Kezdőoldal » Egyéb kérdések » Önismereti kérdések » Az a gondom hogy most kerültem...

Az a gondom hogy most kerültem gimibe?

Figyelt kérdés
Most kezdtem szeptembertől a gimit egy erős matematika szakon. Nagyok ez elvárások és a követelmények és már egy két tantárgyból becsúszott pár 3-as és ez engem mélyen érint. Világ életemben eddig kitűnő tanuló voltam és most úgy érzem hogy a gimi alatt összeroppanok. Általában 3kor fél 4kor vagyok itthon és kezdek el tanulni tényleg odateszem magamat és próbálok megfelelni de becsúszott az a fránya 3-as :/ A szüleim megértik és nem szidtak le érte hiszen most kerültem át meg minden... De én rosszul érzem magamat amiatt mert becsúszott a rossz jegy. És most itt sírok és úgy érzem hogy kevés vagyok a gimihez :'( mit tegyek hogy nem érezzem magamat ilyen pocsékul ?

2013. szept. 19. 19:31
 1/4 anonim válasza:
100%
Nekem már nem az első nap, de az első jegyem 1-es kémiából amiből egyébként 4-5 vagyok. Ne verd nagy dobra te megteszed amit kell.
2013. szept. 19. 20:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:

Jaja, bár én sosem értettem minek erős matematika szakra menni. Persze ez egyéni saját magamból kiinduló vélemény, de én nem látom értelmét, hogy attól, hogy valaki matek zseni, miért lesz neki olyan jó. Persze ezzel nem leoltani akarlak, válaszolok a kérdésedre is, csak nem értem minek megy valaki ilyen szakra.


Szóval, a gimi mindig kemény. Főleg az első év, fel kell venni a ritmust. Nekem is az volt és most még keményebb, de már belerázaódtam. Én emelt szintű angolt tanulok. A romlás természetes. Két jegyet ront mindenki első alkalommal, általában, de ne félj, ez természetes higyj nekem.


Amit tanácsolni tudok: ne ess kétségbe! Azzal rengeteg idő megy el a tanulástól és koncentrálni sem tudsz. S*ard le, ha rossz jegyet kapsz, azon már nem tudsz változtatni, max ha ügyesen kijavítod. Nem szabad stresszelni, mert még a végén valami ostobaságot művelsz...


Kitartás!

2013. szept. 19. 20:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 A kérdező kommentje:

Köszönöm mind a kettőtök válaszát :)

Második: Azért mentem ÉN matek szakra mert úgymond a matematika a szerelmem xD Persze átvitt értelemben :) Nagyon szeretem és érdekel és mindenre kíváncsi vagyok ami vele kapcsolatos :)

Viszont a földrajz.. oly mértékben nem érdekel és pont ebből a legnagyobb az elvárás mivel a gimnázium fő igazgatója tartja az órát, direkt minket választott.. És nagyon nem szeretem már kicsi korom óta de azért mindig 5-ös voltam belőle most meg gyomorgörccsel megyek be az órára hogy na vajon most felelünk vagy dogát írunk (pedig tanulok rá) és valahogy ez elkeserít.

2013. szept. 19. 21:12
 4/4 anonim ***** válasza:
100%

Én hasonlóan állok a matekkal/fizikával/kémiával. Boldog vagyok ha kettes vagyok belőlük viccen kívül, mégsem akarnak kirugni (pedig ez NyH második legerősebb intézménye). Azért vagyok még mindig itt mert abból a maximumot nyújtom amiből jó vagyok bro :D (gondolom srác vagy). Tehát töriböl, magyarból, infóból és legfőképp médiából a legjobbat hozom ki mert ehhez értek. És ezt egy erős helyen a tanár is megérti, ha látja hogy törekszel!

Szóval hajrá! Hidd el majd megszokod, nem árt némi negatív éllettapasztalat sem.

2013. szept. 19. 22:08
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!