Kezdőoldal » Egyéb kérdések » Önismereti kérdések » Hogyan találhatom meg, hogy...

Hogyan találhatom meg, hogy miben vagyok jó, mi a tehetségem?

Figyelt kérdés

Tudom, hogy írták már előttem, de ez más, én már olyan felesben vagyok. :) Szóval, leszögezném, hogy labdajáték, mozgás, ilyesmiben nem vagyok jó, esetleg egy kicsit a Judoban, mivel arra régóta járok, de érzem, hogy az sem a tehetségem. Szóval szeretek a gép előtt ülni és algoritmusokat létrehozni például programozásban, vagy ha a családban valamelyik gép már a végét nyomja mindig helyre tudom pofozni elég jól, szóval ilyen elektronika érdekel a legjobban és az, hogy ha csinálok valamit (programozás, programokkal való szórakozás, amíg jó nem lesz, de nem csak virtuálisan, mivel a szilícium lapon található részeket is elég gyakran nézegetem, és amit csak lehet azt szétszerelem itthon), és ha sikerül örömélmény, de ha nem, akkor magamba bújok pár napig. Ezt csak azért írtam le, mert ezt régóta csinálom és szeretem csinálni, DE, nincs semmi összefüggése a tehetséggel, legalábbis szerintem. Az tehetségnek számít, ha egy gépet meg tudok javítani? Igazából volna még valami. Úgy nagyjából alsó 5. osztályban jöttem rá, hogy elég rendesen kiemelkednek az írásaim, a fogalmazás, a vers, a novella, stb. Ezzel viszont nem sokat foglalkozom (néha azért írok valamit :) ), mert a gépek (elmondanám, nem csak a számítógépre gondolok) jobban érdekelnek, emiatt gyakran elfelejtem, hogy jó voltam (lehet, hogy még vagyok, bár nem hiszem) az írásban, ami inkább tehetségnek számít, mint egy program feltelepítése. Szóval szerintetek mit válasszak inkább? Szeretek mindkettővel foglalkozni, de egyik miatt nem mindig van időm a másikra... Esetleg, hogyan fedezhetném fel a tehetségemet? Várjak még? Nem vagyok türelmes típus, de az a rohanó se, türelemmel középen állok.

16/F


2013. júl. 12. 12:45
 1/1 anonim ***** válasza:
100%
Szerintem te már meg is találtad a tehetséged. Szeretsz a gépekkel bíbelődni és értesz is hozzá. Mivel, ha jól értem te ezt nem külön tanultad, hanem hobbi szintjén űzöd, ez tehetség. Nyugodtan foglalkozhatsz ezzel a továbbiakban, ha ez érdekel. Az pedig, hogy szeretsz írni, egy nagyon jó dolog, a kettő nem is zárja ki egymást, mert mindkettőre lehet időtszakítani. Ha még másféle "tehetséget" is keresel, próbáld ki magad új dolgokban. Hátha lesz még érzéked valamihez. Fess, rajzolj, tanulj valami nyelven,hangszeren stb...
2013. júl. 13. 20:00
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!