Kezdőoldal » Egyéb kérdések » Önismereti kérdések » Ha találnál az utcán egy...

Ha találnál az utcán egy pénztárcát, mit tennél?

Figyelt kérdés
A pénztárcában az összes létező személyes okmány, bankkártyák, egyéb kártyák, némi valuta és több százezer Ft volt.
2009. okt. 30. 15:34
1 2
 1/16 anonim ***** válasza:
100%

Eltenném.:D

Nah jó a viccet félre téve, és be vinném a rendőrségre, vagy megnézném, hogy hol lakik az illető és elvinném neki.:)

2009. okt. 30. 15:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/16 anonim ***** válasza:
Én is hagytam el már és Nekem visszahozták. Én is igy tennék.
2009. okt. 30. 15:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/16 anonim ***** válasza:
Visszavinném. Több százezer...háááát... most éppen jó lenne, de a becsület többet ér. Viszont mivel ilyen nagy összegről van szó, cserébe egy gyümitortára meghívhatnának :)
2009. okt. 30. 15:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/16 anonim ***** válasza:
Jaj én nem lennék képes visszaadni.Nincs sok pénzem,nagyon jol jönne.Az iratokat visszaküldeném postàn névtelenül.
2009. okt. 30. 15:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/16 A kérdező kommentje:
Először én is eltátottam a számat, amikor kinyitottam ennyi pénz láttán, eljátszottam a gondolattal, mi lenne, ha megtartanám, de már megkerestem a gazdája telefonszámát és este visszaadom neki. Nálunk a családban többen is elhagyták már a pénztárcájukat, de soha nem kaptuk vissza a pénzt, az iratokat is csak hetek múlva dobták be a postaládába, vagy letették egy portára, ahol szóltak, hogy érte mehetünk.
2009. okt. 30. 15:55
 6/16 anonim ***** válasza:
71%
A pénz kivenném belőle és a többit otthagynám. A valutát még eltenném, de a bankkártyákat nem. Úgyis letiltatja, utána pedig még bajom lehet belőle. Nekem nincs sem időm, sem kedvem egy vadidegen papírjaival járkálni a rendőrségre. Ha szerencséje van az iletőnek, akkor legközelebb olyan vki veszi fela tárcát, aki tiszteségesebb mint én.
2009. okt. 30. 15:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/16 anonim ***** válasza:
Én a készpénzt megtartanám, az összes többit elküldeném a tulajdonosának.
2009. okt. 30. 16:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/16 anonim ***** válasza:
A pénzt megtartanám, minden mást visszaküldenék álnéven, és nem a saját városomból, mert a végén még beállítana valami nagydarab, izompólós, kopasz hentes-szumóbírkózó és számon kérné rajtam a pénzt amiből a kis Ervinke szülinapi luxus mobilját akarta megvenni. (Ismeritek a mondást: Az hogy paranoiás vagyok, még nem jelenti, hogy nem üldöznek.)
2009. okt. 30. 17:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/16 A kérdező kommentje:
Sejtettem, hogy a többség a pénzt megtartaná, de azért nem túl vidám érzés, hogy ennyire kevés a becsületes ember.
2009. okt. 30. 18:13
 10/16 anonim ***** válasza:
Én ha egy fotót találok az utcán, már akkor is visszaviszem a legközelebbi portára. Én nem tenném el a pénzt, vallásilag, emberileg is nyomasztana.
2009. okt. 30. 19:09
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!