Kezdőoldal » Egyéb kérdések » Önismereti kérdések » Valóban helytelenül viselkedem...

Valóban helytelenül viselkedem? Hogyan változzam meg?

Figyelt kérdés

Kb. 6 éve depressziós vagyok és emelett természetesen,ahogy az az élettel jár csalódtam már többször a hozzám közel álló emberekben. Emiatt kialakíttam egy láthatatlan, észre vehetetlen falat,de ennek ellenére vannak olyan időszakaim amikor nagyon nyitott vagyok-főleg az adott szituációig ismeretlen emberek felé.. Szeretem megismerni őket,érdeklődő vagyok,kedves, sokat nevetek, rengeteget beszélek és nagyon pörgök. Egy bizonyos kapcsolati szint elérése után nagyon ragaszkodóvá válok, a szeretem gyakran egy-egy öleléssel fejezem ki. Szükségem van a fizikai kontaktus ilyen formájára,ettől azt érzem fontos vagyok,vigyáznak rám és szeretnek,nem számít milyen sérült vagyok. Bár az a helyzet,hogy kevesen tudják milyen beteg is vagyok. A pörgés,a nevetés eltakarja azt,ami belül lezajlik bennem. Ha sikerül valakivel jó kapcsoltatot kialakítanom,titkon valamiféle megváltást várok az adott személytől. Aki ilyen kapcsolatba kerül velem elhiszi,hogy körülötte forog a világ. Nem szeretnék senkit félre vezetni. Ez azért is nagyon kellemetlen,mert az összes testvérem fiú,velük és a haverjaik között nőttem fel,akik mind 10 évvel is idősebbek tőlem-ezáltal a fiúkkal könnyebben szót értek,sok a fiú haverom és azt látom a fiúk őszintébbek,megbízhatóbbak,mint a lányok és talán valami atyai védelmet is keresek.. Szóval azért baj ez,mert gyakran félre értenek,azt hiszik többet szeretnék,mint barátság. Ez nagyon kellemetlen,ráadásul az állítólagos legjobb barátnőm,amikor összevesztünk,azt mondta úgy viselkedek,mint egy prostituált.

Hogyan változtassak magamon?



2013. okt. 3. 15:52
 1/4 anonim ***** válasza:
Kellene tudni, hogy az állítólagos legjobb barátnőd miért mondhatott ilyet rád. Ha a legjobb barátnőd, akkor tudhatná, hogy milyen vagy valójában, hogy a fiúk a környékeden a támaszaid, kell a társaságuk, hogy egésznek érezd magad. Nyilván ha össze is bújsz velük, akkor az okot adhat piszkálódásra, pláne ha még ezt a fiúk is félreértik és esetleg egy ilyen után azzal jönnek, hogy kihasználtad őket. Ebből nem derült ki, hogy helytelenül viselkedsz-e, annyit érteni, hogy fiúk társaságában érzed magad biztonságban, erőt ad neked a közelségük. Ezzel még nincs semmi baj. Mondjuk ha jársz valakivel és mellette is szeretsz megölelgetni fiúkat, mert olyan vagy, az már esetleg érdekesebb kérdés, de ilyesmiről semmit sem írtál. Nem tudok mást tanácsolni ilyen távolságból, csak azt, hogy kérdez meg egy fiút ebből a társaságból, vagy a testvéreid, hogy hülyén viselkedsz-e, mert a barátnőd szerint igen. Lehet, hogy a barátnőd mond hülyeségeket. Ha a tesóid is azt mondják, hogy ez így nem jó, akkor gondolkodj tovább szerintem, hogy hogy változtass.
2013. okt. 4. 10:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 Vörösnefelejcs ***** válasza:

Tudom, hogy nem egyszerű, de legyél kiegyensúlyozottabb. Mondd azt magadnak, hogy "nana, nem túlzok". Ne mástól várj el dolgokat, mert a legtöbbször nem kapod meg, főleg, ha nem is kéred. A kommunikáció nem az empátián alapszik, hanem a szavakon főleg. Ha valamit akarsz, mondd meg. Ha valamiben nem vagy biztos, kérdezz rá.

És hidd el, egyre könnyebb.

2013. okt. 4. 20:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim válasza:

Az elöttem szólóval teljes mértékben eggyet tudok érteni.

A barátnődről meg annyit,hogy ha ezt mondta valószínűleg valóban nem ismer.Vagy féltékeny vagy semmit sem tud rólad. Ha nem akarod elveszíteni,(mert azért egy csaj barátnő mégis más ) akkor szerintem ülj le vele és mondd el neki az igazat.Tárd ki a lelked. Hiszen ez így nem barátság. Igen valóban kockázat,de ha ez után meg tud érteni és kitart melletted ,akkor azzal neked is bizonyított.És te is magadnak,hogy mennyire nagyszerű vagy ,hogy felvállaltad magad igazából :)

2013. okt. 6. 14:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 Vicky*-* válasza:
Detto... Ugyan ilyen vagyok én is és pont ez a bajom... Ha akarsz írhatsz priviben, ismerkedhetnénk ;) :)
2013. okt. 21. 17:51
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!