Kezdőoldal » Egyéb kérdések » Önismereti kérdések » Aki sokat tanult, jó eredményt...

Aki sokat tanult, jó eredményt akart elérni, küzdött, merevebb volt, kevesebbet bulizott, az válaszolna?

Figyelt kérdés

Tehát a stréber szó rosszul értelmezett megfelelője szerinti emberekre vagyok kíváncsi.

Akik sokat tanultak, nem elégedtek meg rossz jeggyel, nemcsak vizsga előtti nap vették elő a jegyzeteket. Ne adj' Isten nem voltak jó agyúak, mégis a jobb jegyért tanultak.

Nem ittak sokat, csak néha és csak becsípésig, nem cigiztek (vagy csak kocadohányosként).

Többé-kevésbé maguknak valóak voltak, sok hobbijuk volt.

Nem szórakoztak végig egész hétvégéket meg délutánokat, hanem csak mondjuk fél délutánokat, fél hétvégéket, mert tanultak is.

Merevek voltak.


Van itt ilyen ember?

Tényleg megkeserednek az ilyen emberek?

Valóban nagyon nehéz így párt találni?

Mivel szerintem nem lehet a nézeteinket teljesen palástolni, néha kiadjuk magunkat... Az ilyen "stréberek" mindenhol népszerűtlenek lesznek? Mindenhol törtető emberkeként lesznek megbélyegezve, netán robotként?

Valóban visszasírják a fiatalságukat az ilyen emberek?


Mert ezeket hallom... Ugyanakkor akiket ismerek ilyen jellegű embereket, azok közül igazán csak egy keseredett meg, de neki volt egy rosszul sikerült házassága is... Meg egy másik folyton ideges volt, sport miatt, politika miatt, a munkahelyén tapasztaltak miatt. De szerintem nem szükségszerű, hogy attól, hogy ő komolyan veszi a tanulást, majd a munkáját, ideges legyen attól, hogy mások nem. Inkább ő volt túlságosan érzékeny.


2013. aug. 10. 14:49
 1/3 anonim válasza:

igen van ilyen ember. én is ilyen vagyok.

de minden ember más.

kiskorom óta negatív a gondolkodásom, ez idővel csak rosszabb lett. nem nehéz párt találni. nekem mindig könnyű volt.. de hosszútávon a folytonos negatív gondolkodásom kisit betesz neki mert a párom viszont pozitív gondolkodású.

Én kifejezetten az az ember vagyok akit szeretnek a környezetében lévő emberek. Felnéznek rám. és ha valamit mondok akkor az úgy jó.

2013. aug. 10. 18:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:

Szia!

Én még csak 15 vagyok,de nagyon magamra ismertem.Én is rengeteget tanulok és iszonyat maximalista vagyok.

Épp ez hozott össze a párommal.A sulimban ismerkedtünk meg és azóta boldog párkapcsolatban élünk.

Ezt a "stréberséget" akkor lehet észrevenni,mikor barátokkal bulizunk és én nem tudok úgy felszabadulni (lehet azért,hogy nem iszok alkoholt vagy ilyesmi),táncolni.De ettől függetlenül boldog vagyok.

Remélem te is meg fogod találni azt az embert,aki úgy fogad el ahogy vagy!

2013. aug. 13. 09:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim válasza:
Nos, én is magamra ismertem az írósodban. Negatív gondolkodású, sőt..Viszont és is maximalista vagyok nagyon. Ha négyest kapok, kivagyok, hiszen orvosira szeretnék menni. Úgy gondolom, hogy mennyire elbaszott világba élek.Mindenkinek csak a buli, a pia, a fű a fontos.Én nem kedvelem eggyiketse(lehet velem a gond,de én ilyen vagyok) és ebből kifolyólag nagyon kevés barátom van.Ha megváltoznék és engem is csak ezek a dolgok hajtanának akkor biztos,hogy több barátom lenne de eggyszerüen én nem tudám magam elképzelni mar 16 évesen pia függőnek. Így a tanulás és a barátaim (kevés van, de ők nagyon nagyon jó barátok)nincs időm fiúra. A gondolkodásmódom sajnos sok fiút elriaszt/elriasztott már, hiszen kívülről hiába voltak number van kockahasú álompasik, nekem olyan kell, akinek van életcélja, lesz belőle valaki. Mert oké, hogy most jól néz ki, buknak rá a csajok és iszonyat nagy "partyarc", de ezzel nem megy a későbbiekben semmire. Sajnos eddig még nem találtam olyan fiút, aki megfelelt volna az elvárásaimnak. Nem vagyok megkeseredve, próbálom mindenben a pozitívumot és a jót látni, viszont fiúk terén a személyiségem nem nyerő. Igaz, van időm, még csak 18 éves vagyok. :)
2013. aug. 13. 14:55
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!