Kezdőoldal » Egyéb kérdések » Önismereti kérdések » Kicsit tartok attól, hogy...

Kicsit tartok attól, hogy majd egyszer rosszul választok párt. Hogyan változzak?

Figyelt kérdés

Az a baj, hogy túl naív vagyok és elhiszem a dolgokat meg szinte mindenkit megsajnálok. Valakire ránézek és a külső mellett a belső szépet látom, hiába nem ismerem vagy tudom, hogy nem jó ember. Bele nézek a szemébe és egy ártatlan embert látok. Ugyanez van a bűnözőkkel. Mostanában kivégeztek egyet, aki 4 nő halálát okozta és van róla kép is és én kedves embernek láttam és nagyon megsajnáltam, pedig tudom, hogy ha azt nézzük, hogy megölt 4 embert akkor megérdemelte a sorsát, illetve az nagyobb büntetés lenne ha hagynák szenvedni. Szóval az ő szemét is láttam (igaz csak képen) és egy ártatlan gyereket láttam benne. Na ettől félek, mert ha egyszer párt kell választanom és pont olyat fogok ki aki volt börtönben vagy úgymond nem él tiszta életet és győzködni kezd arról, hogy megváltozott vagy valami, félő, hogy hinni fogok neki mert benne is az ártatlan embert fogom látni. Ez tényleg mindenkivel így van és ez szerintem nem jó dolog. Nagyon rossz bíró lennék amúgy. Hogyan változtassak ezen?

16/L


2013. szept. 21. 22:01
 1/4 anonim ***** válasza:
Próbálj meg kicsit semlegesen állni az emberekhez, nulla előítélettel. (Legyen szó pozitív vagy negatív előítéletről, az most teljesen mindegy.) Amikor ismerkedsz, próbálj meg az emberre figyelni, de ne úgy állj hozzá egyből, hogy ő biztos glóriát visel a feje fölött, viszont arra is figyelj, hogy ne ítélt el azonnal negatív irányba sem. Nem lesz könnyű, de ha megtalálod az arany középutat, akkor menni fog. Talán még túl kevés embert ismersz, ezért nem van annyira tájékozott az ilyesmiben, de 16 évesen még várhatsz a párkereséssel, ráérsz ezen gondolkozni. Addigra talán változni fog minden. :)
2013. szept. 21. 22:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:

Szép amit írtál. Ne változz meg, maradj ilyen.


Csak ne feledd el, hogy te is vagy valaki, akinek saját útjai vannak. Nem muszáj mással tartanod, csak mert látod, hogy neki nehéz. Ami persze lehet fájdalmas.

2013. szept. 21. 22:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 A kérdező kommentje:
Élőben először negatív dolgokat gondolok legtöbbször. Vagy ha valaki bánt akár engem is (szavakkal) elhordom mindennek de a szemébe nézek és arra gondolok, hogy milyen kisgyerek lehetett. Tehát, hogy talán nem is ő tehet arról, hogy ilyen gyökér. Haragszom rá meg ezt tudtára is adom de a lelkem mélyén ezt gondolom. Pislogok kettőt és máris 26 leszek. Szeretném hamarabb megváltoztatni ezt , nem pedig utolsó pillanatban. TUDOM, hogy fiatal vagyok. Utálom ha figyelmeztetnek rá!
2013. szept. 21. 22:17
 4/4 anonim ***** válasza:

Szerintem ne változz meg, sőt, bár többen lennének hozzád hasonlók :)

Van benned szeretet, hit és bizalom a másik fél felé, ezek jelenléte pedig egy lenyűgöző emberré tesz. Persze, lehet hogy egyesek ki próbálják majd használni ezt a fajta naivitást, de ez még nem ok arra, hogy megváltozz. Ugyanis ha olyasvalakivel fúj szembe a szél, aki megfelelően értékel téged, akkor ezek a tulajdonságok csak még szebbé teszi a kapcsolatotokat :)

Hiszen ki tudna ártani egy ilyen jólelkű lánynak? Én biztos nem :D

2013. szept. 22. 12:08
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!