Kezdőoldal » Egyéb kérdések » Önismereti kérdések » Hogyan lehet boldognak lenni...

Hogyan lehet boldognak lenni "egyedül"?

Figyelt kérdés
Manapság nagy divat lett a pozitív gondolkodás. Rengeteg blog, cikk, írás, idézet mondja, hogy eldöntöd, hogy boldog leszel és máris az leszel. Szeretném elsajátítani ezt én is, ami nagyon nehéz, mert alapvetően pesszimista vagyok. Például mostanában szenvedek attól, hogy jó ideje nincs párom és egyedül képtelen vagyok boldog lenni. Valakivel meg kell osztani, vagy valakivel együtt lehet kialakítani a boldogságot. Van aki azt mondja, legyél boldog pasi nélkül is, más meg azt, hogy egyedül az ember nem lehet boldog. Mi az igazság? Mit tegyek, hogy egyedül is boldog legyek?
2013. jún. 15. 19:53
 1/5 anonim ***** válasza:
24%

Én nem hiszek ebben nekem is folyton ezt mondják de én is jobban szeretem ha van valakim akivel beszélhetek!Most is pl 6 hónapja nincs barátnőm és már elég magányos vagyok!

17/F

2013. jún. 15. 19:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
Nagyszerű önismereti kérdés.
2013. jún. 15. 19:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:

Mindig ezt mondják valóban,de én soha nem éreztem egy szemernyit sem hogy ez helyes állítás lenne.


mindig családokban éltünk,idegenekkel összebarátkoztunk mert

ilyenek vagyunk,az utód élete pedig a saját életünknél csak picivel kevesebb,bár mindenhonnan azt mondják hogy több,de ezt is embere válogatja,mindenesetre a fő cél hogy párunk legyen és gyerekeink.


Az egyedüliségre rászoktatás úgy tűnik folyamatban volt/van,de aki kicsit is használja a fejét az a természetre hallgat,és követi a régi idők TERMÉSZETES szokásait.

2013. jún. 15. 22:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 Pityupocse ***** válasza:
Van néhány tippem, viszont ezek nem segítik elő a jó irányba való elmozdulást ebből a kissé depresszisós hangulatból, szóval csak indokolt esetben privátban válaszolok rá, saját felelősségre.
2013. jún. 15. 22:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:

Kedves Kérdező!


A helyzet úgy néz ki, hogy amíg nem tanulsz meg egyedül boldog lenni, addig párkapcsolatban se lennél az. Addig csak magányeltüntető pótszer lenne a pasas az életedben.


Hadd kérdezzem meg, miért is szeretne valaki -nem bántani akarlak, csak kérdezek- egy pesszimista barátnőt? Kinek jó az? Tudom, jobb mankóval járni, mint sehogy, de még jobb "lelki lábat növeszteni". Képes vagy rá. Az itteni válaszolók mind bíznak Benned.


A boldogság -meglepő módon- nem egy érzés, hanem egy cselekvéssor következményeképp előálló elmeállapot. Vannak már kiváló önismereti könyvek, amik receptet nem adnak, de rávezetnek, hogyan lehetsz egyedül v. akár párkapcsolatban boldog. Úgy látom, tudsz olvasni :DDD nem lesz gondod a tartalmuk megismerésével és megértésével.


Sok sikert!


Üdv R.

2013. jún. 16. 18:06
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!