Kezdőoldal » Egyéb kérdések » Önismereti kérdések » Másnak is van ilyen rögeszméje...

Másnak is van ilyen rögeszméje? Egyáltalán van ennek valami neve? Kicsit hasonlít az Asperger-szindrómára, de annál azért enyhébb. Szerintetek káros lehet? (bővebben lent)

Figyelt kérdés

Ha érdekel egy téma, néha úgy érzem, túlzottan beleásom magam. Ezek a általában olyan kérdések, amiknek van valamilyen tétje (pl. szociológiával, politikával, vagy a világgazdasággal kapcsolatos dolgok), tehát nem érdektelenek. De olyan is volt már, hogy egy régebbi hobbimmal kapcsolatos anyagokat gyűjtöttem és rendszereztem. Pl. ezeknek viszont nem volt túl nagy jelentőségük.

Mindig jellemző egy érzelmi hullámvölgy, aszerint, hogy mennyire látom át az adott témát (az említett hobbi esetén ezt inkább az helyettesítette, hogy minél több adatot -pdf-könyvek, stb.- be kell gyűjtenem).

Soha nem elégszem meg az egyik oldal megértésével, mindig át akarom látni az összes fél szempontját és véleményét, továbbá a közöttük lévő kommunikációt, vagy hogy ez hol csúszik el. Előfordul, hogy olvasok egy-egy adott "megmondóemberről" az aktuális témában, és akkor nekik rendesen utánaolvasok.

Mondanom sem kell, hogy ez néha már elég kínzó tud lenni. Főleg, ha valamilyen blog komment-szekcióját olvasom, de ezekről szerencsére már leszoktam. Egyre jobban tudom szűrni a forrásokat, aszerint, hogy ki a hitelesebb, kinek a véleménye autentikusabb.

Hogy példákat is mondjak: Volt, hogy egész éjjel nem aludtam, mert feminista- és ezzel párhuzamosan MRA/MRM-es blogokat/oldalakat olvastam. Vagy az Alföldi-féle István a királlyal kapcsolatban igyekeztem megérteni a visszajelzésekből mindkét fél érveit (és főleg ezeknek az okait). Egyébként jellemző, hogy nem az érdekel, kinek van igaza, hanem hogy mi motiválja őket.

Az a baj, hogy néha érzelmileg is azonosulok akár mindkét oldallal, és ilyenkor a "kutatás" kap egy mazochista felhangot. Szóval egy pontig még szórakoztató (és gyakorlom az angolt), de van egy pillanat, ahol elkap a gépszíj, és akkor mindig az adott dolog körül jár az eszem. És aztán jön a vége, amikor -ha nem is oldom meg a problémát, bár ez is előfordul- sikerül valamilyen konklúziót találnom, amitől mindig megkönnyebbülök.

Szerintetek ez mennyire normális? Végső soron sokan mások is olvasnak azokról a témákról, amikről én.

Vagy hogyan állíthatom le magam, ha nagyon rápörögtem egy témára? Nálatok előfordult már ilyesmi?


ui.: Hozzászólni amúgy soha nem szoktam semmilyen témához.


2013. szept. 22. 09:05
 1/1 anonim ***** válasza:
Igazából az Aspergernek is vannak szintjei. Azt egy ideig el sem fogadták betegségként, "az autista enyhébb fokozata" megnevezést kepták régen az 'Aspik'. Van egy ismerősöm, aki Aspergeres, de neki majdnem, hogy autizmusa van. Ezt orvostól kéne megkérdezned. Gyanús, hogy én is az vagyok, de én teljesen jelentéktelen és lehetetlen dolgok irányt érdeklődöm. Igazából úgy érzem, nem ide kellett volna születnem, hanem egy másik világba.
2013. szept. 27. 22:34
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!