Kezdőoldal » Egyéb kérdések » Önismereti kérdések » Miért akar egy fiatal öngyilko...

Miért akar egy fiatal öngyilkos lenni azért, mert szakítottak vele?

Figyelt kérdés

nem értem... miért kell feladni az életet fiatalon csak azért, mert az első szerelmedet elveszítetted?


a volt barátom 21 éves és nemrég szakítottam vele... első voltam neki. velem képzelte el az életét annak ellenére, hogy nem volt túl jó kapcsolatunk. több mint 2 évig voltunk együtt, abból kb az első év volt jó, utána csak nyűglődve próbáltuk helyrehozni. én ebből kiléptem. ő öngyilkossággal fenyeget, sőt, már volt egy kísérlete is (az anyukája mondta). még az élete 1/4-ét élte csak le, de máris feladná egy rossz szerelmi tapasztalat miatt a céljait? még annyi minden vár rá, biztos lesz még jó pár nője...


miért gondolják azt egyes emberek, hogy egy szakítás után ez a jó megoldás???


19/L


2013. szept. 20. 17:18
 1/3 anonim ***** válasza:

hát nem tudom, nem ugyanolyanok az emberek... volt már rá példa, még fiatalabb korban is... van aki képes rá, de lehet hogy csak túloz, fel akarja magár hívni a figyelmet.


Én biztos nem tennék ilyet

2013. szept. 20. 17:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
100%
Nem vagyunk egyformák. Van akit jobban érint az ilyen dolog, van aki meg le se sz*rja. Részben meg is válaszoltad magadnak a kérdést... " első voltam neki. velem képzelte el az életét" Pont ezét rossz mert te voltál neki az első, és mivel gondolom nem volt ilyen csalódásban még része (v nem ekkorába) ezért nem tudja hogy kezelni/túllépni. Inkább az öngyilkosságot választaná mint az életet. Ilyenkor az embert nem érdekli semmi más csak a fájdalom. Amúgy én is ilyen vagyok fiú létemre... 20/F
2013. szept. 20. 17:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:
100%

Egyetértek. Érzékeny fiúknál (én is az vagyok), pláne ha kissé művészlélek is, akkor nagyon tiszteljük életünk szerelmeit, és tényleg viccen kívül bármely szituációban feláldoznánk érte magunkat, ha nem lenne más megoldás.

Tehát egy olyan fajta érzelem alakult ki nála, ami túlmutat a ragaszkodáson, valami bennsőbb. Mivel már elég érettnek tűntök, nem az a fajta tini nyavajgás, amit sokan facen csinálnak, hgoy így sajnálják meg őket, hanem ő tényleg ennek volt a tudatában. Én is éltem már át hasonlót, hidd el szörnyű tud lenni, ha valaki aki iránt úgy érzel, hogy ő a tökéletes párod, "eldob" magától, akkor bizony ki fogsz készülni.

Ilyenkor az a jó, ha van egy alternatív életcélod is. Nekem pl a Honvédelem. Három alapelvem van: Isten, Család, Haza. (család=jelen esetben barátnő).

Tehát a hazám, vagy valami hasonló szent cél még mindig van, ha épp barátnőm nincs is, vagy szerelmem, de akkor is inkább azért a haza mert egy csatában akarom az életemet áldozni érte, tehát az is az öngyilkosság egy formája, azzal a kivétellel, hogy azt akarom, hogy a halálomnak legyen célja.

De hogy én magam vegyem el az életem? Azt nem tudom megmondani, nem hinném, hogy ilyenre vetemednék, mert fel tudnám ismerni, hogy idővel a fájdalom elmúlik, de tényleg rettentő érzés lenne.

2013. szept. 20. 23:15
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!