Kezdőoldal » Egyéb kérdések » Önismereti kérdések » Szerintetek van összefüggés...

Szerintetek van összefüggés az asperger szindroma és a nagyképűség között?

Figyelt kérdés
Értelmes emberek válaszát várom.
2013. máj. 21. 09:45
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:

bevállalom, hogy értelmes vagyok:


azt szoktam mondani, hogy a nagyképűség nem nagyképűség ha van mire nagyképűnek lenni a páciensnek (egyszerűen reális önértékelés)


egy asperger szindrómásnak adott esetben lehet oka a nagyképűségre, azonban párhuzamba állítani, összevetni a kettőt képtelenség (annál is inkább, mert az egyik orvosi kategória a másik pedig nagyon szubjektív társadalmi kategória)

2013. máj. 21. 10:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 A kérdező kommentje:
Engem sokan nagyképűnek tartanak. Legjobb tanuló vagyok az évfolyamon és emellett néha dolgozom diákmunkában. És még gyakran kérkedem, avval kapcsolatban, hogy én sérülten különb vok, mint némelyik egészséges és egyes emberek nem könyvelhetnek el maguknak ennyi sikert. Amúgy köszönöm a választ. Várok még kommenteket.
2013. máj. 21. 10:41
 3/11 anonim ***** válasza:

úgy tűnik te nem megtanultál együtt élni a "betegséggel", hanem zavar ... ezért kompenzálsz ... ha a kompenzálás a teljesítményedben nyilvánul meg az pozitív, viszont te a teljesítményed arra használod fel, hogy más orra alá dörgölhesd, ez már nem pozitív ... úgy tűnik, mintha nem magad miatt produkálnál, hanem mások miatt ...

tovább megyek: ezt művelheted olyan szinten, hogy a környezeted megutál érte ... te mit fogsz ebből érzékelni? azt, hogy utálnak ... és miért utálnak? azért mert "beteg" vagy ... hoppá ... öngerjesztő negatív folyamat


hagyd abba, hogy más orra alá dörgölöd a teljesítményed, mert ezzel csak magad ellen fordítod az embereket, és szép lassan megkeseredsz

2013. máj. 21. 10:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
Mozart szindróma.
2013. máj. 21. 22:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
Szerintem igen. Pontosabban, mivel az Aspergeresek nem ismerik (vagy inkább úgy fogalmazok, hogy nem "érzik")a társadalmi íratlan illemszabályokat, ezért az, hogy őszintén valahogy látják magukat és kifelé is ezt mutatják, hathat nagyképűségnek a külső szemlélő szemében. De valójában nem az. Nem tudom, hogy sikerült-e átadni a mondandóm, remélem, hogy igen
2013. máj. 24. 22:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 A kérdező kommentje:
köszönöm a megnyugtató válaszod.
2013. máj. 25. 07:56
 7/11 anonim ***** válasza:

Kétféle aspi van, az egyiknek a béka feneke alatt van az önértékelése, a másik pedig el van szállva magától. Akkor már inkább a második... :)

Dolgozni kell a reális önértékelésen, vagy azon, hogy a tényeket NT kompatibilis módon jelenítsd meg. Egyébként a kritikához, kudarcokhoz hogy állsz?

2013. jún. 5. 20:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 A kérdező kommentje:
Érzékenyen reagálok, ha negatív kritikát kapok valakitől. A kudarcot nagyon nehezen viselem, mindenben első akarok lenni, valamint gyakran elvárom hogy mindenki engem istenítsen a tudásom, a megszerzett vagyonom (diákmunka által)és a csillámos cuccaim, ruháim miatt.
2013. jún. 6. 12:34
 9/11 anonim ***** válasza:

Azzal nincs baj, ha tudatában vagy a képességeidnek, lehetőségeidnek, és reálisan látod a helyzeted - és esetleg emiatt néha nagyképű vagy, dicsekszel.

Viszont a kritikát is el kell fogadnod, és azt, hogy nem mindenben vagy/lehetsz kimagasló, és lehet, hogy bizonyos dolgokat mások jobban látnak (sőt: ez szinte biztos).


Tehát a "vak" nagyképűség, nincs rendben. "...elvárom hogy mindenki engem istenítsen..." Nos, szerintem változnod, változtatnod kellene. Szerintem így Te sem érzed jól magad, illetve vannak pillanatok, amikor érzed, hogy ez problémás!

2013. jún. 7. 15:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:
(A kérdésedre viszont sajnos nem tudok válaszolni. _Hány éves korodban diagnosztizáltak az AS-val? Milyen problémáid voltak közösségben? Az a helyzet, hogy van egy másik lelki probléma ~ mentális betegség, amelynek most AS-val való összefüggését elég erősen keresem. De még nem jutottam eredményre. :( )
2013. jún. 7. 15:08
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!