Kezdőoldal » Egyéb kérdések » Önismereti kérdések » Elkövettél egy kisebb/nagyobb...

Elkövettél egy kisebb/nagyobb hibát, de már bocsánatot kértél és meg is bocsátottak, senki nem haragszik rád, kivéve saját magadat. Hogy múlasztod el a lelkiismeretfurdalást?

Figyelt kérdés

Állandóan minden kis apró dolog miatt leliismeretfurdalásom van. Elég ha rosszat mondok, és még ha nem is haragszik rám senki akkor is utána napokig rosszul vagyok magamtól, főleg ha egyedül vagyok. Próbálok nem gondolni rá, de valahogy mindig eszembe jut és akkor megpróbálom kiferni a fejemből, féleg meddig sikerül aztán újra felbukkan és megy tovább az ördögi kör. Hiába foglalom le magamat, ha egy pici pillanatra elbambulok már eszembe is jutott.

Hiába nyugtatom magam, hogy ezzel csak magamnak ártok mégis szorongat belülről ez a szörnyű érzés. És ha valami tényleg rossz csúszik ki a számon teljesen akaratlanul amit ráadásul nem is úgy értettem csak félreérthető volt, akkor emg aztán tényleg hetekig gyógyul a lelkem mire fel tudom dolgozni, hogy hogy mondtahattam ilyet.

18/L


2009. okt. 25. 19:17
 1/1 anonim ***** válasza:
Valahogy saját magadat kéne meggyőznöd arról, hogy nem vagy te rossz ember (gondolom rajtad kívül már mindenki tudja :)). Sztem ha megint ilyet "követsz el" és napokig marcangolod magad miatta, akkor ezúttal mondd el ezt annak, akit szerinted megbántottál (olyat válassz akiben nagyon megbízol) és azt is, hogy téged ilyesmi gyakran kínoz. Ezzel nemcsak magadon segítesz, de ha jó embernek mondod el, akkor vele már meg tudod ezt beszélni később is, akkor is ha éppen valaki mást "bántottál meg" (és csak hogy tudd, sokan fel se veszik még a szándékos sértegetést sem, engem pl nem hiszem hogy meg tudnál bántani, akár ismersz akár nem :)). Hidd el, sztem túl szigorú vagy magadhoz (és azt hiszem másoknak szinte mindent elnézel), de ezt egyedül sohasem fogod belátni, kell neked valaki aki elmondja, hogy milyennek látnak téged mások.
2009. okt. 26. 02:10
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!