Kezdőoldal » Egyéb kérdések » Önismereti kérdések » Hogyan tudnék megváltozni,...

Lenore Pein AsamiYuu kérdése:

Hogyan tudnék megváltozni, vagy máshogy gondolkodni, illetve máshogy tekinteni az emberekre? Bővebben alul.

Figyelt kérdés

Leírom a fontosabbakat, arra szeretnék értelmes emberektől értelmes választ kapni.


Nos, kevés barátom van, akik vannnak, kb. 1 kivételével mindegyikük pár hónapja, és hiába tartom őket barátnak stb.-nek, egyszerűen képtelen vagyok úgy tekinteni rájuk. Nem utálom őket, csak ilyen semleges érzés alakult ki "irántuk", semmi olyan, ami elméletileg egy baráthoz/barátnőhöz tartozhat/na. Ha segítséget kérnek, segítek, de igazából hidegen hagynak. A többi embernél is így van, hiába utálom, illetve szeretem (ilyen érzés senki iránt nem alakult ki, megszűnt ez az érzés bennem 12 éves koromban, most 16 vagyok). Amikor pl. eszik egyikük vagy bármit csinál, akkor egyből olyat érzek, hogy használjam ki őt/őket... Mközben nem akarom...


Részben ebben, részben abban is az értelmes emberek segítségét szeretném kérni, hogy:


úgy áltlánosságba véve szinte minden embertől félek, ismeretlenek közelében feszült vagyok, remegek, rángatódznak az idegeim. Ez által nem barátkozok senki olyannal, aki pl. k**vás, vagy b**is vagy bármi. Úgy érzem, hogy csak egy felesleg vagyok.


Ezeket hogy lehetne "orvosolni"?


Legyen kedves minden troll, és a hülyeségeit tartogassák későbbre.. Ha megteszik/tek, akkor azt megköszönném..



2013. nov. 12. 10:19
 1/2 anonim válasza:

Ilyen helyzetben vagyok en is, marmint csak abban a reszben, hogy az ismeretlenek kozeleben feszult vagyok. Nos.. en ugy gondolom, hogy ez nalam azert alakult ki, mert soha nem mentem tarsasagba, es az osztalytarsaimhoz, sem az ovodatarsaimhoz nem viszonyultam, akkor sem, ha ok kozeledtek hozzam.

Mai napig is utal

nak ezert az osztalytarsaim, es megvetnek. (Most 14 eves vagyok 8.-os)

Nem lehet, hogy nalad is valami ilyesmi a problema, hogy nem viszonyulsz az emberekhez?

Viszont, ha nem javulna a helyzet, akkor mindenkepp egy pszichologus segitseget kene kikerni.

2013. nov. 12. 12:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 A kérdező kommentje:

Hasonló a helyzet, mint ami nálad van, mert pár éve nem barátkozok senkivel sem. Próbálni próbáltam, csak eleinte elutasítottak, meg állandóan piszkáltak/piszkálnak. 12 éves koromban történt meg egy számomra nem túl jó dolog, ami miatt még jobban megváltoztam, és még jobban visszahúzódóbb lettem, mert alapból olyan voltam, vagyok, hogy nem szeretem senki társaságát se, ak1 ismerem, akár nem. Engem azóta piszkálnak, amióta az eszem tudom, csak azért, mert kicsit más vagyok (nem egoistáskodásra kell itt gondolni, hanem arra, hogy a hajam a szokásosnál kicsit vastagabb, meg utálom a lányos dolgokat, mert lány vagyok). Sokat bántottak e miatt, volt, hogy fizikailag vagy épp lelkileg bántottak. Mikor hogy. Több éve tűnt fel először, hogy nagyon érzékeny vagyok arra, ha piszkálnak, mert tavalyelőtt, amikor elballagtam és sulit váltottam, az egész osztály szinte rám szállt és állandóan piszkált, és én minden különösebb ok nélkül elsírtam magam. Egyetlen egy ember volt az egész suliban, aki nem piszkált, és ő az első barátom. Azóta van még 3, de mint a kérdésben írtam, képtelen vagyok barátként tekinteni rájuk. Már többen is mondták, hogy pszichológushoz kellene mennem, mert a mostani probléma mellett még volt/van több is.

Köszi amúgy.:)

2013. nov. 13. 07:11

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!