéb kérdések » Önismereti kérdések » Az a gond, hogy mostanába...

Az a gond, hogy mostanába mindig rossz a kedvem, nem örülök semminek, fáradtnak érzem magam és elég sokszor rajtam van ez. Ez azóta van mióta elkezdtem ezt a középsulit kb, de nem tudom pontosan ez e az oka. Légyszi valaki nem tudna segíteni?

Figyelt kérdés

2013. jún. 11. 17:16
 1/8 anonim ***** válasza:
100%

Kedves Kérdező!


Valószínűsíthető okok:

-növésben vagy (rengeteg energiába kerül ilyenkor akárcsak a szemedet is nyitva tartani, nem hogy tanulni, igaz?)

-nem úgy ment a középiskolai beilleszkedés, mint szeretted volna

-nem úgy megy a tanulás, ahogy szeretted volna

-nincs igazán kivel megbeszélni a dolgaidat

-nem találtad meg az eddig megismert keretek között (iskola, fakultáció, család) ami örömet okozna.


Nos. Nem tudom, a fenti okok közül valamelyik talált-e, vagy hangsúlyos-e. Természetesen a fenti -lehetséges- okok magukban hordják a tőlük megszabadulás útját is:

- egyél egészséges, élő dolgokat, ne egyél gyorskaját, sportolj, aludj amennyit tudsz,

-keresd meg azt a csoportot, ahol szeretnek. Akik elutasítanak, azoknál ne erőlködj,

-tanulj meg tanulni,

-keress barátokat, olyanokat, akivel kijösz és egy húron pendülsz. Kezdetnek ez is jó,

-általában tágítsd a világod, járj olyan helyekre, ahova eddig nem és csinálj olyasmit, amit eddig nem (legális dolgokat értek itt).


Ne legyenek illúzióid avval kapcsolatban, hogy milyennek kellene lenniük a dolgoknak. Próbáld élvezni, ami van, és ne tedd magad boldogtalanná valótlanságok kergetésével.


Ha nem talált a fenti írásom, bocs. Helyesebb megoldáshoz több információra van szükségem.


Üdv R.

2013. jún. 11. 18:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
Szerintem az első válaszoló eltalálta 100%-ig.
2013. jún. 11. 23:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 A kérdező kommentje:
Igen, ezeket a gondokat észleltem én is. Csak azt nem tudom, hogy ne csináljam, amit nem akarok meg a gondolkozásomon kéne csiszolnom, mert gyenge az akaratom sokszor.
2013. jún. 12. 16:14
 4/8 A kérdező kommentje:
És az mitől van, ha tanulok és megtanultam, akkor tudom. De egy pár nap után már nem nagyon. Ez normális?
2013. jún. 13. 16:39
 5/8 anonim ***** válasza:

Igenn, ez a rövidtávú memo:)

De az eredeti kérdésre válaszolva valami vitaminhiány is okozhatja a fáradtságot. Próbálkozz kálcium-magnéziummal, hátha az segít!:)

2013. jún. 15. 15:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 A kérdező kommentje:
És, hogy tudnám fejleszteni a rövidtávu memóriám, ha az a gond? Vagy mit csináljak?
2013. jún. 15. 19:45
 7/8 anonim ***** válasza:
Olvass, tanulj verset, szöveget, próbálkozz memóriafejlesztő játékokkal!
2013. jún. 16. 14:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:

Kedves Kérdező!


Nekem is vannak gondjaim a rövid távú memóriámmal -ööö, vagy ezt mondtam már?


Nem biztos, hogy a Tieddel van -csak nem minden körülmény között jut eszedbe, amit szeretnél. Vizsgán eszedbe fog :D


Ginko biloba, jóga és megfelelő elektrolit-háztartás segít, a fenti válaszadóknak igazuk van. Ja, és ne gyötörd magad, ha nem jut eszedbe valami.


Üdv R.

2013. jún. 16. 17:51
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!