Kezdőoldal » Egyéb kérdések » Önismereti kérdések » Mit tehetnék ha súlyos problém...

Mit tehetnék ha súlyos problémáim vannak a pénz értékelésével kapcsolatban?

Figyelt kérdés
2013. júl. 24. 16:04
 1/7 Lord Keri ***** válasza:
Menj el valami olyan helyre dolgozni, ahol nem fizetnek meg és a beled is kihajtják! Pl: Élelmiszer kereskedelem, vagy egy jó mekibe! :)
2013. júl. 24. 17:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 A kérdező kommentje:
Csináltam ilyet, de nem igen volt rám hatással.
2013. júl. 24. 19:38
 3/7 Lord Keri ***** válasza:

Annyira jó anyagi körülmények között élsz és ezért nem érdekel?


Vagy ennyire elítéled a pénzalapú társadalmat?

2013. júl. 24. 19:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 A kérdező kommentje:

Nem egyik sem, ez egy ilyen nagyon hülye érthetetlen eset.

Mondok egy példát. Mondjuk bele gondolok hogy az 5ös lottó nyeremény. Mindenki úgy gondolja hogy az már ilyen hatalmas nagy pénz összeg és azzal élete végéig jó létben el tud élni. Én viszont arra gondolok hogy milyen gyorsan el tudnám szórni azt a pénzt. Olyan luxus autókról álmodozom, mint Rolls-Royce meg Bugatti, mintha lenne rá bármi esély hogy valaha ilyen autóm legyen, közbe egy 20 éves Suzukit nem tudok megvenni.

2013. júl. 24. 20:03
 5/7 Lord Keri ***** válasza:

Aha értem mit mondasz, de akkor szerintem rosszul fogalmaztad meg a kérdést. Mert szerintem amilyen élethelyzetet leírtál, nagyon is érdekel a pénz, csak nem bírsz bánni vele, azaz bármennyid lenne kifolyna a kezed közül.


A legtöbb ember amúgy így él, szóval ez nem olyan egyedi dolog. Ha megnézed a legtöbben napról napra élnek, nem tart ki a fizetésük hó végéig.

Nyilván közrejátszik a rossz gazdasági helyzet, de ilyen típusú gondolkodásmóddal ha valaki 100 ezer helyett 1 milliót keres az se tart ki hó végéig mert akkor nőnek az igényei és akkor a kínai ruha helyett, már armani-t venne, stb... csak a körítés változna.


A kérdésből én meg egyből arra gondoltam, hogy vagy rohadt sok pénzed van, ezért nem érzed már semminek a súllyát ami pénzen vehető.


Vagy annyira nem érdekel a pénz, hogyha a te példáddal élve nyernél a lottón akkor is egy zsigulival járnál és ott penészedne meg a pénz a szoba sarkában egy reklámszatyorban! :D

2013. júl. 24. 21:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 Lord Keri ***** válasza:
Jah amúgy a lottós példáról még annyit, volt egy ilyen felmérés, hogy akik a történelem során nagyobb összeget nyertek lottón vagy egyéb szerencsejátékon, a legtöbbjük pár év alatt mélyebb szegénységre jutott mint ahonnan indult eredetileg.
2013. júl. 24. 21:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim válasza:
Le a kalappal előtted, de komolyan te legalább beismered hogy van ilyen "problémád" és változtatni is akarsz rajta és ez nagyon jó. :) Hm szerintem vállalj önkéntes munkát, mondjuk ételosztás hajléktalanoknak, vagy valamilyen szeretetszolgálatnál, a lényeg szerintem hogy rossz sorsú emberekkel foglalkozz és akkor megtanulod értékelni amid van.
2013. júl. 25. 23:31
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!