Kezdőoldal » Egyéb kérdések » Önismereti kérdések » A halálfélelmet hogy győzhetem...

A halálfélelmet hogy győzhetem le, hogy lehet elfogadni: egyszer meg fogok halni?

Figyelt kérdés

Kisgyerek korom óta nem tudom elfogadni hogy egyszer meg fogok halni és ha ebbe belegondolok, hatalmas félelem fog el. Nem szeretek olyan műsorokat hallgatni, ahol arról van szó: mi lesz évmilliók múlva, vagy akár száz év múlva...

Rossz belegondolni hogy a XXI. század végére már nem fogok élni.

Olvastam a témáról: pszichológusok mondják: aki fél az élettől az fél a haláltól is, aki nem tudja elfogadni hogy egyszer meg fog halni, az élni sem tudja igazán életét...

Én konkrétan attól félek, hogy "a halál után a semmi következik" és "olyan félelmetes belegondolni hogy nem fogok magamról tudni semmit soha többet, megszűnök létezni. Nem vagyok vallásos így nem hiszek semmiféle folytatásban.

Olyan magyarázatokkal mint "de minden nap lefekszel aludni és akkor se tudsz magadról semmit és attól miért nem félsz" nem tudok mit kezdeni.



#halál #félelem #elfogadás halálfélelem
2013. okt. 12. 08:31
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
100%

Ne gondolj rá kedves kérdező. Ha megtörtént úgyse fogod tudni hogy véged. Felesleges rajta idegeskedni.

Ez az élet rendje.

50% az esély hogy van ott valami, idejében majd megtudjuk :)

Legyen szép életed!

2013. okt. 12. 08:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:
100%

Napi görög filozófia:

Szókratész:

" Hiszen senki sem tud a halálról semmit, még azt sem, hogy nem éppen a legnagyobb jótétemény-e mindenekelőtt az ember számára - és mégis úgy félnek tőle, mintha bizonyosan tudnák, hogy a legnagyobb baj. Hogyne volna hát ez tudatlanság, méghozzá a legszégyenletesebb: azt hinni, hogy tudjuk, amit nem tudunk?"


"De hogy valóban erősen remélhetjük, hogy a halál valami jó, azt megérthetjük a következőkből is. Mert két dolog közül egyvalami a halál: vagy abból áll, hogy a megholt semmivé lesz és egyáltalán semmit sem érzékel már, vagy pedig - ahogyan mondogatni szokták - abból, hogy a lélek itteni helyét egy más hellyel váltja fel és máshová költözik. És ha semmi érzékelése sincs, hanem olyan, mint az álom, amelyben alvás közben még álomképeket sem látni, hiszen akkor csodálatos nyereség a halál. Mert úgy hiszem, ha valakinek ki kellene választania azt az éjszakát, amelyben úgy aludt, hogy még álomképet sem látott, azután élete többi éjszakáját és napját e mellé az éjszaka mellé állítva meg kellene fontolnia és meg kellene mondania, hány napot és éjt töltött már el életében kellemesebben és jobban, mint ezt az éjszakát - akkor, úgy gondolom, nemcsak valamely közönséges ember, hanem maga a nagy király is úgy találná, hogy a többihez képest nagyon könnyen meg lehet azokat a napokat és éjeket számlálni. Ha tehát ilyen a halál, én bizony nyereségnek mondom; mert így egész ideje nem tűnik többnek, mint egyetlen éjszakának. Ha pedig a halál valamiféle elköltözés innen egy másik helyre, és igaz, amit mondanak, hogy ott vannak mind a megholtak, akkor mi lehetne ennél nagyobb jó,"


Nekem segített.

2013. okt. 12. 15:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 Skywalker33 ***** válasza:
100%

Halihó,


ha megismernéd az igazságot akkor jót nevetnél magadon mert az élet félelmetesebb a halálnál.

Itt most lefokozott tudattal élsz (ez látszik is a kérdésedből) míg odaát tudod hogy halhatatlan vagy és az élet csak egy teszt volt és még sok minden mást.

Viszont a halál már ideát is egész jól megismerhető, ismerd meg és elvész félelmetesnek lenni :)

T.

2013. okt. 14. 09:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 anonim ***** válasza:
Uristen hogy lehet valami olyasmitol felnin amit nem is ismersz ha nem ma akkor holnap halsz meg nem mindegy 1-2 nap ?
2013. okt. 14. 13:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 anonim ***** válasza:
A Csillogas cimu dokumentum filmet ajanlanam neked (youtubeon fenn van). Hatha elindit benned vmit, vagy megnyugodsz.
2013. okt. 15. 10:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszokat.


Arrra a válaszra: "hogy lehet olyantól félni amit nem is ismersz" azt tudom mondani, hogy szerintem az emberek többsége fél az ismeretlentől.

Egyébként a halál kapcsán én nem az ismeretlentől félek, hanem - mivel nem hiszek semmiben - attól félek hogy mbeszűnik a tudatom és az örökkévalóság vár, soha többet nem lesz tudatom.

Tudom hogy abban a pillanatban amit a tudat megszűnik, ez már nem fog zavarni többet, csak így fájdalmas belegondolni hogy soha többet nem fogok magamról tudni.


Az ezoterikus hit is egyfajta hitvilág (ami a válaszok közt volt a lefokozott tudatállapotról meg a halhatatlanságról, stb).

2013. okt. 15. 10:23
 7/13 A kérdező kommentje:
Jaaa és sajnos a halálközeli élményekről is bebizonyosodott, hogy az agyi oxigénhiány okozza: kísérlettel bebizonyították... Tehát ebből sem következik, hogy "a másik oldalon vár valami".
2013. okt. 15. 10:28
 8/13 anonim ***** válasza:
53%
A haláltól mindenki fél, még az is, aki azt mondja/azt hiszi, hogy nem. Egyébként jól mondod: a halál után megszűnsz létezni. Mi emberek is csupán olyan élőlények vagyunk mint pl. egy kutya, vagy egy macska. Elpusztulunk - elszárad a testünk - és vége. Ennyi.
2013. okt. 15. 20:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 anonim ***** válasza:
fogad el,szeresd ez az élet része vagy meditálhatsz is segít egy új életfelfogásba :)
2013. nov. 3. 14:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 anonim válasza:
Meg tudlak érteni abból a szempontból, hogy én is félek a haláltól és nem tudom elfogadni, hogy egyszer csak a nagy semmi lesz.Azt azért ne felejtsd el, hogy akármennyire félsz is ettől, nem tudsz a halál ellen semmi tenni(mint ahogy jelenleg senki más se:D).Úgyhogy mondhatjuk, hogy nincs értelme félni, hiszen ha nem félsz akkor is ugyan az lesz a vége, de mégis élvezhetőbb, félelem nélküli élet után. Persze arra a kérdésre, hogy hogyan éljünk a haláltól való félelem nélkül megint csak nem tudok kielégítő választ adni.
2013. nov. 3. 19:31
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!