Kezdőoldal » Egyéb kérdések » Önismereti kérdések » Szerintetek, hogy lehet...

Szerintetek, hogy lehet kibirni 15-20 évet a börtönben? Ti kibírnátok?

Figyelt kérdés
2013. okt. 30. 13:00
1 2 3
 11/28 A kérdező kommentje:
Utolsó válaszolónak köszönöm a hasznos választ. A többiek ha csak flegmáskodni meg elitélni tudnak másokat inkább tartsák meg a véleményüket.
2013. okt. 30. 13:45
 12/28 anonim ***** válasza:
hátthogy...majdszépen minden este megraknak éas megkedveled.
2013. okt. 30. 13:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/28 anonim ***** válasza:
91%

Ha volna valami kapaszkodó, aki vagy ami miatt ki kell, hogy bírjam, biztos minden nap erőt adna, de ennyi év alatt biztos többször meginog az ember.

Én úgy tudom elképzelni, hogy az egésznek van egy fokozata: Első, amikor az elítélt szembesül a rá kiszabott évek számával, gondolom magába zuhan. A börtönhöz való létnek a megszokása szerintem egy hosszú folyamat lehet, akár évekig is eltarthat. Ez idő alatt gondolkodhat öngyilkosságon, szökésen, vagy azon, hogy ha már ott van, ő legyen a legjobb fej a rabtársai között. Vagy elhatározza, hogy most végre kiolvassa a Bibliát.

Az utolsó fázis, amit nem én fantáziáltam ki, hanem olvastam róla, ilyen hosszú eltöltött börtön év után megesik, hogy félnek vissza kerülni a falakon kívüli világba. Ennyi év alatt kialakul egy másik fajta élet, egy rendszer az életükben és nem tudják hogyan tovább, mi lesz. Persze ettől még soha senki nem kért egy kis hosszabbítást, de épp úgy félnek az ismeretlentől, mint amikor bekerültek. Sok börtöninterjút olvastam, mert érdekel a téma, gondolom a kérdező sem szeretné kipróbálni, csak kíváncsi.

2013. okt. 30. 13:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/28 anonim ***** válasza:
91%

Aki azt írja, hogy elveszik a lelke a 20 év alatt az elítéltnek, az milyen lélekre gondol? 20 évet gyilkosságért adnak, ott még mi romolhat el az elkövetőben? ...


Amúgy ki lehet bírni biztosan. Alkalmazkodni kell és a bent töltött időt a lehető legjobban kihasználni. Sokan akkor csinálnak szakmát, ami a kicsúszott fiatalkor miatt kimaradt.

2013. okt. 30. 13:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/28 A kérdező kommentje:

Utolsó! "milyen lélek romlik el?"

Mindenki hibázik, vagy te tökéletesnek hiszed magad?

2013. okt. 30. 13:58
 16/28 anonim válasza:
100%

"Mindenki hibázik, vagy te tökéletesnek hiszed magad?"


Azért amiért 15-20 évet adnak, az több mint hiba!

2013. okt. 30. 14:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/28 anonim ***** válasza:
100%

A hiba az nálam a sikkasztás, a gyorshajtás vagy hasonlók. Sőt, akár egy vétlen emberölés is, pl. részegen viccből lökdösődnek a fiatalok, egyik rosszul esik, meghal, ilyenre gondolok. De ezért nem is adnak 20 évet...


Aki előre megfontoltan, aljas indokból, kegyetlen módon megöl egy másik ember, az nálam messze nem az "elkövetett egy hibát, na bumm" kategória.

2013. okt. 30. 14:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/28 A kérdező kommentje:
Téged őlt meg az illető??? Nem! AKKOR MIKÖZÖD HOZZÀ???
2013. okt. 30. 14:58
 19/28 anonim ***** válasza:
Most mi van??? Ki ölt meg kit, hogy így nekünk támadtál? :o
2013. okt. 30. 15:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/28 anonim ***** válasza:
50%

Sok mindent kibír az ember, de erre csak akkor jön rá, amikor meg kell, hogy tapasztalja. Ami engem illet, én sz*r munkahelyeken eltöltött 2-3 év után is kérdeztem magamtól, hogy hogy a fenébe bírtam ki. Nyilván a börtönnel is így lenne. 20 év után amúgy kialakulhat az emberben egyfajta intézményfüggőség, miután szabadul, részben visszakívánkozhat.


A vitához: Az előre megfontolt emberölés lehet személyes alapon jogos. Teszem azt: Egy agresszív bűnöző megerőszakolja és megöli a barátnőmet, letartóztatják, de aztán jogi formaságok, elszúrt eljárás vagy ilyesmi miatt kiengedik. Én biztos megkeresném, és kinyírnám, a börtön sem érdekelne (persze ha nem muszáj, ne kerüljek be, próbálnék nem hagyni nyomot). És valószínű nem vennék figyelembe, kit öltem meg, ugyanúgy kijárna nekem a 15-20 év. Na, most akkor én egy lelketlen aljas gyilkossá válnék, mert megöltem a barátnőm gyilkosát.

2013. okt. 31. 09:00
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!