Fannipani kérdése:

Ez már depresszió?

Figyelt kérdés

Szóval. Amikor a sulira gondolok, akkor véfigfut rajtam egy olyan érz és, mint amikor megijesztenek és megráz az áram. De ez csak 1 másodperc, de egyáltalán nem kellemes. Azért szorongok, mert a suliban nincsenek barátaim már kb egy fél éve és ez nagyon nyomaszt. Az emberekben sem tudok bízni, még a családtagjaimban sem. Sokszor gondolkodtam már az öngyilkosságban is, de az valahogy mégsem jó. Esetleg még az is szóba jöhetett nálam, hogy megvágom magam késsel egy pár helyen.

Valaki, ha tud segítsen! Pls!!! És válaszoljon!!! Köszi!



2013. szept. 1. 17:18
 1/2 anonim ***** válasza:
Annó nekem is ilyen érzésem volt, mikor a sulira gondoltam, vagy mikor reggel csörgött az ébresztő és feleszméltem, hogy suliba kell menni. Én a matektól tartottam nagyon, amiatt szorongtam és persze nekem is voltak rossz élményeim, csúnyán hátbatámadott az egyetlen barátnőm, majd végül szinte egyedül maradtam magamnak. Akkor nagyon sokat sírtam és nekem is voltak rossz gondolataim. De ahogy véget ért a gimi egy nagy kő esett le a szívemről. Jött a főiskola, új emberek, új hely, tiszta lap. Gondolj erre, hogy majd jobb lesz!!! Attól, ha vagdosod magad, nem lesz jobb. Nekem sokat segített, hogy van egy hobbim, ami éltet és ebben a körben szereztem barátokat. Igaz, legtöbbel a távolság miatt csak neten tudom tartani a kapcsolatot, illetve időnként összefutok velük, de tudok velük beszélgetni, megértenek, hiszen őket is ugyan az érdekli. Vannak céljaim és azokért küzdök, még akkor is, ha sokak hülyének néznek emiatt. De ez mozgat, ettől vagyok az, aki.
2013. szept. 1. 18:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:

ezt a vagdosást verjük már ki a fejünkből... ha megvágod magad, akkor lesznek barátaid? változik valami, azon kívül, hogy életed végéig hegek lesznek rajtad?..


semmi köze a depresszióhoz, egyszerűen rossz élmények fűződnek a sulihoz és nem szereted... előfordul, ez betanult reflex..

szedd össze magad, és nyiss más emberek felé, és hidd el, jobb lesz!:)

2013. szept. 17. 17:11
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!