Kezdőoldal » Egyéb kérdések » Önismereti kérdések » "Az erős emberek mindig jók...

"Az erős emberek mindig jók is. Ebben rejlik az erejük. " Mi a véleményed róla?

Figyelt kérdés
2013. júl. 28. 17:56
 1/6 anonim ***** válasza:
szerintem nem a kigyúrt srácokra gondol
2013. júl. 28. 17:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:

Elég magasnak születtem, az általános iskolát úgy jártam ki, hogy gyakorlatilag mindenkitől 2 fejjel magasabb voltam már 6.-7.-ben. Most gimnáziumban is én vagyok a legnagyobb az osztályban. Elég sok összetűzésem volt fizikailag, és bár az elején élveztem, hogy könnyedén összeverek bárkit, aki nyilvánosan sértegeti a családom, vagy ilyesmi, idővel rá kellett jöjjek, hogy a nagy erő/nagy termet iszonyat nagy felelősséggel jár. Ez főleg ahhoz köthető vissza, hogy az egyik cigánygyereket majdnem kórházba juttattam. Mára már mindenkivel próbálom higgadtan megoldani a problémáim, és nem alkalmazok sosem fizikai erőszakot, még olyan emberek ellen sem, akik pedig váltig állítják, hogy ők bizony megtörnék a jeget, és odavágnának. Mindenki "kedves óriás"-ként tekint rám, és ez sokkal jobb érzés, mint a régi állapotok.


De ugyan akkor van pár 2 méter fölötti velem egykorú ismerősöm, aki gyakorlatilag még a fának is nekimegy, ha olyanja van. Tehát szerintem nem, az erős emberek nem mindig jók, és attól még, hogy nem jók, lehetnek erősek.

2013. júl. 28. 18:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
Egy orbitalis faxsag.
2013. júl. 28. 20:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
Ha fizikai erőről beszélünk nem igaz,én is erős,és tapasztalt harcművész vagyok,mégis egy mocskos szemétláda. Nem stimmel
2013. júl. 28. 22:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:

Az erős emberek mindig jók is."

Mit nevezel erős embernek? Aki a társaság középpontjában van , és megtudja magát értetni, és szeretettni sokakkal?

Ezek az "erős" emerek nem mindig jók, majd az élet meg fog tanítani erre.

Vannak olyanok, akik mindent el tudnak érni a meggyőző erejük által. Be tudnak adni sokmindent az embereknek, hogy nekik jobb legyen. De mindezt úgy hogy a másik belátja, hogy valójában az ő éreke ezt, meg azt megtenni, közben észre se veszi, hogy csak kihasználják.

Nagyszerűen tudnak embereket manipulálni.

Figyeld meg hogy pl Egy templomba járó ember nem tud óra hosszákat beszélkedni egy kocsmatöltelékkel, mert nincs közös témájuk.

Ezek az erős emberek mindenkivel tudnak beszélni. Ha jobban megfigyelem mit mondanak, sokszor ellentétes dolgokat mondanak annak alaplján, hogy kível beszélgetnek. Azt mondják, amit a másik hallani akar, hogy jónak tűnjön fel. Soszor egymásnak ellentétes véleményt is megfogalmazznak. De egy valamire nagyon figyenek. Ha az ő érdekük, tekintéjük sérül, mindjárt nagyon határozottan kikérik maguknak, olyan erősen, hogy senki ne merjen rájuk "támadni" esetleg megkérdőjelezni a véleményét. Amennyiben ezt mégis valaki felválalná, akkor az erős ember a többséget a "lázító" ellen fogja hangolni.

Erekük inkább a beszédkézségben, és a manipulációban van.


A következőt kimásoltam az egyik oldalról!

Tarts másokat függőségben. A bálványt nem aranyozója teszi azzá, hanem bálványozója. Okos ember többre tartja, ha rászorulnak, mint ha hálásak neki. Reményt szítani finom, hálát elvárni pórias dolog, mert amilyen hosszú emlékezetű az, olyan feledékeny emez. A függésből több a haszon, mint a hálálkodásból. A kielégült hamar hátat fordít a forrásnak, s a kifacsart narancs aranyból sárba hull. Ha oda a függés, oda a megértés és vele a becsülés. Tanítson meg a tapasztalat elsősorban arra, hogy tartsuk ébren a várakozást, de ne elégítsük ki, s még koronás urunk is minduntalan ránk szoruljon. Azért nem szabad abba a túlzásba esnünk, hogy hallgatásunkkal elősegítsük más tévedését, vagy saját előnyünkért helyrehozhatatlan kárt okozzunk neki.

2013. júl. 29. 02:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:

Sajnos az erő és a jóság ritkán jár kéz a kézben.Nem számít hogy értelmezzük az erő fogalmát.Hitler is erős volt,a fickó is aki pár hete agyonverte a feleségét,a nő is aki tolvajlásra neveli a gyerekét,a média is ami belemanipulálja az emberekbe hogy hogy kell élniük,hogy kell kinézniük,hogyan gondolkodjanak.Sajnos a kettőnek egyre kevesebb köze van egymáshoz,és ha mégis feltűnik a színen egy ilyen ember,foggal körömmel kell küzdenie mások és a saját életéért is.

Való igaz,a jóságból fakadó erő a legtisztább,legmagasztosabb erő ebben a mocskos világban,de a fénye annál halványabb,gyengébb,és mágnesként vonzza a rosszakarókat.Temérdek példát áshatunk ki a múlt pöcegödréből,mindig,MINDIG A HŐS HAL ELŐSZÖR.

2013. júl. 29. 12:08
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!