Kezdőoldal » Emberek » Egyéb kérdések » Az öngyilkosság milyen cseleke...

Az öngyilkosság milyen cselekedet, lehet megoldás?

Figyelt kérdés

2013. máj. 26. 16:47
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
36%

mármint milyen cselekedetre lehet megoldás?

mert úgy a válasz egyszerű: semmilyenre


ha a kérdést jól írtad, akkor meg.. nemértem:D milyen cselekedet? gyáva.. lehet megoldás? nem:D

2013. máj. 26. 16:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 A kérdező kommentje:

hát hogy gyáva e vagy bátor ?

és lehet e megoldás valamire is :?

2013. máj. 26. 17:03
 3/11 anonim ***** válasza:
53%
Gyáva mivel az aki öngyilkosságot követ el csak elmenekül a problémák elől, és szerintem nem megoldás
2013. máj. 26. 17:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
62%
Inkább bátor. Sokkal nagyobb gyávaság azért maradni, mert attól félsz, hogy mindenki gyávának tart, ha megteszed.
2013. máj. 26. 17:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
100%
Nem értek egyet az elsővel, az öngyilkosság igazából bármire megoldás, csak a lehető legrosszabb megoldás. Olyan ez, mintha néznéd a tévét, és a kedvenc műsorod után jönne valami amit igazán utálsz. A normális megoldás, hogy elkapcsolsz, vagy kikapcsolod a tévédet, és csinálsz helyette valami értelmeset. Az öngyilkosság meg olyan, mintha meglátnád, hogy kezdődik az az általad annyira utált műsor, és faltörőkalapáccsal szétvernéd a tévédet apró darabkákra. Végül is megoldás, mert nem kell megnézned azt a műsort, de megérte?
2013. máj. 26. 17:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:

csakhogy az utált reklám után ott a kedvelt film!:D ahhoz, hogy láthasd a kedvenc filmedet, végig kell nézned a reklámot! (az élet esetében nem lehet átkapcsolni vagy kikapcsolni 10 percre)


bátorság az, ha felvállalod, hogy mások legyávázzanak? szerintem ez kb olyasmi szituációban reális, ha fogadok 1000 forintban a pistivel, hogy úgysem meri megölni magát.. megteszi.. büszke lehet magára.. csakhogy nem tud, mivel nem él... és az ezresem is megtartom, mert már halott:D

bátorság lenne az, ha mondjuk összeveszel, netán elválsz az asszonytól és ez neked fáj, és ezért öngyilkos leszel? vagy esetleg meghalt egy szeretted, vagy elvesztetted a lábad, vagy ilyesmi?

vegyünk példának egy futót! edz keményen, beharangozza a győzelmét, majd a versenyen egy másik futó toronymagasan nyer, ezzel ő megalázottnak érezheti magát (ami amúgy a sportban teljesen fölösleges érzés)

megoldás lenne az, ha azt mondaná, hogy "oké, ez nem megy, én kiszállok"? elég kevés sportolónk lenne:D sokkal inkább megoldás akkor kétszer annyit edzeni, odafigyelni magunkra, megnézni az ellenfelet miben jobb, miben rosszabb és ezt a különbséget csökkenteni!


a példázat középmegoldása az, hogy elfogadod, hogy második vagy és örülsz neki:) igazából ez is nagy dolog, sok ember lesz öngyilkos, mert nem tudja teljesíteni az elvárásokat, pedig csak ki kéne állnia és azt kéne mondania, hogy én erre vagyok képes!:) (és a ki kéne állnia alatt nem a híd szélére gondoltam;) )


bátorság e feladni? csak akkor, ha később kétszer jobb eredménnyel tudsz visszaállni! de ez az élet nevű játékban nemigazán szabályos:D


és amúgy önző dolog is, de egy regény elég, most nem térek ki arra, hogy mi marad az ember mögött..

2013. máj. 26. 17:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 A kérdező kommentje:

hát nem tudom :O

csak elég sokat gondolkozok ezeken mostanában.

2013. máj. 26. 17:55
 8/11 anonim ***** válasza:
Min? Azon hogy öngyilkos legyél vagy csak ezen, hogy mi játszódhat le valakiben aki megteszi?
2013. máj. 26. 18:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 A kérdező kommentje:
mind kettőn.
2013. máj. 26. 19:00
 10/11 anonim ***** válasza:
100%

tedd fel magadnak a kérdést, hogy mi a probléma

majd gondolkodj el rajta, milyen kiutak lehetnek onnan.. érdemes akár több embert is megkérdezni, hogy több szempontból is láthasd a megoldást

"ha nem félnél, mit tennél?" olvasd el Dr Spencer Johnsontól a Hová lett a sajtom című könyvet.. a címe idétlen, de olvasd el! a változásról és az alkalmazkodásról, problémák megoldásáról szól, igencsak elgondolkodtató:) amerikában nagyobb cégeknél kötelező olvasmány az alkalmazottaknak:D

ha gondolod, írj PMet és átküldhetem:)


és olyan nem létezik, hogy lehetetlen! ere szokták mondani, hogy "csak tehetetlen".. de igazából ha nem látod a fényt az alagút végén, az nem azt jelenti, hogy nincs, csak azt, hogy rossz irányba nézel!:)

2013. máj. 26. 19:12
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!