Kezdőoldal » Egyéb kérdések » Önismereti kérdések » Nem találom a helyem, döntéské...

Nem találom a helyem, döntésképtelen, magabizonytalan vagyok. Hogyan tudnék ennek véget vetni?

Figyelt kérdés

Nagyon szenvedek attól,ahogyan élek. Sőt, ezt nem is nevezném életnek. Nincs munkám, nem járok iskolába, vagy tanfolyamra,nincs hobbim, nem szórakozom, még barátaim sincsenek. Itthon ülök és a gépezésen, tv nézésen kívül semmit sem csinálok. Céljaim vannak, de képtelen vagyok megvalósítani őket, mert mindent egyszerre akarok véghez vinni, mivel állandóan olyan érzésem van,hogy kifutok az időből. Aztán a végén semmi sem sikerül. Az utóbbi 2-3 évben bármibe belefogtam, rosszul sült el. Mivel már jó ideje nincs munkám, sem elfoglaltságom, egy senkinek érzem magam, úgy érzem mintha nem is lennék ember. Szégyenlem magam már az ismerőseim előtt, inkább nem is beszélek senkivel, bujkálok az emberek elől, mert rettegek a kérdéseiktől. Régen bátor, életvidám,kiegyensúlyozott lány voltam tele élettel, most pedig egy szerencsétlen, önbizalomhiányos 0 vagyok, és nem tudom ezt az állapotot megszüntetni, pedig régóta próbálkozom.

Nem magamat akarom sajnáltatni, hanem a véleményetekre, tanácsaitokra vagyok kiváncsi.


22L


2013. aug. 5. 19:07
 1/1 Triixii válasza:
Ha a múltban nem voltál ilyen, akkor minden bizonnyal történhetett valami veled, amit nem tudtál még lezárni, vagy ennyire megváltoztatott. Annyit tanácsolok, hogy sose add fel! Ne ülj a gép és a tv előtt, mert az semmiben nem fog segíteni! Ha más nem, még az is jobb, hogy ha kimész sétálni pár percre, vagy elmész egy kávézóba. Esetleg kezdj el sportolni! Mosolyogj sokat, a vidám embereket nagyon szeretik! Próbálj barátkozni, biztos lesz, aki szívesen tölti majd veled a szabadidejét! Ha zavar, hogy éppen semmit nem csinálsz az életeddel, próbálj változtatni rajta. Gondolkodj mit szeretsz/szeretnél csinálni, keress sulit, tanfolyamot, munkát és mindjárt szebb lesz a világ, hidd el! Állj mindenhez pozitívan. Én drukkolok neked! : )
2013. aug. 7. 13:10
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!