Kezdőoldal » Egyéb kérdések » Önismereti kérdések » Hogyan győzhetem le a félelmemet?

Hogyan győzhetem le a félelmemet?

Figyelt kérdés
Az a gondom, hogy nagyon félek a szélviharoktól, már akkor is pánikba esek, ha egy kicsit erősebben fúj a szél. Folyton lehet olyanokat hallani a tévében, hogy itt meg ott meghaltak emberek a vihar miatt, meg összedőltek házak, meg ilyesmi, és nagyon félek ettől. Mit tehetnék?
2009. jan. 28. 13:26
 1/9 anonim ***** válasza:
100%
Én ugy szoktam legyözni hogy a családban egy nálam fiatalabbra gondolok hogy ő sem fél:)
2009. jan. 28. 13:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 A kérdező kommentje:
Hát ez nálunk nem menne, mert én vagyok a legkisebb :)
2009. jan. 28. 13:43
 3/9 anonim ***** válasza:
magyarországon alapból ritkán van ilyen erős vihar. ha meg erősen fúj a szél, próbáld elterelni a figyelmed pl.: sárkányeregetéssel. Jó móka! csak próbáld ki :)
2009. jan. 28. 14:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim válasza:

A félelmed lehet "egyszerű" félelem, de sajnos lehet "beteges" is. Ismerek olyat, aki az egyforintostól fél (bár már nincs forgalomban szerencsére), na neki sem lehetett észérvekkel elmagyarázni, hogy ne féljen. Az agya tudta, hogy az egyforintos nem fogja bántani, mégis...

Ha csak egyszerűen félsz a viharoktól, akkor nem árt ha tudod, hogy Magyarországon rendkívül ritkán van olyan nagy vihar, ami kárt tehet épületekben vagy embereket, autókat kaphat fel, ilyesmi, ez az amerikai filmek egyik kedvenc kliséje (igaz ott valóban viszonylag gyakran vannak tornádók). Talán tízévente egyszer, ha van ilyen. Az egyszerű szél pedig végképp nem árthat neked, nem tud elfújni, felröpíteni.

2009. jan. 28. 14:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
55%
Kedves 14:46! Megtennéd, hogy mesélsz még az 1 Ft-os dologról? Az illető pontosan mitől félt és ez hogy nyilvánult meg? Nagyon érdekesnek tűnik.
2009. jan. 28. 15:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
Azért félsz tőle mert tájékozatlan vagy. Járj utána ,nézz szét interneten, informálódj. Ha valaki fél valamitől az a tudatlanság miatt van.
2009. jan. 31. 14:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
A félelmek leküzdésének egyetlen módja az, ha szembenézünk velük. Az elkerülés csak ront a helyzeten. "Egyszerűen" bele kell menni a félelmet keltő helyzetbe, na nem hirtelen, hanem fokozatosan egyre közelebb, hogy megtapasztald, nem olyan rémísztő, mint gondoltad, és akkor lassan el fog múlni a félelem. Ez tudományosan bizonyított tény, és én magam is tapasztaltam.
2009. jan. 31. 14:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
jah, ahogy mondták előttem, vizsgáld meg a kérdést közelebbről, s próbálgasd magad, mond azt, hogy csakazért is kimész vitorlázni! :-)
2009. febr. 5. 14:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
Ha az Isten azt a sorsot szánta valakinek, hogy dőljön rá a ház, az be fog következni. Az, hogy félsz csak felesleges stresszelés.
2009. máj. 18. 16:14
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!