Kezdőoldal » Egyéb kérdések » Önismereti kérdések » Sokan lesütik a szemüket, ha...

Sokan lesütik a szemüket, ha az utcán menve valaki mellé érnek, szembe menve egymással. Ti is tapasztaltátok ezt?

Figyelt kérdés
Miért van így?
2009. okt. 22. 21:30
 1/9 anonim ***** válasza:

Igen. Mondjuk én is elnézek mellette, vagy máshová nézek, és én sem szeretem, ha valaki mondjuk a szemembe néz (idegen szembejövőről beszélek), mert akkor rögtön az jut eszembe, hogy úristen, az ebéd maradéka a számon van, vagy mit néz???


A metrón is olyan fura. Ülünk mint a heringek, és senki nem néz senkire. Én már megszoktam.

2009. okt. 22. 21:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:

a magyar emberek rendkívül zártak, nézd meg ugyan ezt mondjuk egy párizsi vagy madridi metron, aztán eldobod magad, ott még el is kezdenek beszélgetni veled

ez van :(

2009. okt. 22. 21:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
100%

1. vagyok. :)


Párizsban és Madridban még nem jártam, de Rómában, Londonban, Belrádban, Pozsonyban, Dublinban ugyanez a szitu, mint itthon.


Én nem vagyok amúgy egy zárkózott ember, sok barátunk van, és szeretek is ismerkedni, de engem zavarna, ha a párizsi metrón szólnának hozzám.. de lehet hogy már túlságosan megszoktam az itthoni "etikettet".

2009. okt. 22. 21:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
100%
Azért, mert ha valakinek ismeretlenül a szemébe nézel, az az agresszió jele. Ösztönös viselkedés, hogy ismeretlenek közelében, amennyiben a kapcsolat futólagos, semleges (pl. igen, az utcán sétálva), nem akarunk vele közelebbi kontaktust teremteni (például megszólítani), akkor félrenézünk vagy lesütjük a szemünket. Ezzel jelezzük a másiknak, hogy nem akarjuk bántani. Próbáld csak ki! Válassz ki egy ismeretlen embert, és kezdj el meredten rábámulni. Ha észreveszi, először elkezd nagyon kínosan feszengeni, félrenézeget, majd lopva vissza rád, hogy még mindig bámulod-e, majd vagy szó nélkül elhúz onnan, vagy odamegy hozzád, és rád szól, hogy mégis minek stírölöd (rosszabb esetben szó nélkül kioszt egy maflást). Természetesen az emberek és a kultúrák változatosak; van, ahol ez az ösztön nagyon élesen él, máshol szinte teljesen eltompult (általában északról délre haladva igaz ez, tehát a déli népek nyitottabbak).
2009. okt. 22. 21:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
Hűű, ezt nagyon jól leírtad!!!! Tényleg így van, én még nem is gondoltam végig, de most, hogy írod.. (1. ismét)
2009. okt. 22. 21:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
De érdekes ez. Van akit meg az zavar hogy a falun érdeklődnek az emberek. Van akit meg az hogy levegőnek nézik egymást.
2009. okt. 23. 12:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
SZia. Falun engem is zavarna, ha nem érdeklődnének. :) Falusi vagyok, gyakran járunk haza, ott természetes, hisz őket ismerem. De a párizsi metrón nem ismerek senkit, tehát zavarna, ha beszélgetni akarnának velem. (mondjuk hogy kérdez valamit, és én válaszolok, az belefér, én a beszédbe elegyedésről beszéltem fentebb, és az idegen emberekről) :)
2009. okt. 23. 12:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:

Én sosem nézek a másik emberre főleg nem idegenre. A szemébe nem nézek. Alapjában zárkózott vagyok, és engem is irritál amikor engem néznek. Gondolom mást is...

16/L

2009. okt. 23. 18:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:

A magyarokról azért azt tartják, hogy nem annyira zárkózottak, mint a többi európai, szóval most képzeld el a többit.. (:

Én szeretek mások szemébe nézni, szerintem minden ember érdekes. De ha látom rajta, hogy zavarja, akkor leveszem róla a szemem.

És engem is zavar, mikor sok ember csak ül egymás mellett nagy kussban és csak mered maga elé.

2009. okt. 24. 22:03
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!