Kezdőoldal » Egyéb kérdések » Önismereti kérdések » Miért nem vagyok különleges?...

Miért nem vagyok különleges? Elegem van.

Figyelt kérdés

Tudom, hogy nem lehet minden ember különleges, mert ha mindenki különleges lenne, igazéból már senki sem lenne az, csak ha úgy vesszük, mégis mindenkiben van valami szokatlan, ami másokban nincs meg, csak bennem nincs...csúnya vagyok, hülye is, rossz tanuló, nem vagyok hajlékony egyáltalán, nincs jó alakom, nem beszélek semmilyen nyelvet (az iskolában németes vagyok, de magamtól egy normális mondatot össze se tudnék rakni, a kiejtésemről nem is beszélve...), nincs egy külföldi rokonom sem, sőt, a szüleim se tudnak olyan régebbi rokonunkról, aki ne magyar lett volna, nem tudok szépen rajzolni, nincs jó hangom, nem vagyok művészlélek, semmi egyedi ötletem nincs sose, nem vagyok megértő, és még sorolhatnám. Semmi.

Miért nem lehet nekem is olyan tulajdonságom, amivel kitűnnék a tömegből?

15L


2013. okt. 17. 18:56
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
5%
Szerintem igen is különleges vagy. Nem sok magyar mondhatja el, hogy rokonai mind magyarok. Légy büszke erre.
2013. okt. 17. 19:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 A kérdező kommentje:
nem tudom...mármint lehet, hogy büszkének kéne lennem rá, csak ez olyan unalmas, mert semmi jó sztorim nincs rokonokkal kapcsolatban, míg más ismerőseim elmondhatják magukról, hogy pl. az uncsitesójáék olaszok, vagy az apukája orosz származású, vagy mit tudom én...:S
2013. okt. 17. 19:16
 3/11 anonim ***** válasza:
100%

Tudsz helyesen írni és normálisan fogalmazni, jól szavakba tudod önteni a gondolataidat. Plusz szerintem okosabb is vagy, mint gondolod. Ne az iskolai dolgok alapján ítéld meg magad, mert nekem pl. nagyon magas az IQ-m és tényleg érzem is, hogy legtöbbször jobb vagyok másoknál, de iskolában idiótának tartottak, mert a jegyeim nem ezt tükrözték. Pl. számítástechnikából majdnem megbuktam, pedig sok dolgot jobban tudtam, mint a tanár és sokan engem hívnak ha baj van a számítógéppel, és így tovább...

Amúgy pedig ez csak a felszín. Szerintem semmi különleges nincs abban, ha valakinek vannak külföldi rokonai. Jó, én is sokszor vágytam ilyesmire, de ettől nem lesz igazán különleges valaki. A valódi különlegesség a személyiségben rejlik. Még fiatal vagy, ráérsz rátalálni önmagadra. Az iskolai nyelvoktatás pedig a legtöbb helyen kritikán aluli. Ha érdekel, akkor nézz az adott nyelven filmeket, felirattal (ha a szókincsed már jó, akkor német felirattal, ha még nem annyira, akkor magyar felirattal, de a németre is nézz rá, és az általánosabb mondatokat jegyezd fel, hogy később te is használhasd.). Segít a kiejtésben, és abban is, hogy megtanuld azokat a szókapcsolatokat, amiket a könyvekből nem nagyon fogsz.

Próbálj ki új hobbikat, új különórákat. Sokan készítenek gyöngyökből egyedi ékszereket, amikhez van leírás is a neten és ha sikerül összehozni valami szépet, akkor biztos nagyon fognak rá irigykedni a többiek, esetleg meg is kérnek, hogy készíts nekik is. Vagy barátkozz az origamival. Esetleg indíts valami blogot. Pl. sok körömlakkos, sminkes blog van. Vagy ha érdekelnek az állatok, akkor segíts be menhelyeken, sok fiatal jár, nem kell nehéz munkát végezni.


Ha belegondolok, pár évvel ezelőtt, amikor még annyi idős voltam, mint te, én se voltam valami nagy szám. Vagyis kb. akkor kezdett kibontakozni a személyiségem, de addig én is úgy voltam vele, hogy olyan semmilyennek éreztem magam.

2013. okt. 18. 02:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 A kérdező kommentje:
Köszönöm, sokat segítettél :)
2013. okt. 19. 14:11
 5/11 anonim ***** válasza:
64%

Én szeretném elmondani, hogy minden rokonom magyar, de sajnos nem tudom. Egy rokonom német lányt vett feleségül, és magát is németnek tartotta, míg meg nem halt. Gyermekei tudnak magyarul, de németnek tartják magukat. Egy másik rokonom egy magyarul beszélő románhoz ment hozzá, a gyermekeik is beszélnek magyarul, de románoknak tartják magukat. Egy harmadik rokonom magyar lányt vett feleségül, de a gyermekeiket románoknak nevelték, és egy szót sem tudnak magyarul.

....

Én magyar vagyok, testvéreim is magyarok. Remélem, hogy gyermekeim és unokáim is magyarok lesznek.

.....

UI. Azzal egyet értek az előttem lévő válaszadóval, hogy tehetségesen megtudod fogalmazni gondolataidat. Erre sokan nem képesek.

2013. okt. 19. 16:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
54%

pont ezek voltak rám is igazak még ennyi idősen, sőt még utána elég sokáig

most sem vagyok egy nagy szám, próbálok jól kinézni, pár hónapja új hajstílust próbáltam ki, amit tök egyszerű megcsinálni, legalább külsőleg van valami érdekes bennem

írj egy listát olyan dolgokról amik szerinted érdekesek és csináld meg őket

2013. okt. 22. 08:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 A kérdező kommentje:

köszönöm a válaszokat :)

és ez a listás jó ötlet, csak remélem, lesz időm, energiám és pénzem is(?) kivitelezni mindegyiket xd

2013. okt. 22. 16:17
 8/11 anonim ***** válasza:
100%
Pedig kedves kérdező, máris kitűnsz valamivel. A legtöbb hasonszőrű lány már a jóslásban, szellemidézésben, harmadik szemmel való kacsintásban keresi a kiugrás lehetőségét.
2013. okt. 28. 19:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 A kérdező kommentje:
harmadik szemmel való kacsintás? :D még a meglévő kettővel se tudok xD
2013. okt. 28. 19:34
 10/11 anonim ***** válasza:
100%
Na látod, vicces is vagy. :)
2013. okt. 29. 01:07
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!