Kezdőoldal » Egyéb kérdések » Önismereti kérdések » Miért érzem azt, hogy nem...

Miért érzem azt, hogy nem vonz Magyarországhoz semmi és inkább mennék külföldre?! Bővebben lent

Figyelt kérdés

Inkább dolgoznék Amerikában vagy akárhol... de innen menekülnék szinte :D

Ha elvégzem a fősulit akkor szerintem itthagyom M.o-t, de hogy miért van ez ?! Azt nem tudom. Nem tudom, hogy alakult ez ki. Szerintetek mi lehetett az oka ? Manapság minden emberben ez van...



2013. nov. 16. 22:29
 1/6 anonim ***** válasza:
0%

Manapság nem minden emberben ez van! Csak azokban van ez, akik nem tudnak itt (szép hazánkban) mit kezdeni magukkal!


Leggyakrabban a munkalehetőségek vagy az életszínvonal az ami miatt egyesek el akarják hagyni az országot. (kivétel azok akik világot akarnak látni, vagy ki akarják próbálni magukat máshol)


Nekem jó itt a kis hazánkban.

Van jó állásom, biztos megélhetésem, sok barátom, szóval nincs miért disszidálnom.

2013. nov. 16. 23:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 A kérdező kommentje:
Nagyon sok barátom van, mindenfelé. Igazából még középsuliba járok, de amúgy nem élünk rossz körülmények között. Sőt.. Na mindegy. A lényeg, hogy már 18évesen így gondolkozok... Van egy pár haverom akik meg élnek halnak a magyarságért a házért... de bennem ez fúúúúú. Ha fele annyira szeretném M.o-t mint ők...
2013. nov. 16. 23:51
 3/6 sámliműszerész ***** válasza:
Beugratós kérdés, mert olyan hogy Magyarország már régen nincs.
2013. nov. 17. 06:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
Mert ezt láttad úton-útfélen, úgy hívják social conditioning. Azért az elképesztő hogy 23 évvel az ún. rendszerváltás után sokan még mindig "disszidálásban" és "itthon maradásban" gondolkodnak. Mintha nem lehetne egy plasztikkártyával bejárni Európát majd amikor kedved tartja visszajönni. Lehet kint szétnézni, pénzt keresni, akár ott is ragadni. De honnan tudnád előre hogy ott ragadsz? Ha vonzanak távolabbi tájak, menj, próbáld ki. Engem is, de valahogy nem hatottak rám a "menj ki, itt nem lehet megélni" jellegű dumák amiket én is mindig hallgattam. Viszont sose gondoltam hogy ne lehetne külföldi országokban szerencsét próbálni, és itthon kell minden áron húzni az igát. Ez a mentalitás, ami nem vezet sehová, vagyis csak oda ahol tartunk. Pedig bennem erős érzelmek munkálkodnak, mindig is tenni akartam a Hazáért, de nem ész nélkül.
2013. nov. 17. 06:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 A kérdező kommentje:
Köszönöm az értelmes választ! :)
2013. nov. 17. 21:21
 6/6 anonim ***** válasza:

Teljesen egyetértek az utolsó hozzászólóval. Én személy szerint egy kicsit furcsának (nem negatív értelemben) is nézem azokra akik még csak elgondolkodni sem akarnak a külföldi életről. Nem a őskorban élünk. Jóformán néhány óra alatt elmehetsz a Föld egyik feléről a másikra, Európán belül utazgathatsz. Sosem értetem azokat akik hihetetlen drasztikusan szemlélik a külföldre utazást, főleg akkor nem amikor valamelyik szomszédos országról van szó (ahonnan jóformán pár óra alatt hazalehet érni).

Rengeteg lehetőség van a világban amit lehet, hogy innen Magyarországról nem tudnál kihasználni.

Úgy ahogy a munkaterén, úgy lassan szerintem lakhelyileg is rugalmasnak kell lenni. Ugye több helyen is lehet olvasni, hogy a mostani generáció nem olyan mint a régebbi generációk akik 20 évesen szeretek munkát és nyugdíjas éveikig szinte ugyan ott dolgoztak.

Ma már egy szakmán belül is rugalmasnak kell lenni, sőt lehet, hogy szakmaváltásra is szükség lehet az évek alatt, esetleg továbbképzésre stb. stb..

Akik multinacionális cégeknél dolgoznak azoknak szinte már természetes, ha az egyik hónapban Angliában, a másikban Németországban, a harmadikban pedig valamelyik ázsiai országban vannak.

2013. nov. 18. 21:33
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!