Kezdőoldal » Egyéb kérdések » Önismereti kérdések » Azok az emberek, akik lenézik...

Azok az emberek, akik lenézik a többieket, például ezzel a szöveggel: a világon milyen szemét emberek vannak. Miért teszik ezt? Ezzel csak saját magukat minősítik, és szerintem vannak olyan emberek, akik már sokkal rosszabbat is átéltek mint ők.

Figyelt kérdés
2009. okt. 31. 22:24
 1/7 anonim ***** válasza:
69%

Mindenkinek a maga keresztje a nehezebb.

Én nem hiszem, hogy magam minősítem, ha egy gyilkost leszemetezek.

2009. okt. 31. 22:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
67%
noshát a világon tényleg nagyon szemét emberek vannak. és tudom, hogy ez engem is minősít, és én se vagyok kivétel, csak én valószínűleg máshogy vagyok szemét, mint azok, akiket én utálok.
2009. okt. 31. 22:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
100%
Az emberek többsége gyakran választja a könnyebb utat, és pesszimistán közelíti meg a dolgokat. Igen is vannak jó emberek, apró törődések, igenis létezik olyan, hogy egy bűnöző megbánja amit tett, nem hiszem, hogy alapból/vagy egy régebbi hiba miatt el kéne ítélni bárkit is.
2009. okt. 31. 22:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
79%

Hozzáállás kérdése. Az a baj, hogy nagyon sok ember a rosszat látja meg előbb. Mert a világnak, és vilgában mindennek van jó és rossz oldala, ha úgy vesszük.

Igen, vannak bűnözők, rossz emberek, megkeseredettek, bunkók, na de vannak jó emberek, segítőkészes, kedvesek, tapintatosak, vígasztalók.

Van a világon rossz. De van jó is. Ez mindig így volt, és mindig így lesz. Több vallás tartja, hogy a világ a jó és a rossz állandó harca, ami ha belegondolunk, nem hülyeség. Aztán ott van pl. a jin és a jang. Van a jó és a rossz, a szép és a csúnya, a gonosz és a jó, kedves és bunkó, a mogorva és a nyitott. Egyik sem létezik a másik nélkül, és mind a kettő van, volt és lesz.

Azt pedig, hogy ki lehet valamiről egyértelműen mondani, hogy jó, vagy rossz, vitatnám. A világon nem csak fehér és fekete van, hanem ott a szürke is. És az emberek nem önmagukban rosszak vagy jók. A legjobb emberek is csinálnak olyan dolgot, amit lehet, hogy nem kellett volna, és a gyilkosban is ott lakozik a jóság. És különben meg ki tudja, melyik emberrel mi történhetett, ami olyanná alakította, amilyen. Lehet, hogy hasonló helyzetben mi ugyanezt tettük volna, sőt lehet, hogy rosszabbat is.

Én csak örülni tudok annak, hogy élek, és hogy a világ olyan, amilyen. Létezik a rossz. Ezt el kell fogadni, tudomásul kell venni, és békén kell hagyni. A jóra kell koncentrálni, a szépre. Én boldog vagyok, mert béke van bennem, és talán ha mindenki rátalálna erre a békére, boldogabb lenne. Én azon vagyok, hogy segítsem embertársaim, azokat főleg, akiket mások eltaszítanak, elítélnek.

2009. okt. 31. 23:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 A kérdező kommentje:
Speciel arra gondoltam, mikor valakinek volt már néhány csalódása az életben: rossz párkapcsolat, beszóltak neki az utcán, nincsenek barátai önhibájából. Elhiszem, hogy ez rossz, de vannak, akiknek ezerszer rosszabb életük van, és mégis élik a maguk kis szerencsétlen életét boldogan. Ők meg viszont kijelentik, hogy a világ tele van szemét, aljas emberekkel, és nincs kivétel.
2009. nov. 1. 19:49
 6/7 anonim válasza:
100%
Mindig az a kérdés, hogy ki a hibás a gondjainkért. Sokan rájönnének, hogy nem is másokkal kellene foglalkozni.
2010. jan. 29. 14:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim válasza:
52%
Mert az ember már csak ilyen. Mint a sáska, felél mindent és ha beleszól a Világ, akkor mást hibáztat. És most hulla férgese! Válság megteszi a kiérdemelt tisztító hatását.
2010. febr. 3. 13:57
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!