Kezdőoldal » Egyéb kérdések » Önismereti kérdések » Az öngyilkosság bátor vagy...

Az öngyilkosság bátor vagy gyáva cselekedet?

Figyelt kérdés

2013. aug. 27. 14:39
1 2
 1/11 A kérdező kommentje:
szerintem bátor.
2013. aug. 27. 14:42
 2/11 anonim ***** válasza:
91%
Szerintem is nagyon nagy batorsag kell hozza. Ezert nem ertem soha hogy akinek lenne mersze elvenni a sajat eletet az hogy nem kepes meriteni ebbol a batorsagbol es szembenezni a problemaival.
2013. aug. 27. 14:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
100%

Hát én nem merném megtenni :) most...

de sokat lehetne erről vitázni, mert én nem sorolnám be egyértelműen a gyáva cselekedetek közé.

Te miért gondolod, hogy bátor dolog?

2013. aug. 27. 14:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
96%
Szerintem ez nézőpont kérdése hogy ki milyennek ítéli meg. Személy szerint ha valaki feláldozza magát valakiért és úgy hal meg azt bátor dolognak tartom de ha csak menekül a problémái elől és ezért öli meg magát az szerintem gyáva dolog. De ez csak az én véleményem. Lehet hogy aki öngyilkosságot követ el az bátor dolognak éli meg de szerintem ez csak kétségbe esett menekülés, a menekülés meg nem valami bátor dolog.
2013. aug. 27. 15:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
Szerintem nem gyáva dolog, hiszen aki megteszi az a legerősebb ösztönével, az életösztönnel néz szembe és győzi le. (Márha józan és beszámítható az illető..)
2013. aug. 27. 20:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
100%
Szerintem is nézőpont kérdése.Ahhoz,hogy ténylegesen meg is tedd,elég nagy bátorság kell így ez alapján mondhatnák,hogy bátor cselekedet.Viszont ha azt nézzük ,hogy a problémát próbálja meg úgy megoldani,hogy megöli saját magát ezzel kiiktatva az összes probléma forrását...valóban nem valami hősies tett.Na meg ott van az önzőség része is a dolognak.Sok öngyilkos ember nem is gondol bele,hogy a tettével tönkreteheti a szerettei életét is.Szerintem egy szülő,testvér se képes feldolgozni gyermeke,testvére halálát teljes mértékben..
2013. aug. 28. 10:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
100%

Én már próbálkoztam vele,és szerintem vakmerőség.

Bátorság kell hozzá hogy megtedd,amit azért csinálsz,mert gyáva vagy és elmenekülsz a problémáid elől.

Utólag már nem bánom,hogy próbálkoztam,mert így "tapasztalatot szereztem" e téren,de örülök,hogy nem volt hozzá merszem

2013. aug. 28. 15:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim válasza:
72%
Szerintem eszméletlen nagy gyávaság hisz aki öngyilkos szeretne lenni az nem képes szembenézni a félelmével,problémáival és nagy bátor cselekedet lenne akkor már ennyi erővel szembenézhetne a problémáival.
2013. aug. 28. 18:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim válasza:
78%

gyáva de leginkább nagy hülyeség

kivéve az az esete amit már írtak amikor valaki másért áldozza fel az életeét

2013. szept. 1. 01:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 Farkas77 válasza:
100%
Van olyan helyzet, amikor nem gyávaságból nem mersz szembenézni a problémáiddal, hanem már nem akarsz szembenézni semmilyen problémával. Amikor az ember a családját/becsületét/mindenét veszíti el, és nem akarja már újrakezdeni, mert az nem lenne ugyanolyan élet, mint amit eddig él. Ha nem akarsz már újra és újra problémákat megoldani, ha nem akarsz kudarcokat elviselni (bár biztosan erős lennél hozzá), akkor szerintem nem bátorság/gyávaság kérdése, egyszerűen egy döntés, amivel kiveszed magad az egyenletből...
2013. szept. 2. 11:45
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!