Kezdőoldal » Egyéb kérdések » Önismereti kérdések » Jogos lehet egy ember halálvág...

Jogos lehet egy ember halálvágya, ha tényleg semmi értelme nincs az életének?

Figyelt kérdés

Aki meg akar halni, arra azt mondják, depressziós és menjen pszichológushoz...

de mi van akkor, ha tényleg nincs semmi oka arra, hogy tovább éljen, tehát depresszió vagy nem depresszió, reálisan látja a múltját, jelenét és jövőjét... mindegyik szar, és semmi esély a javulásra. Ilyenkor mi van?? Jogos lehet az öngyilkosság? Csak, hogy megszabadítsa önmagát, környezetét, és a társadalmat a "tehertől"?

Például mint a gyermekkora rettenetes volt, az iskolában utáltak kiközösítették, egy erős introvertált személyiség, nem tud beilleszkedni normálisan közösségekbe. nem is okos, sőt majdnem átlag alatti IQ, tehát jó karrierút lehetetlen, örökké minimálbérért fog dolgozni, átlag alatti egzisztenciával.

ezenkívül tehetségtelen is, se sporthoz, se tánchoz, se művészetekhez, se semmilyen "szabadidős" tevékenységhez nincs affinitása... barátai 1-2 van, nem jár szórakozni, szüleivel él, apja alkoholista, állandóan terrorizálja a családot lelkileg, gyerekkora óta.

ezenkívül ha valaki felhozná, de egészség van, az a lényeg, hát az sincs. kihullott haj, póthajat kell viselni, szőrösödés, plöttyedt test stb.

rengeteg kísérlet volt az élet javítására, boldogságra: több hónapos külföldi "szerencsepróbák", új hobbi kipróbálása, gyakori munkahelyváltás... eredménytelen.

ja és párkapcsolat nuku, senkinek nem elég jó, természetesen. nem kell senkinek (átverték, elhagyták, megalázták, vagy teljes teljes ignorálás).


szóval egy ilyen élet felesleges. ez nem depresszió, ez a szín tiszta valóság.


mit gondoltok?

ha belefáradt a folyamatos közdelembe, lehet most már nyugit kérni? erős személyiség, hogy folyton felállt a kudarcból, de ha folyton csak kudarc éri az embert és soha semmmi pozitívum, boldogság nincs,akkor abba bele lehet fásulni.


2013. aug. 18. 11:00
1 2
 1/19 anonim ***** válasza:

Mindezek ellenére megvan az esélyed, hogy még jobb legyen az életed. Persze ezt most nem fogod nekem elhinni, de így van.


Engem is sokszor az segített át a legrosszabb időszakokon is, hogy arra gondoltam, hogy a jövőm mindenképp jobb lesz, mert tenni fogok érte. Bármennyire is meglepő, a jelenlegi helyzetem pár évvel ezelőtthöz képest sokkal jobb. Még most is sok gondom van, de mégis, reménykeltő tudni, hogy tényleg változhatnak a dolgok.


A te helyzeted sem teljesen reménytelen... sokkal rosszabb is lehetne és ugyan ez nem vigasztal, de magatehetetlen nem vagy, tehát esélyed van.


Ha gondolod privátban leírhatnád, hogy merre laksz, illetve a nemed, korod. Én szívesen beszélgetek.


19/L

2013. aug. 18. 11:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/19 anonim ***** válasza:
100%
Teljesen meg tudlak érteni, amikor az első sorokat olvastam egyből az ugrott be, hogy de biztos egészséges vagy, de aztán láttam hogy nem, szóval így még inkább. Az hogy jogos lenne-e az öngyilkosság... Nem tudom, de én azt mondom, hogy nem kellene feladnod. Ki tudja, mi lesz még, mondjuk tíz év múlva? Vagy akár egy? A dolgok pillanatok alatt megváltozhatnak. Még akkor is, ha reménytelennek tűnik a helyzet. Esetleg ha szeretnél beszélgetni, írhatsz privátot!
2013. aug. 18. 11:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/19 anonim ***** válasza:

Szia. Ellentmondás van a leírásban.. Tudod miért?

a megoldás:

"nem is okos, sőt majdnem átlag alatti IQ"

- az nem látná ilyen ragyogóan az életét..


"lehet most már nyugit kérni? "

-nem, nem lehet, annak rendelt ideje van.. Ha lehetne, hányan kérnék! Nagy tömbben áll már a világban a sűrű szenvedés, az érző lények szenvedése. Emberek, állatok, növények.. láttál már olyan fát, amely maga a szenvedés kifejezése?

ajánlott szakirodalom az ontológiai kérdéshez Weöres Harmadik szimfónia. Olvasd el többször, figyelmesen.

"Kinyílik a táj,

lehunyódik a táj -

az üresség öntözi szélét!

A rét, a liget

itt mind a tied,

de nem lelhetsz soha békét."


ftp://staropramen.mokk.bme.hu/Language/Hungarian/Crawl/MEK/mek.oszk.hu/01100/01128/01128.htm#3

-aa-

2013. aug. 18. 11:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/19 anonim ***** válasza:
ftp://staropramen.mokk.bme.hu/Language/Hungarian/Crawl/MEK/mek.oszk.hu/01100/01128/01128.htm#3
2013. aug. 18. 11:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/19 anonim ***** válasza:
45%
optimistanak kell lenni, ha elerted a legalljat, akkor mar csak felfele vezethet az ut.
2013. aug. 18. 11:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/19 anonim ***** válasza:

Jogos, de tenni kell ellene!

Minden ember életének van valami értelme/célja, csak meg kell, hogy találd. A jövődet neked kell kialakítanod, olyan lesz, ahogyan élsz, ahogyan a lehetőségeidet kihasználod. Fel kell állni és tenni kell érte, hogy jobb-szebb legyen és boldog legyél. Az öngyilkosság az én szememben igenis gyáva dolog, mert elmenekülsz MAGAD elől. Ilyet csak a gyenge emberek tesznek. :(

Ha apukád alkoholista, akkor minél előbb el kellene menni albérletbe, találni magadnak párkapcsolatot.

A külső dolgok ellen lehet tenni és nem igazán csak pénz kérdése. Plöttyedt test??! Futás-torna.. Ha mindenki csak nyavalyogna mindenen, már kihalt volna az emberiség. Bár lehet, hogy nem sok kell hozzá.

Ne add fel...kitartás. :)

2013. aug. 18. 12:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/19 anonim ***** válasza:
92%

Az emberek soha nem akarnak meghalni, csupán más életre vágynak.

Teremts magadnak egy másik életet, és boldogabb leszel.

2013. aug. 18. 13:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/19 anonim ***** válasza:
ki az a iq nuku, aki itt lepontoz?(3,4,5?)
2013. aug. 18. 13:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/19 anonim ***** válasza:
Valószínű egy olyan ember, aki inkább meghalna, minthogy megoldja a problémáit....
2013. aug. 18. 13:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/19 anonim ***** válasza:
(annyira szánalmasak ezek a pontozók, mikor elég egyértelmű, hogy az emberek segíteni akarnak egymásnak, ők ahhoz értenek, hogy pontokat gyűjtsenek ebből)
2013. aug. 18. 13:20
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!