Kezdőoldal » Egyéb kérdések » Önismereti kérdések » Ki vagy Te? Kíváncsi vagyok,...

Ki vagy Te? Kíváncsi vagyok, hogy ki mit gondol magáról, hogy kicsoda?

Figyelt kérdés

Ahhoz, hogy tudjuk mi a teendőnk, mi az életünk célja feltétlenül szükséges tudnunk, hogy kik vagyunk.

Előre is köszönöm a normális válaszokat!



2013. aug. 19. 18:45
1 2
 11/18 anonim ***** válasza:

20 alatt vagyok, 17 .

köszi, akkor várok még 3 évet ,és majd utána kezdem el sajnálni magam.

2013. aug. 20. 00:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/18 anonim ***** válasza:

Möbiusz-szalag,a kérdéssel nincs semmi baj.Az kérdezte,ki vagy te,de te azt mondtad MI vagy.Azt kérdezte,mit gondolsz magadról,te pedig a szokásaidat hoztad fel.

Semmi baj nem lenne a válaszoddal,ha leírtad volna a lényeget.Mit mondanál egy sík világban,ahol nem létezik politika,biológia,matematika,vallás,és semmi olyan dolog amit az ember fogdos össze a ragacsos ujjaival,mit mondanál ha szemben állnál egy lénnyel akinek ezek semmit sem mondanak(mert nincsenek)de ismerni akar?

Kétlem hogy te is úgy érzed csak ennyiből állsz.Több vagy ennél.Csak mondd ki.

Ki vagy te?

2013. aug. 20. 01:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/18 A kérdező kommentje:

Kedves Utolsó!


Pontosan megértetted azt, amit szerettem volna ezzel a kérdéssel kifejezni.

2013. aug. 20. 09:00
 14/18 anonim ***** válasza:

Sziasztok énis a mőbiusz által képviselt materialista felfogást képviselem, de tudom hogy vannak ilyen felfogásúak is mint ti akik ebben a "több vagy ennél" dologban hisznek.

mondjuk a lélek fogalmának és létezésének elfogadásával is gondjaim vannak, mivel ha eggy rendszernek tekintem magam ami működik de nem értem még nem tartom szükségesnek hogy higgyek nem egzakt fogalmakban.


szóval elhiszem bizonyos fokig hogy létezem de azt hogy az anyagomnál több vagyok azt nem.

miért lenne nekem egy jobb tulajdonságom mint egy kődarabnak hiszen mindketten csak kitöltjük a teret.

vagy ha elfogadnám egy számomra nem bizonyítható működtető erő létét amit nem vagyok képes felfogni az nem tudom hogy számítana e valamit.

szóval nem igazán látom értelmét a létemnek így azt sem tudhatom ki vagyok mivel ez a fogalom hogy én az értelmetlen léttel nem igazán összeggyeztethető.

bár most a kérdés alatt lévő állítással értettem csak eggyet.


rövidebben: nem tudom.

2013. aug. 21. 04:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/18 anonim válasza:
Fény vagyok, anyag és az idő börtönébe zárva.
2013. aug. 21. 21:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/18 anonim ***** válasza:
Csatlakozom az utolsóhoz kiegészítve azzal,hogy nem emlékszem kb semmire sem az előző életeimből.Valamint még az önmegismerés útján járok.
2013. aug. 29. 16:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/18 anonim ***** válasza:

#12 vagyok,és #14,ez a válasz szerintem jó volt:) Mindenki képes kimondani hogy kicsoda,anélkül is hogy túlságosan spirituálisan fogná fel,vagy túlságosan elutasítaná azt.Ebből a válaszból,hiába vontad le azt a következtetést hogy nem tudod,átérződtél te magad.Jó válasz volt.

Kérdező:Örülök hogy egy hullámhosszon vagyunk:)

2013. aug. 29. 17:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/18 Cyberapa válasza:
Egy pocakos, kopasz, hím emlősállat a föld nevű bolygón, aki hozzászokott a viszonylagos kényelemhez és táplálékbőséghez. Jóllakottan rendkívül barátságosan viselkedem, éhesen kissé morózus és agresszív vagyok. A mában élek és bízom a jövőben (majd lesz valahogy). Hűséges társ, lusta és sokszor következetlen családapa, aki rendkívül büszke a családjára. Könnyen barátkozom, de a nehéz eseteket még a rokonaim közül is kerülöm. Nem szeretem túlbonyolítani a dolgokat, ami szarnak látszik az általában szar is. Egyik vallás vagy párt követője sem vagyok, tapasztalataim szerint a pap és a politikus is hazug ígéretekkel próbálja magához édesgetni a híveket. Mégis van bennem hit! Hiszek magamban és az engem körülvevő emberekben, hiszek a munkában, hiszem, hogy mindenki meg tudja találni azt a munkát, amit szívvel-lélekkel tud végezni. Hiszek a szerelem erejében, hiszem, hogy a hosszan tartó házasság alappillére a szexualitás. Hiszek a gyermekek jogaiban (joguk van tisztelni szüleiket és tanáraikat :) Hiszem, hogy legfőképpen bizalomra, támogatásra, útmutatásra és szabadságra van szükségük, ahhoz, hogy "önjáró" önfenntartásra képes felnőtt váljon belőlük. Hiszem, hogy nem lehetünk egyedül a világegyetemben és hogy a föld egy élő organizmus, amelyre úgy kell tekintenünk, mint önmagunkra. Hiszek a megújuló energiában az elektromos autóban és abban, hogy az internet megváltoztatja a világot. Hiszem, hogy nem létezik mennyország és kommunizmus és a kapitalizmusnál is lehet fejlettebb államforma. Hiszem, hogy a Bankok elhozzák nekünk a világvégét, ha nem vetünk véget a végtelen mennyiségben kreált, minden materiális alapot nélkülöző, virtuális pénz és adósság termelésnek. Hiszem, hogy a világon mindenütt korlátozni kell az egy fő által birtokolható vagyon maximális mértékét. Hiszem, hogy szavazati jog csak az adófizetőnek jár. Hiszem, hogy a demokrácia szót rosszul értelmezzük, ahogyan a szabadság szót is. Hiszek a kisebbségek jogaiban a másság elfogadásában és abban, hogy a többség által elfogadott normákat, hagyományokat becsülnie kell a kisebbségeknek. ...és hiszek abban, hogy ezt a végtelenségig tudnám még folytatni.
2013. dec. 27. 01:34
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!