Kezdőoldal » Egyéb kérdések » Önismereti kérdések » Jogosan dühös? (több lent)

Jogosan dühös? (több lent)

Figyelt kérdés

Nemrég összevesztem a legjobb barátommal.

Nagyon dühös rám már régóta. Most elgondolkoztam rajta hogy jogosan dühös-e.


Az egész azzal kezdődött, hogy egyszer a szemembe mondta, hogy szerinte ciki az, hogy 12 éves létemre nézem a Naruto-t. Akkor én kiselőadást tartottam neki, hogy egyáltalán nem ciki, egy 16 és egy 22 év körüli ismerősöm is nézi, ez anime, szóval a legtöbb nincs korosztályhoz kötve, stb, stb. Akkor egy időre abbahagyta.

Nemrég ott aludtam nála, és a Facebook üzeneteim között meglátta az egyik üzim, amin az osztálytársamnak dühöngök arról, hogy a Fairy Tail-ben szereplő Zeref milyen cuki, de most egy életre megutáltam. Azt is meglátta,amiben ugyan annak a lánynak üzenem, hogy milyen szemetek azok, akik a Jonas Brothers-t egy kalap alá merik venni a Linkin Park-kal, a Nickelback-kel és az AC/DC-vel.

Barátnőm felháborodik azon, hogy ezt miért nem vele beszélem meg, meg hogy "akkor most ez a csaj a BFF-ed?" kérdést is felteszi egy tucatszor.


Egy csomószor elmondtam neki, hogy azért nem vele beszélem meg ezeket, mert: - Ő a szemembe mondta, hogy ezek gyerekesek, nem kéne néznem őket.

- Az osztálytársam tökre elfogadja, hogy anime-fan vagyok. Még rajzolni is szokott nekem mindenféle anime karaktert! Rajzolt már nekem sok Hatsune Miku-t, Fairy Tail-t, a szülinapomra meg egy A/3-mas méretű Alois Trancy-t kaptam tőle! :3

- A legjobb barátnőm Selena Gomez-t hallgat, szóval nem igen tudna hozzászólni ahhoz, amikor arról kiabálok, hogy guillotine alá kéne tenni azokat az embereket, akik egy kalapalám veszik Jonas-ékat és a Fall Out Boy-t! Ugyan mutattam neki FOB számokat, de olyan undorral kapcsolta ki, hogy rossz volt rá nézni. Az oszt.társam ezzel szemben kedvesen végig hallgatta, és /kedvességből/ nyugtázta, hogy milyen szupi.

- Az osztálytársam szívesen elolvassa a legújabb fanfiction-om töredékét, míg a barátnőm utál olvasni.


Megírtam az LB-mnek, hogy azért nem velebeszélem meg ezeket, mert nem szereti s nem érdeklik ezek a dolgok, így nem akartam vele fárasztani.

Most mégis pipa rám, hozzám se szól, egy SMS-t nem kapok tőle, ha ráírok FB-n, hogy "Sziaa, hogy vagy?", akkor durván visszautasít.


2013. júl. 12. 00:09
 1/6 A kérdező kommentje:
Bocsánat, hogy egy kicsit hosszú lett, de belelendültem..
2013. júl. 12. 00:11
 2/6 anonim ***** válasza:
100%
A facebook teszi tönkre a legtöbb barátságot és kapcsolatot... Mindenkinek a magánügye az, hogy mit szeret, és mit nem. Az igazi barát ezt elfogadja, de a véleményét attól még a szemedbe mondhatja, akár tetszik, akár nem. Az, hogy te kivel, mit üzengetsz, az is a te magánügyed, és a kis barátnődnek nem lett volna joga az engedélyed nélkül azt elolvasni. Meg mijaz, hogy ,,BFF"?! Ne vedd a kis lelkedre, de ez egy akkora amerikai mókusvakítás, mint a Columbo felesége... A barátnőd úgy látszik nem érti még, hogy egy embert nem lehet kisajátítani, birtokolni, és kötelezni arra, hogy na már most velem beszélsz meg mindent, vagy szájonárá (ezt egyébként házasságnak hívják)... A legjobb barátodat onnan fogod felismerni, hogy bármit a szemébe mersz mondani, mert a bizalom olyan szintű, hogy ezen nem fogtok vadnyugati pisztolypárbajt vívni, mert többre becsülitek egymást annál, és nem kínos a csend. Nekem van 3 nagyon jó barátom. Tűzbe mennénk egymásért. 9 éve ismerjük egymást. Az ízlésünkben semmi közös nincs, sokszor még a gondolkodásunkban sem. És mégis mindig van téma, mivel mindhárman különböző világban élünk, mindig tudunk valami újat mutatni egymásnak. Mindent megtémázunk a barátokkal. Sőt még cikizni is szoktuk egymást emiatt (meg bezárjuk a WC-be), aztán jót röhögünk az egészen, mert elfogadjuk a másikat olyannak amilyen. A személyiségünk az viszont szinte teljesen egyezik. Tök mindegy, hogy a haverok utálják az AC/DC-t, én meg a Dávidgettát utálom. Na és? :) Ez magánügy. És nem sértegetem őket emiatt, és nem zárom be magam egy szekrénybe, és fekszek a földön magzati pozícióban sírdogálva, és nem vágom be a durcit. Mondjuk be se férek a szekrénybe, de akkor is :D Ha ilyen kis hisztis a barátnőd, hadd durcizzon ott magának, előbb-utóbb rájön majd, hogy semmi értelme nem volt.
2013. júl. 12. 11:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
A barátnőd egyszerűen bunkó és kész. Nyílván nem tetszett neki h mással eltudsz ezekkel a dolgokkal beszélgetni.
2013. júl. 12. 22:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
De jó nektek, hogy csak ilyen kis sz@r semmiség problémáitok vannak. Majd ha felnőttek lesztek rájöttök, hogy valójában milyen jelentéktelen porbafingó problémán is vitáztatok!
2013. júl. 14. 15:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:

1. válaszoló: jó volt olvasni a kommentedet,te aztán tudsz fogalmazni.:D


A kérdezőnek meg csak annyit,hogy mindenki más és más,de ez így van rendjén,elvégre milyen unalmas lenne már,ha csak "vándájreksön" fanok vagy akár csak ACDC fanok rohangálnának az utcákon? Pont azért egyéniség minden ember,mert eltér ebben-abban a másik embertől. Ha a barátnőd nem tud elfogadni így,akkor meg se érdemel téged és a barátságodat.:)

2013. júl. 16. 00:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim válasza:
Szerintem a barátnőd nem normális. Senki sem várhatja el valakitől, hogy mindig csak vele beszéljen. Nekem is vlolt egy ilyen barátnőm, de most már utálom. A kapcsolatom meg 100x jobb lett az anime fan barátommal. Az olyan amberek akik nem ismerik az animéket mindket sem ismerhetnek igazán. Szerintem ha nem beszél veled te sem beszélj vele. Majd az otaku barátaid el if felejtetik veled őt. :)
2013. júl. 24. 13:13
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!