Kezdőoldal » Egyéb kérdések » Önismereti kérdések » Miért van az hogy állandóan...

Miért van az hogy állandóan az öngyilkosságon jár az eszem és nem tudok másra gondolni? 28/F

Figyelt kérdés
nincs valami jó életem naphosszat csak dolgozom napi 10-12 órákat és miután hazajövök szembesülök azzal hogy még így sincs semmim és senkim csak a munka meg a munka és nem haladok jó irányba. szeretném valakinek elmondani a problémámat de nincs kinek.

2013. júl. 14. 21:03
1 2
 1/17 anonim ***** válasza:
100%

Ezen ne is gondolkodj, még fiatal vagy nagyon sok minden fog még az életedben történni! Pozitív dolgok is hidd el!

Most jelenleg depressziós lehetsz, segítségért fordulj a szüleidhez vagy a barátaidhoz és mond el nekik, hogy mit érzel. Hidd el megkönnyebbülsz és biztosan meghallgatnak!

Esetleg egy munkahely váltáson is elgondolkodhatnál.

2013. júl. 14. 22:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/17 anonim ***** válasza:
Teljesen megértelek. Nekem is volt olyan időszakom,hogy időm sem volt semmi másra. Barátaid vannak? Miért nem ismerkedsz? Már amikor időd engedi.
2013. júl. 14. 22:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/17 dani900 ***** válasza:
100%
Én is most mentem ugyanezen keresztül, csak munka, meg munka, semmi értelmét nem láttam az egésznek, de, kezdek kijönni belőle, a reménytelen helyzet, igazából csak annak látszik, én is annak hittem, de rájöttem, hogy amég élek, nem reménytelen, akkor is változtatok, ha áldozattal jár, és elfogadom, hogy nem csak pozitív következményei lehetnek a döntéseimnek. És, ezután lehetőleg többet beleteszek az életembe, mint amit eddig, nem akarok otthon lustálkodni, tévézni, meg hasonlókat, ha van energiám, inkább tanulok, és élek. És, a legfontosabb, hogy merek változtatni, nem ragaszkodom a régi elképzeléseimhez, gyakorlatilag, teljesen mások a terveim, mint egy évvel ezelőttig, gyakorlatilag az egész eddigi elképzeléseimet, és vágyaimat dobhattam a kukába, mert rájöttem, hogy nem az én vágyaim voltak, csak amit belém neveltek, és eltanultam a szüleimtől, és a környezetemtől. Szóval, hallgass a saját érzéseidre, ne lenyomd őket, és merj változtatni, akkor is, ha fájdalommal jár.
2013. júl. 14. 23:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/17 A kérdező kommentje:
értelek titeket csak én már 5 éve így vagyok volt egy komoly balesetem aztán depresszió amiből úgy tűnt kilábaltam. Eltelt néhány hónap és azóta csak szenvedek nincsenek barátok se már munkahelyet most változtattam de az se jó a szüleimre, testvéreimre "nem számíthatok" nem olyan lelkizős családban élünk. ha nem fordul a kocka akkor asszem nekem ennyi volt megírva. Azért köszi a biztatásokat. próbálok én is ellene tenni de egyszerüen nem hogy jobb lenne a dolog inkább rosszabb.
2013. júl. 15. 13:49
 5/17 anonim ***** válasza:
Nem próbálsz meg nyitni az emberek felé? A munkatársakkal kijössz? Hétvégén esetleg kimozdulni?
2013. júl. 15. 19:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/17 A kérdező kommentje:
munkatársak az csak 2 van mert kis cégnél dolgozom azt meg hogy nyissak az emberek feél inkább nem probálnám már mert nem nagyon megy, nagyon zárkózott lettem a hétvégi bulizás eg soha nem volt az én műfajom talán ez is a baj de haveok nélkül elég nehéz is lennepróbáltam szórakozni menni egyedül de csak a szórakozóhely ajtóig jutottam aztán visszafordultam és egyedül ittam magam részegre (mondjuk szánalomból magam iránt)
2013. júl. 15. 20:39
 7/17 dani900 ***** válasza:
100%
Naja, a munkahely is rohadt sokat számít, nekem sincs most munkatársam, épp ezért váltok is, akármennyire kiszámíthatatlan, egyszerűen fel kell adni egy biztos pontot, hogy belevágjak egy bizonytalanba, de érzem, és tudom is, hogy ennél jobb így nem lesz, úgyhogy kockáztatni kell. Ha ismerkedsz, nyitni próbálsz az emberek felé, egy kicsit próbáld félretenni a saját dolgaidat, úgy a legjobb, ha te érdeklődsz a másik iránt, annak mindig örülnek, könnyebben megnyílnak neked is, és utána "viszonzásul" te is érdekelni fogod őket.
2013. júl. 15. 22:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/17 Skywalker33 ***** válasza:

Halihó,


a 28 életév fordulópont: szellemi feladatodat kellene felismerni.

Ez nem pontosan ugyanaz hogy lesz e csajod vagy sem.

Ami körbevesz azzal kell dolgoznod szóval a munka nem gáz, az a nyílvánvaló feladaod MOST.

Közben kezdd el a belső lényed feltárását, ennél fontosabb nincs.

Munka közben is lehet csinálni! Ha épp krumplit hámozol az érzéseid és a tudatod teljesen szabadok és készek a belső munkára! A leves is finomabb lesz :)


Szép Napot!

T :)

2013. júl. 16. 11:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/17 anonim ***** válasza:

Tudod én is keresztül mentem(megyek) egy ilyen időszakon. Ilyenkor mindig kilátástalannak tünhet minden, főlag ha már rég tart ez így és semmi sem tűnik változni. Ilyenkor az ember azt látja a legjobbnak ha mindent felad(amúgy nekem voltak öngyilkossági kisérleteim) de hidd el nem éri meg és tényleg nagyon sajnállak és az a baj, hogy sokmindenre csak túl későn jőn rá az ember!

Sok erőt és kitartást!!! Jegyezd meg, hogy a dolgok változnak és ez időbe telik!

NE ADD FEL!!! BÁTORSÁG!!!

2013. júl. 16. 11:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/17 anonim válasza:
100%
Gondoltam leírom az öngyilkossággal tapasztaltakat! Unokahugom 21 éves. Szétmentek a párjával és egyedül maradt.Állandóan magányosnak érezte magát és a problémáit magába zárta,mi semmit nem vettünk észre! Múlthét szombaton egész nap együtt voltunk főztünk,nevettünk. Este hazament és alkohollal bevett 100db xanax-ot,110 szem frontint és 90 szem rivotrilt. az anyja másnap reggel talált rá "MÉG" életben. Valamennyi gyógyszert kihányt az éjszaka folyamán és iszonyatosan rosszul lehetett mert a lakásban minden összetört ahogy esett-kelt. Sajnos megpróbálták kimosni a gyomrát ,de ami benne maradt gyógyszer az felszívódott. Jelenleg a zárt osztályon kezelik és 72 órával a mérgezés után úgy néz ki hogy maradandó agyi károsodást szanvedett! Jelenleg képtelen az ÖNÁLLÓ ÉLETRE!!!!!! Nem képes egyedül enni,inni, wc-re menni,stb. Én úgy gondolom hogy nincs olyan probléma amire nincs megoldás és ne lehetne megbeszélni valakivel vagy szakemberrel! Mielőtt öngyilkosságot kísérelsz meg gondold végig az életed és keress megoldást a problémákra mielőtt az ismretlent választod! Van munkahelyed,van életed,van családod és egészséges vagy!!!! Másoknak ez soha nem adatik meg!
2013. júl. 16. 23:43
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!