Kezdőoldal » Egyéb kérdések » Önismereti kérdések » Gépfüggő vagyok! Nincs önbizal...

Gépfüggő vagyok! Nincs önbizalmam, minden baj van, Szeretnék változtatni mostmár rajta mert ez nem élet így, mit tanácsoltok, vagy aki volt már hasonló helyzetbe hogy jött ki ebből?

Figyelt kérdés
Tudom nagyon gáz, de ez a helyzet jelenleg, 22 évesen ülök itthon se nem tanulok se nem dolgozok jelenleg, barátnőm nincs, és nem is volt még, pedig nagyon szeretnék már, lehetett is volna már de lányoktól is félek és ez miatt nem jött össze, oda se merek menni lányokhoz mert nem tudom mit mondjak nekik, pedig nem is nézek ki rosszul, volt már hogy szórakozóhelyen lány jött oda hozzám és még azt is elcsesztem, sulit is annak idején a számítógép miatt nem végeztem el, csak 8 általánosom van meg, suli helyett inkább játszottam a gépen, akkor még rosszabb volt a helyzet, azóta már a játékokat abbahagytam hála istennek teljesen, de a gép előtt töltött idő még mindig rengeteg sokszor 10-12 órát ülök előtte hajnalokig, filmet nézek, netezek stb. semmit nem tudtam még lerakni az asztalra eddig, valamibe bele is kezdek mindig abbahagyom, most elkezdtem kondit most az az egy amit csinálok rendesen amúgy semmi az egész, még focizok is de az se megy igazán ott is kijön hogy nincs önbizalmam, egy napom így néz ki most: reggel 10-11-kor felkelek, lemegyek kondiba az 1 óra, aztán hazajövök és mondjuk 12-től 17-ig ülök a gép előtt aztán kimegyek foci edzésre ha van, ha nincs akkor ennyi szünetet se tartok, akkor egy huzamba nyomom hajnal 2-ig, aztán ugyan ez minden nap, meg néha hétvégente elmegyek discoba és ennyi, de csajozni nem merek ott se. Iskolába is beíratkoztam már azóta 56-szor mert szeretnék leérettségizni is , mostmár csak estin tudok, de azt is abbahagyom mindig, 0 az egész amit előadok! Tudom nem itt fogják megoldani a problémámat de azért megkérdeztem hogy mit tanácsoltok?

2013. okt. 22. 13:00
 1/10 anonim ***** válasza:
84%
hát, akaraterő kéne. meg kitartás. ezeket más nem fogja neked megadni. nehéz szülés lesz.
2013. okt. 22. 13:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 A kérdező kommentje:
hát igen, próbáltam már változtatni rajta többször is, lefeküdtem időbe, reggel felkeltem hamarabb, nem ültem a gép elé, de egy hónapnál tovább nem bírtam sose, aztán mindig visszaestem, pedig sokkal jobb volt a közérzetem egyből de valahogy mégis visszaestem, tanulni is kéne mert ezzel a 8 általánossal kitörölhetem de hát az se megy, meg mostmár ez a tanulás is csak munka mellett fog menni mert pénz meg kéne, így elmondani nagyon tudom hogy hogy kéne csinálni de cselekedni meg nem cselekszek! Azt az időt meg energiát amit a gépre fordítottam a tanulásra fordítottam volna már diplomáztam volna sztem! e helyett meg nincs semmi végzettség, mert a gép előtt kellett ülni, nevetséges így belegondolva így elcseszni!
2013. okt. 22. 13:16
 3/10 anonim ***** válasza:
84%
Az a jó hogy észrevetted hogy ez gond, van aki így él de ezt tartja normálisnak. Neked van esélyed változtatni, mert nem vagy még öreg a 22 éveddel. Na meg szerencsés is vagy, mert gondolom a szüleid támogatnak. Ismerek olyan srácot aki ahogy abbahagyta a sulit, kirúgták otthonról, hogy mostantól nem fizetik az életét, csináljon amit akar. De ideje belevágni a változásba, mert gondolom a szüleid is szeretnének büszkék lenni rád, és ha így folytatod nem lesznek.
2013. okt. 22. 13:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 A kérdező kommentje:
már régóta észrevettem a játékokat ezért is hagytam abba, de a gép előtt töltött idő nem csökkent így se túl sokat, csak annyi hogy most játék helyett filmezek vagy netezek meg ilyesmi, többször is újra elkezdtem játszani de aztán mindig oda lyukadtam ki hogy semmi értelme a játéknak, mostmár letöröltem mindet a fenébe, évek óta vergődök csak amúgy már, nem érzem jól magam, de a változtatást mégse tudtam elkezdeni, nagyon nehéz az a baj túl régóta vagyok már benne ebbe az életbe nehéz belőlle kijönni, tanulást is egyszerűen képtelen vagyok elkezdeni
2013. okt. 22. 13:43
 5/10 anonim ***** válasza:

Márpedig szerintem más megoldás nem nagyon lesz erre mint,hogy elkezdesz ténylegesen cselekedni. Le kell ülni tanulni.Ahogy írtad ,elmész edzeni ez már szerintem egy jó eredmény,hogy legalább sportolni nem vagy lusta..:)

Értelmesen kell eltölteni minden kis idődet. Tudom,hogy nehéz rávenni magad,de ha megteszed sokkal jobb lesz a közérzeted és "büszke" is lehetsz magadra. Én is nem egy nyarat,meg szünetet szúrtam már el semmittevéssel és utólag mindig megbántam.Az idei nyáron se történt velem semmi emlékezetes,már vissza se tudom mondai,hogy mivel töltöttem azt a rengeteg sok szabadidőmet. Durva látni,hogy milyen gyorsan telik az idő..-nem azért nem vagyok még idős,még 20 se vagyok de már 13-14 éves se és olyan rossz :( :) -

Amúgy ha nem dolgozol és nem is tanulsz akkor még a szüleiddel élsz,nem? Ők nem noszogatnak ,hogy kéne már tenni valamit? Ha nem akarod esetleg leírni ide,írhatsz nekem privátot,szívesen "meghallgatlak".:)

Sok sikert a változtatáshoz..

2013. okt. 23. 15:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 A kérdező kommentje:
hát sportolni nem vagyok lusta mert azt szeretem, nagy sportbolond vagyok, de amit nem szeretek csinálni arra nagyon nehéz rávenni magam, mondjuk volt olyan mikor még játszottam hogy azt is hanyagoltam, úgyhogy volt már ennél rosszabb is a helyzet, de mondják ők is, de nem annyira durván hogy mondjuk most pl. kidobnak otthonról ha nem csinálok semmit, így meg nem annyira hatásos, de önbizalmam sincs semmi de nem is csoda mondjuk így hogy nem csinálok semmit, már eléggé átalakult a gondolkodásom is elég negatív az a baj, ezen is változtatni kéne, most azon gondolkodok hogy elmennék valahova dolgozni és el is költöznék itthonról albérletbe, akkor hátha felnőnék végre, ez a barátnő kérdés is nevetséges, már többször lehetett volna oda se kellett mennem mert volt hogy odajött a lány hozzám és még azt is elcsesztem a bizonytalankodásommal, meg vagyok illetődve olyankor is, odamenni meg egyáltalán nem is merek, ez is vicc, tanulást se tudom hogy csináljam, le kéne érettségizni is, valami szakmát is ki kéne tanulni, de ez már csak munka mellett lehetne nekem mert pénz meg nagyon kéne, de nagyon régóta vergődök már, évek óta nem érzem jól magam, azt se tudom felvesznek e egyáltalán valahova dolgozni semmi végzettségel sztem csak az alja munka van! Szóval borzalom az egész, nagyon nehéz lesz ebből kijönni mert már nagyon régóta vagyok benne hamarabb észbe kellett volna már kapni! Te fiú vagy vagy lány?
2013. okt. 23. 18:37
 7/10 A kérdező kommentje:
én is azon gondolkodtam hogy durva hogy telik az idő, és én meg nem csinálok semmit, elmegy mellettem az élet, ezért szeretném már összekapni magam végre, már több évet elcsesztem az életemből így is semmittevéssel!
2013. okt. 23. 18:48
 8/10 anonim ***** válasza:

Hát igen sajnos végzettség nélkül ma már nagyon nehéz munkát találni.Bár az is vicc,hogy ma már végzettséggel is alig találni.Akinek több diplomája van,azt jobban meg kéne ,hogy fizessék így azt azért nem veszik fel. Akinek meg nincs elég végzettsége,azt azért...na mind1.

Hát igen,ha a szüleid nem unszolnak eléggé az szintén baj,azért jó lenne,ha mikor a harmincat eléred, lenne egy állásod legalább.Ha a többi dologról nem is beszélünk..:)

Neki kéne feküdni komolyan ennek az esti sulinak.Elvégzed, azt a nem tudom mennyi időt "végig szenveded" ,utána már csak könnyebb lesz. Nem "nyafogni" kéne,hanem cselekedni. Segíts magadon,más úgyse fog..

Amúgy lány vagyok.

Ez az albérlet dolog még jó ötlet lehet.Egy kis önállóságot tanulhatsz így. Csak mondjuk a tanulás mellett akkor tutira kéne egy fizető állás is,vagy egy jó olcsó albérlet. ezt így összehozni meg szerintem kicsit nehéz..de persze semmi sem lehetetlen.:)

2013. okt. 23. 23:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 Kertesz Adam válasza:

Szia!

Nem tudom mi változott azóta.. de az első munkalehetőséget vállald el ami adódik, ha értesz hozzá, ha nem.

A netet nem azért nézed mert függsz tőle, hanem azért, mert van rá időd. Ami baj, hogy nem csak kitölti az űrt, de ki is égeti a vágyat a kilépésre. Világ egy dobozban, csak nem a te világod.. Ha van változás, az meg szuper. Üdv!

2014. nov. 1. 01:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 A kérdező kommentje:
hát annyi változott hogy közbe elkezdtem egy munkaügyis tanfolyamot, azt végig csináltam, most végeztem vele nem rég, de azóta itthon vagyok megint, csaj azóta sincs, az továbbra sem megy! Most munkát keresek, de az a baj akármit nem akarok azért elvállalni, nem szeretnék 3 műszakba meg hétvégén is dolgozni, olyat szeretnék legalább mind1 hogy mi majdnem, csak hétvégén, meg éjszaka ne kelljen menni, mert azt tudom hogy nem bírnám úgy se, meg nem is fizetik meg! Külföldbe is gondolkodtam már hogy kimenni, de ahoz meg ugye tudni kéne nyelvet, amit nem tudok, most elkezdek angolul tanulni sztem, meg próbálok olyan melót keresni ami megfelel! Csajozásba meg nem tudom mit csináljak már, nem megy!
2015. jan. 15. 14:26

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!