Kezdőoldal » Egyéb kérdések » Önismereti kérdések » Elegem van már az életkörülmén...

Elegem van már az életkörülményeimből, van így értelme tovább élnem?

Figyelt kérdés

Annyira üres, értelmetlen az életem, hogy olyan szerintem nem sok embernek van. 16/F vagyok, és a fiatalok nem bírnak elfogadni ilyennek, nem kíváncsi rám senki. Amikor iskola van ott végülöm a tanítási napot, odafigyelek órákon, óraközti szünetekben szünetekben unatkozok mialatt a többiek jól elszórakoznak (én nem tudok velük, nem vagyok vicces meg nem is érdeklem őket), majd hazajövök, tanulok és az estém unalommal és szorongással telik.

Amikor nincs iskola (szünetek, hétvége) időnként elmegyek biciklizni, sétálni, de javarészt bent a szobámban bánkódok az életemen, és esténként ugyanúgy aggódok, szorongok, mostanában jött ez az esti szorongás nagyon elő.

Ez amiatt van, hogy aggódok az anyám egészségi állapotáért, amit nem részleteznék most. Röviden annyi, hogy attól aggódok minden este, hogy rosszul lesz (talán azért este, mert régebben is este láttam rosszul lenni).

Tudom, hogy mi kéne nekem, elköltözni egyedül itthonról egy másik városba, ahol tiszta lappal indulhatok, senki nem ismer, és megismerhetek egy csomó új embert, hátha több szerencsém lenne ott. De erre semmi esélyem egyelőre, de mégis ezeket a körülményeket hogyan bírjam ki? Mert már nagyon nehéz.


2013. okt. 28. 22:11
 1/5 A kérdező kommentje:
A másik gondom, hogy az anyám totál burokban nevel, emiatt nem tudok olyan önállóvá, és határozottá válni, mint a többi fiatal.
2013. okt. 28. 22:13
 2/5 anonim válasza:

Szia! Szerintem beszélj anyukáddal, hogy szeretnél társasági életet élni és több teret kapni. Kezdj el ismerkedni, esetleg bulizni, szórakozni járni, csajozni stb. :)

Hidd el, idővel jobb lesz. sok sikert és kitartást!

16/F

2013. okt. 28. 22:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:

ugyan!:)

ha elköltözöl, akkor is ugyanez lesz.. mivel fogsz otthon többet csinálni máshol, mint ott ahol most laksz?


sportolj.. könnyű mondani, de sportolj! csinálj.. akármit, csak legalább heti rendszerességgel el kelljen járnod

hidd el, feldobja a dolgot:)


meg mondhatnám, hogy barátkozz, de tudom, hogy nem így megy... ismerkedj neten, az is valami, hidd el, nagyon értékes emberek is vannak ám itt! (mármint a neten, nem a GYIKon:D)

2013. okt. 28. 22:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:

Az eddig elhangzottakon felül van nekem is egy tippem, amikor borongós hangulatban vagy, hallgass egy kis zenét. Valami vidám, pörgős zenét, bizonyos rock, vagy pop számok pont megfelelnek. Ha más ízlésed van, akkor persze olyat (csak ne valami érfelvágós-depressziós számot).

Nekem a zene mindig feldobja a kedvem, ajánlom neked is (remélem nálad is sikert ér el)... :)

2013. okt. 29. 23:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:

ezen egy dolog segíthet: sport...

és tényleg.

ilyen volt az életem. szar, semmilyen, szürke, unalmas... De aztán eljártam futni, egyre többet megállás nélkül. most 15 km - t futok minden nap majdnem. hidd el hogy sokkal kiegyensúlyozottabbá egészségessé és határozottabbá tesz. ha nem szeretsz csapatban játszani, ott van az edzés futás, úszás. ezeket a sportokat egyedül játszhatod :D

2013. okt. 31. 11:11
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!