Kezdőoldal » Egyéb kérdések » Önismereti kérdések » Van olyan, aki hasonló "fóbiáv...

Van olyan, aki hasonló "fóbiával" küzd?

Figyelt kérdés
Azzal van gondom, hogy mikor párban vagy több emberrel együtt kell dolgozni (laborgyakorlaton), akkor mindig elég rosszul érzem magam. Állandóan csak arra tudok gondolni, hogy nem tudok majd párt vagy csoportot találni. Amikor még nem is kezdődik maga a gyakorlat már jóval előtte nagyon ideges vagyok. Alapvetően nehezen barátkozom és zárkózott is vagyok. A legnagyobb gond az, hogy jelenleg ahol tanulok egyetemen, nem ismerek szinte senkit, nem rég jöttem át egy másik egyetemről, de a többiek már ismerik egymást legalább egy éve. Már most attól félek, hogy mikor csoportosan kell majd dolgozni, akkor én ott fogok majd szerencsétlenkedni. Vannak, akik ilyen problémával küzdenek még rajtam kívül? Általában hogyan tudtok megnyugodni ebben a helyzetben? Könnyebben vagy nehezen csoportosultok új/ismeretlen emberek között?

2013. szept. 9. 23:11
 1/2 anonim ***** válasza:
Ez természetes, nem ismersz senkit, próbálj barátkozni mindenkivel és idővel könnyebb lessz. Ne rágodj rajta jöjjön aminek jönnie kell, mást úgysem tudsz csinálni, nyugodj bele, fogadd el.. Nem olyan nagy dolog ez.
2013. szept. 10. 01:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 A kérdező kommentje:

Az a gond, hogy ez a probléma régebben is fennállt, olyan környezetben is ahol már mindenkit ismertem, és akkor is elég rosszul voltam.

Az új helyjel az gond, hogy sok ember tanul egyszerre, nem igazán tudom azt se, hogy kik vannak velem egy évfolyamon. Meg elég rosszul érzem magam attól is, ha elutasítanak, mondjuk a fellépésem se valami magabiztos.

Ha egy kicsit beszélgetek, remélem jobban leszek .

2013. szept. 10. 14:00

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!