Kezdőoldal » Egyéb kérdések » Önismereti kérdések » Mitől kéne hogy életkedvem...

Mitől kéne hogy életkedvem legyen? Már rég szeretnék meghalni de mostanában meg már nagyon.

Figyelt kérdés

Nem akarok öngyilkos lenni. Ha meg tudnám tenni, már megtettem volna. Úgy akarnék meghalni hogy nem is számítok rá.

Hogy miért nincs életkedvem? Nos, kicsit hosszú lesz:


Olyan kövér vagyok, folyamatosan hízok egy kicsit, pedig folyamatosan mozogtam, imádtam a sportot, de mostanában annyira gyenge az erőnlétem (kövér vagyok), hogy 20 perc séta, vagy 2 emelet lépcső, vagy 200 méter futás teljesen kikészít.

Alig ettem, de egyszerűen míg délelőtt pl 1 zsömlétől úgy jól lakok hogy délutánig semmi nem kell, este bármennyit eszek, folyamatosan éhes vagyok. És nem tudok délelőtt enni, mert akkor még a gyomrom se kívánja.


Gondolom az elsőből következik, hogy egyszerűen lábtörlőt sem érek, van pár haverom, de nem az igaziak, a lányok olyan messziről kerülnek, hogy már inkább rájuk se nézek. Úgyis csak a fájdalmat látom, meg a reménytelenséget (de utóbbi legalább az egész életre vonatkozik). Ha egy szerelmes párt látok, az meg hab erre a tortára. Néha áltatom magam, de utána is csak egy láthatatlan könnycsepp marad.


A szüleim is állandóan csesztetnek, mindent elvárnak tőlem, azt hiszik ha alsóban kitűnő tanuló voltam, ez majd folytatódik a gimiben is... hát mára már a 4-est sem éri el az átlagom (pedig 10x annyit tanulok mint alsóban).


Már semminek se tudok örülni az életben, a halálomat várom, jó volna ha most azonnal eljönne.


Nem sajnáltatom magam, de annyira gyenge vagyok lelkileg, minden nap sírhatnékom van, aztán valahogy sikerül kibírnom, de csak mert ezt így nem tudom elmondani senkinek. És ha el is mondanám se értene meg senki. Legalábbis korábban ha vmi problémám volt, általában vita lett belőle, igazán sohasem ért meg senki.

15/F



2013. nov. 5. 19:10
 1/6 Emberek ***** válasza:
Írj privátot, ha gondolod. Volt/van hasonló ismerősöm aki sikeresen kirángattam (még pár emberrel) egy (valamivel egyszerűbb, de) hasonló szituból.
2013. nov. 5. 20:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:

Hát ez eléggé szomorú dolog, ha a sport és a normális étrend ellenére is kövér vagy akkor az már vmi betegség féle lehet, a szüleid, nagyszüleid testalkata milyen?

Szóval ha betegség azt lehet kezelni, de még csak 15 éves vagy, azt is simán eltudom képzelni h "kinövöd"...

2013. nov. 5. 20:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 A kérdező kommentje:

Biztosan nem növöm ki, 185 cm már túl magas ahhoz, h kinőjem.

Szüleim is kövérek, de a családban senki más, csak ők ketten. Ill anyukám testvére is mostanában elkezdett hízni, de az valószínűleg nem betegség, mert egyszer már lefogyott, most megint hízásban van.

2013. nov. 5. 20:59
 4/6 anonim ***** válasza:

Amit bélabá. írt, hogy kinövöd, azt nem kell szó szerint érteni. :) Arra értette, hogy miután még csak 15 vagy, az idő múlásával ez könnyen változhat.


Viszont az érdekes, hogy azt írod, hogy szüleid kövérek. Anyukád szokott főzni? Biztos, hogy egészségesen táplálkozik a család? Bár ha túlsúlyosak vagytok, akkor valszeg nem. Ha eddig nem tetted meg, akkor olvass utána, hogy hogyan lehetne otthon kicsit megreformálni az étkezéseiteket, és ha meg tudod beszélni anyukáddal az a legjobb. Gondolok olyanokra, hogy kevesebb szénhidrát (SOKKAL kevesebb), több fehérje, salik, stb. Tudom ezek általánosságok, de akkor is....

Ami a tanulást illeti, ez nehezebb ügy. Van olyan haverod, aki jól tanul és lehet vele közösen tanulni? (Ezalatt tényleg tanulást értek, nem hülyülést.)

Amúgy 15 évesen ne kenődj el, hogy nincs barátnőd. Könyörgöm max. gimis másodikos lehetsz, nem késtél le semmiről.

2013. nov. 6. 20:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:

Nekem is volt egy idoszakom amikor padlon voltam, de lassan "felalltam", illetve majdnem. Mindenkinek vannak rosszabb idoszakai, vannak akiknek rosszabbak is mint a tiedek. Sok kerdest olvastam azzal kapcsolatban, hogy szerezhetnek onbizalmat, mi ertelme az eletnek, de mindenki maganak kell megatalalja az elet ertelmet es azt amiert kuzd, amiert nem adja fel. Rajtam is van felesleg, de azon vagyok, hogy leadjam. Egy ideje elkezdtem szaladni es sokat fejlodtem. Valami mozgast neked is el kellene kezdened, mert maskep csak rosszabbodik a helyzeted. Probalj meg delelott tobbet enni es vigyazz arra, hogy meglegyen a napi 2 liter folyadek beviteled.

Nagyon sokat irhatnek, de szerintem felesleges. Ha van valami kerdesed, ha segithetnek valamiben vagy ha csak beszelgetni szeretnel nekem irhatsz uzenetet.

15\L

2013. nov. 6. 20:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 mikasa válasza:
én 14 vagyok ráadásúl lány és én már 189cm-er vagyok és rajtam is van bőven felesleg de el határoztam magam és mindig megy re rólam egy kicsii és elöbb utóbb a sok kicsi nagy lesz nekem eddig se volt barátom a fiúkksal ki jövök de nem akkarok még fiú barátot mert most van annál fontosabb dolgom is tanulni nekem ráadásull jó tanulást is meg a azt is hogy segitsek a ház tartásba az olyan munkákat mint a fa vágás fű nyirás álatt gondozás nem házi állatra gondoltam ha nem nyúl meg tyúk ház takaritás ráadásull ott a kert meg a szölö is ezt mind nekem meg anyunak kell meg csinálni én azt a modszert al kalmazom hogy fogyjak hogy nem eszek vacsorát .meg két naponta ebédet de reggelit inkább eszek hisz akkor kezdödik a szervezetünk energia el látása nekem is nyugotan írj privibe ha társaságra van szükséged vagy kérdezni szeretnék valamit
2013. nov. 9. 23:05
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!