Kezdőoldal » Egyéb kérdések » Önismereti kérdések » Mi értelme van élnem?

Mi értelme van élnem?

Figyelt kérdés

Nincs életcélom, nem érzem úgy, hogy érdemes lenne élnem. Sose volt sok barátom, most is öszzesen egy van, de mostanság alig találkozunk/beszélünk. Nagyon roszzul esik, hogy rajta kívül nincsenek normális emberi kapcsolataim, hiába próbálkozok, ráadásul, úgy érzem, hogy ő is kezd eltávolodni tőlem.

Régebben, egyrészt az hajtott előre, hogy ha próbálkozok, akkor majd csak találok barátokat, esetleg egy barátnőt, de már belefásultam, meguntam, hogy évek óta semmi sem változott, most is 'csak' egy barátom van senki más.

Beleuntam már, hogy lányokat hajkurászzak, feleslegesen, hogy hülyítsenek, vagy csak szimplán otthagyjanak 10 perc után az első (és utolsó) találkozáskor.

Meguntam, hogy szinte csak bántanak engem (szavakkal), hogy szinte nincs olyan, hogy úgy feküdjek le egy nap, hogy azt érezzem, hogy érdemes volt felkelnem, hogy vannak emberi kapcsolataim, és másnak is szüksége van rám, és nem csak nekem másokra.

Már nem érdekel, hogy lehet, hogy szebb jövőm lesz, hogy jobbá tehetem a jövőmet, hogy lehet boldog leszek, már nincs kedvem, energiám arra, hogy elviseljem a jelent egy szebb jövőkép miatt.

Igazából az egyetlen dolog, ami életben tart, hogy nem akarok fájdalmat, bűntudatot okozni a rokonaimnak, az egy szál barátomnak azzal, ha öngyilkos leszek.

Kérlek segítsetek, hogy találjak valami érdemes célt, ami értelmet adhat az életemnek!


2013. aug. 29. 01:52
 1/2 anonim ***** válasza:
Szia. Csak egy vigaszt tudok neked mondani: nem vagy egyedül! Én is abba a cipőbe vagyok mint te 30 évesen.
2013. aug. 29. 02:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:

Nagyon együtt tudok veled érezni. Velem is hasonló a helyzet.

Nekem, ha nagyon magam alatt éreztem magam, akkor az is segített, hogy itthon lehetőleg teljes csendben vagy leültem, vagy lefeküdtem, és próbáltam nem gondolni semmire. Hagytam, hogy megjelenjenek gondolatok, hagytam, hogy elmenjenek. Hagytam, hogy szinte elviselhetetlenül rosszul érezzem magam, hagytam, hogy ez is elmúljon. Aztán amikor ezek a gondolatok és érzések elmúltak, próbáltam minél tisztábban látni a dolgokat. Mondjuk pl. először próbáltam azokra a dolgokra gondolni, amik jó dolgok az életemben. Olyan dolgokra is, hogy van otthonom, van mit ennem, van lehetőségem tanulni, van lehetőségem változtatni a gondolkodásmódomon /ami az egyik legfontosabb dolog/. Próbáltam magammal elhitetni, hogy képes vagyok teremteni magamnak egy jobb életet, amiben többé nem a félelem, hanem a tisztánlátás és a szeretet vezérel. Esetleg olvashatnál valami témába vágó könyvet. Nekem pl. Louis L. Hay egyik könyve is segített valamicskét /Az erő benned van/.

Igen valami cél találása az kellene. Tanulj valamit, ami érdekel, vagy amivel úgy látod jól fogsz keresni. Kezdj el valamit sportolni. A sport, a test edzése az sokat dob a lélek egészségén is. Keress valami hobbit is, amit szeretsz. Keress olyan dolgokat, amikben sikerélményed van. Próbálj valamibe belemélyedni.

Próbálj minél többet társaságban lenni, próbáld elengedni magad.

Lehet, hogy nem könnyű ezeket a dolgokat elkezdeni, de előbb-utóbb minden megy már magától. Amúgy velem is ez van, hogy már sokszor energiám vagy kedvem sincs ahhoz, hogy még többet tűrjem ezt az élettelen élete. De egy kis erőfeszítéssel lehet találni értelmet, célt az életnek. Ha valamiben sikeres vagy az már nagyon sokat dob az életkedveden.

2013. aug. 29. 02:32
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!